Kotryna Varevičienė

Sritis:Psichiatrija, psichoterapija
Darbovietės: TAURAKALNIO SVEIKATOS NAMAI

Papildoma informacija:

Adresas:Valančiaus g. 7-13, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2128283
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoju esant nuotaikos sutrikimams, nerimui, kt. emociniams sutrikimams, nemigai. Taip pat esant charakterio sąlygotiems sunkumams, tarpasmeninėms, ryšių, šeimos santykių problemoms.Sergant psichosomatinėmis bei psichikos ligomis.
Domėjimosi sritis - nuotaikos sutrikimai, depresija, tarpasmeninių ryšių problemos sergant depresija.


Užduoti klausimą

2016-12-19 13:11
Laba diena.Mano gyvenimas kaip as vadinu tai (PRAGARAS)...Sergu depresija 5m ,bet grupes net nesiulo o seria vaistais Klanazepamu 2mg ir migdomieji Kvetipinas 25mg.Ko tolyn to labiau blogiau jauciuosi,nervinga,nuotaikos niekada nera,viskas nervuoja,galvoju apie savizudybe .Tesiog kai taip jauciuosi blogai nebenoriu gyventi:( ...Gal ka patarsite?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Kad geriau suprasti jūsų problemas ir nustatyti geriausius gydymo būdus, reikėtų pabendrauti su jumis gyvai. Atvykite pasikonsultuoti ir gydytis pas psichiatrą psichoterapeutą. Jei domina nemokama pagalba, tai kreipkitės į šeimos gydytoją, VmPSC Ribinių būsenų skyrių Vasaros g. 5, Vilniuje tel. 8(5)2120809, arba į artimiausią Psichikos sveikatos centrą.

2016-12-07 19:26
Labas vakaras turejau siais metais daug stresu, siaip esu pakankamai tvirta asmenybe,bet bac ir nutiko man diagnozuojama hipochondrija sakykit kaip galieciau Pati sau padeti isgyti nuo sios nemalonios busenos ??? Gydytojas israse Citalopram 20mg. Tabletes 2 savitem... ar sitos tabletes tinkamos siai ligai gydyti ar yra efektyvesniu vaistu siai ligai iveikti ? Man pirma karta gyvenime taip nutiko. Dekoju uz atsakyma

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Hipochondrija - tai greičiau būdas bendrauti su savimi ir kitais per ligas ir baimes. Manau, kad jums diagnozavo ir nerimą ar depresiją, jei paskyrė šių vaistų. Kad geriau suprasti jūsų problemas ir nustatyti geriausius gydymo būdus, reikėtų pabendrauti su jumis gyvai. Atvykite pasikonsultuoti ir gydytis. Jei domina nemokama pagalba, VmPSC Ribinių būsenų skyrių Vasaros g. 5, Vilniuje tel. 8(5)2120809, arba į artimiausią Psichikos sveikatos centrą.

2016-12-01 03:07
Sveiki turiu emociniu ir asmenybe sutrikimu bet antidepresantai nepadejo o pablogejo nes jauciausi perdetai gerai paskui blogai sena paskui lb jauna su hipomanijos epizodu nerimu nemiga muovargio nebuvimas tevu balsai galvoj db juos girdziu lb aiskiai is ausu puses ne pacioj galvoj kaip kazkas garsiai sneketu apie mane mano tevai dariau sprendimus pagal tai ka girdejau ir paskui daug priblemu ir depresija sunki seke ar ciao asmenybes sutrikimai kokia liga sergu.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Panašu, kad yra nuotaikos sutrikimai ir psichozė. Kad geriau suprasti jūsų problemas ir nustatyti geriausius gydymo būdus, reikėtų pabendrauti su jumis gyvai. Atvykite pasikonsultuoti ir gydytis. Jei domina nemokama pagalba, tai kreipkitės į artimiausią Psichikos sveikatos centrą arba VmPSC Ribinių būsenų skyrių Vasaros g. 5, Vilniuje tel. 8(5)2120809.

2016-11-29 21:17
Labas vakaras , kreipiuos tokiu klausimu , jau 4 menuo sukasi galva , prakaituoja delnai pėdos , bei jaučiu pastovia baime , negaliu atsipalaiduoti visiškai net gulėdamas lovoj krutinu koja arba kaipnors kitaip bandau nuimti dėmesi nuo svaigimo galvos. Ka galėtumet rekomenduoti? Psihiatre išraše xanexo 0.5mg išgeriu per diena puse tabletes kadangi nenoriu buti priklausomas nuo ju bet ant vakaro jau pablogėja viskas.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
jūs aprašote nerimo simptomus. Ilgalaikiam nerimo gydymui netinka alprazolamas arba kaip jūs vadinate-Xanax. Kreipkitės pakartotinai kitų vaistų, jei tenka vartoti ilgiau nei 3-4 savaites. Kad geriau suprasti jūsų problemas ir nustatyti geriausius gydymo būdus, reikėtų pabendrauti su jumis gyvai. Atvykite pasikonsultuoti ir gydytis. Jei domina nemokama pagalba, tai kreipkitės į VmPSC Ribinių būsenų skyrių Vasaros g. 5, Vilniuje tel. 8(5)2120809, arba į artimiausią Psichikos sveikatos centrą.

2016-11-24 00:02
Labą dieną. Man 13 metų ir aš manau jog turiu obsesinį kompulsinį sutrikimą ir net nežinau ką daryti. Viskas sutampa. Rankų plovimas, mygtukų, rankenų spaudinėjimas, tikrinimas. Tikrai turiu tą "ligą", bet nežinau kuo grėbtis. Tėvai netiki ir nežino kas tai per liga, o pas šeimos gydytoją nedrystu nueiti. Tokia nuojauta, kad net nežinos kas tai per liga, bet turėtų žinoti. Daktare, prašau padėkite, patarkite ką man daryti. Ar man padėtų šeimos gydytojas?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
šeimos gydytojas nukreiptų jus pas vaikų psichoterapeutą-psichiatrą. Tai būtų naudinga. Pakalbėkite su tėvais "rimčiau" - paaiškinkite, kad jums reikalinga specialisto pagalba arba turėsite kreiptis mokykloje, kad jums padėtų. Gal yra psichologas mokykloje, kuris padėtų susiorientuoti ir pakalbėtų su tėvais. Klasės auklėtoja galėtų taip pat padėti, jei tėvai netiki. Įkyrumai yra tam tikra nerimo forma. Anksčiau kreipiantis pagalba būtų efektyvesnė.

2016-11-23 21:17
Sveiki, prieš antidepresantų vartojimo skaudėdavo galvą (spaudimas ties smilkiniais) ir kaista veidas. Toks jausmas kas visa galva ir veidas dega. Pridėjus šaltas rankas net geriau pasidaro. Geriant vaistus visa tai nejaučiau, dabar jau vaistų dozę mažinu palaipsniui ir vartoju 10mg kas antrą dieną. Gal per greit mažinu, ar tas galvos skausmas man galėtų kažką kitą reikšti?
P.s. vaistus pradėjau gerti po artimųjų netekties prasidėjus panikos sindromui.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Jei esate netekę artimųjų, ieškokite bendravimo su žmonėmis. Bendravimo grupių. Jums padėtų ir psichoterapeutas psichiatras išsiaiškinti kiek reikalingi vaistai, kaip juos vartoti ir kokia galima psichologinė pagalba. Kad geriau suprasti jūsų problemas ir nustatyti geriausius gydymo būdus, reikėtų pabendrauti su jumis gyvai. Atvykite pasikonsultuoti ir gydytis. Jei domina nemokama pagalba, tai kreipkitės į šeimos gydytoją, VmPSC Ribinių būsenų skyrių Vasaros g. 5, Vilniuje tel. 8(5)2120809, arba į artimiausią Psichikos sveikatos centrą.

2016-11-22 23:37
sveiki. visa laika bandziau savyje laikyti blogas emocijas (nerekti, isvengti konfliktu ir pan), nesu is tu zmoniu, kurie skundziasi savo gyvenimu. bet pastaruoju metu "viduje" kazkokia tustuma, nieko nenoriu, neimanoma isvesti is kantrybes, jeigu is tiesu nebejauciu ir geru emociju. tarkim nutinka kas nors gero, as protu suvokiu, kad VALIO, o "viduje" tuscia.. kas man negerai? aciu uz jusu atsakyma.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
taip, užslopinus jausmus, galite susirgti depresija. Jums reikalinga psichoterapeuto psichiatro konsultacija. Kad geriau suprasti jūsų problemas ir nustatyti geriausius gydymo būdus, reikėtų pabendrauti su jumis gyvai. Jei domina nemokama pagalba, tai kreipkitės į šeimos gydytoją, VmPSC Ribinių būsenų skyrių Vasaros g. 5, Vilniuje tel. 8(5)2120809, arba į artimiausią Psichikos sveikatos centrą.

2016-11-21 13:16
Sveiki,
gerbiama daktare, zinau, kad Jusu kompetencija konsultuoti emociju sutrikimu klausimais, bet esu nepavydetinoje padetyje, nerandu iseities tasko. Kaip Jus elgtumetes mano vietoje?
Ejau pas inkstu daktare privaciai, buvo maloni ir kt., pagal tyrimus, nustate letine inkstu liga su progresuojancia anemija, pastovia uroinfekcija, letinis IFN, letine nefropatija, pielonefritas, akmenlige ir kt. Daug metu ta turiu. Nuejus pas ta pacia gyd. i poliklinika, staiga tapau kaip ir sveika su inkstais, nes ant seimos gud.siuntimo pamate uzrasa "bus nukreipiama NDNT". Kokia gydytojo kompetencija? Cia visu gydytoju taktika, "padaryti" sunku ligoni sveiku?
Kadangi esu is tu retesniu atveju, daug kartu operuota, prieskydiniu liauku adenoma, yra didele osteoporoze, CD, letinis autoimuninis tiroiditas, daugybiniai stuburo kompresiniai luziai, isvarzos, kanalo stenozes, poliartroze, sirdies voztuvo nepakankamumas, kardiomiopatija NYHA2kl. ir t.t. Nujausdama, kad kazkas negerai, pasidariau parathormona ir rado vel padidejusi, vitamino D berado apie 11, nors istisus metus kalciferoli, vitaminus vartoju, hemoglobinas 80 ir su tardyferonu iki 94 pakeliam, jau 3antibiotikais nepavyksta isgydyti Ecoli bakterijos.
Daug metu pastoviai didelis ENG, laikosi temperatura iki 38, nezmoniskai skauda stubura, strenas, sanarius istisai, turiu po truputi judeti, rytais ir ne tik rytais, stuburo sastingis iki 4valandu, buna nepaeinu net su lazda, ikvept negaliu, riboti judesiai, stuburo FN3-4l.... Progresuoja abieju akiu regos nervo artrofija...
Nepraradau jegu ir kantrybes istverti viska, nors buna sunkiu momentu, kai asara nubraukiu, bet ne del to, kad labai skauda, o del gydytoju abejingumo ir siuntinejimo vieni nuo kitu, eiti nebenori ir prasyti lyg ismaldos-padekite. Suprantu, kad esu retas atvejis ir gilintis nenorima, zymiai maloniau, kai ligonis buna su sloga ir per savaite gali pasveikti, nesigilinant i priezastis. O ka daryti tokiems, kaip as?
Itaria reta liga, berods Bechtereva, jo antikunio nerado, pritruko labai nedaug sake, tuo metu, atliekant tyrima, buvo leidziami 3rusiu antibiotikai bakterijai, gyde inkstu uzdegima. Klinikiniai MRT rodmenys, pagal neurochirurga, traumatologa, hematologa, Bechtereva rodo. Reumatologe, i viska atsainiai pasiziurejo, tiksliau net neziurejo ir nesigilino. Nusiunte pas hematologa, o jis atgal siuntima pas reumatologa. Tai kuo dabar tiketi ir kokia Jus iseiti siulote? Kaip Jus manote, ar pagal tiek diagnoziu, ziurint i visa eiga, nepanasu i Bechtereva ar kita sistemine liga?
Pagarbiai
p.s.busiu dekinga, jeigu atsakysite i mano e.pasta.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
jei jus nuvilia jūsų šeimos gydytoja, sprendimų teisingumą galite pasitikrinti pas kitą gydytoją. Reiktų kreiptis į artimiausią universitetinę ligoninę ištyrimui, jei nežinote ar sisteminė liga yra. Tokios diagnozės nei patvirtinamos nei paneigiamos nematant jūsų ir tyrimų. Pati galite pasikonsultuoti su NDNT specialistu ar verta kreiptis su tomis diagnozėmis, kurios jau nustatytos.

2016-11-12 22:31
labas vakaras :) iš karto pasakau - man 14 metų. žodžiu, nežinau ar čia ligelė kokia nors ar šiaip sutrikimas ar kas. ilgai galvojau ką su tuo daryti. nenoriu pasakoti mamai(mūsų santykiai super) , kazkaip nesmagu, kiti artimiausi žmonės - sesė, mamos sesė, jos trys man kaip geriausios draugės. mama turi nedidelių bėdų su alkoholiu, su teta tą bandom sutvarkyti, ji gyvena kitame mieste, iki jos kokios 3h. mano močiutė iš mamos pusės sirgo plaučių vėžiu, prieš tris savaites mirė. apie 4 menesius jau gulejo, buvo nustojus sneket, apie du menesius kai teta budavo savo namie pas mociute tekdavo gyvent. nuo kiekvieno priepuolio ji silpdavo. bet paskui vel atsigaudavo. ant galo tris dienas gulejo komoje, namie, prisikele kelioms valandoms ir numire. tai buvo skaudi nelaime mamai , tetai ir kitiems. zinoma ir man. zodziu, man daznai apimdavo nerimas kai mama kazkur isvaziuoja, atrodo ar avarija ar kas... o dar ypac jei ilgiau uztrukdavo ir neatsiliepdavo. o dabar isvis. kuo toliau tuo labiau pastebiu kad vis ziauriau darosi. dabar kai tetis nebuna namie(buna reise) miegu su mama, o jeigu ne , tai jauciu baisini nerima, atrido ar kazkas atsitiko ar kas. arba kai prasuosi irgi... man del to verkt norisi... sese gyvena anglijoj. nepadeda, niekam sito nesakau. ir las daktarus viena nenueisiu. neisivaizduoju ka daryt. dar neramu buna kai tetis buna namie. jis daug geria, nesmurtauja pries mama, bet psichologiskai kankina, itarineja ja, tikrina telefona, karta kai mamai drauge skambino ismete telefona is balkono(gyvenam 5 auskte). tai tikiuosi patarsit ka daryt, ar kad man yra.

Peržiūrėti atsakymą

labas vakaras,
Galvoju, kad patiriate gedėjimo reakciją. Po močiutės mirties jums baisu prarasti ir kitus artimus žmones. Palengvėtų jei savo gedėjimu dalintumėtės su mama, juk ji irgi gedi, jai sunku, bet pokalbis apie patiriamus išgyvenimus sušildytų abi.Taip pat gal yra mokyklos psichologas, artima draugė, dar kas nors galėtų jus išklausyti. Pasidalinkite su kitais savo išgyvenimais, nerimu, ir pasidarys lengviau. Yra ir šeimos gydytojas, pas kurį galite nueiti pasitarti. Nežinau, ar jūsų vietovėje yra vaikų psichoterapeutas psichiatras, bet gal būt galėtumėte paprašyti mamos, kad padėtu nuvykti į konsultaciją. Gedėjimas anksčiau ar vėliau baigiasi, bet kiekvienam reikalingas savo laiko tarpas. Jūs turite prašyti suaugusiųjų pagalbos, nekentėti viena.

2016-11-10 21:20
laba diena,sergu depresija jau daug metu,daug rukau,pradejau jausti ranku drebejima,suleteje judesiai.Kokiu tyrimu reiketu issityrimui nuo parkinsono ligos?ACIU

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
ar yra parkinsono liga, galėtų pasakyti neurologas. Pradžioje kreipkitės į šeimos gydytoją.