Jūratė Dobrovolskienė

Sritis:Dietologija
Darbovietės: DIETOS SISTEMA

Papildoma informacija:

Adresas:Ašmenos g. 1, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2607300
El. paštas:

Specializacija:

Gydytoja dietologė


Užduoti klausimą

2012-09-20 23:33
Laba diena, noreciau paklausti, ka reikia valgyti esant netideliam inkstu nepakankamumui, kad uzbegt uz akiu didesnems problemoms, zinau, kad negalima, vaisiu, uogu, darzoviu, baltymu, nesugalvoju, ka tuomet valgyt.ar skysciu daug gert, ar ne. Labai busiu dekinga uz patarima.

Valentina

Peržiūrėti atsakymą

"Mažas" ar "didelis" inkstų nepakankamumas apibrėžiamas inkstų pajėgumu atlikti kraujo valomąją funkciją. Kai inkstų nepakankamumas nedidelis, toks griežtas kai kurių maistinių medžiagų ribojimas gali net pakenkti sveikatai. Apie baltymų,druskos, kalcio, fosforo, kartais - ir kalio bei riebalų kiekio ribojimą aptariama su kiekvienu pacientu atskirai. Konsultuokitės su dietologu arba Jus gydančiu nefrologu.

2012-09-16 16:31
Sveiki, man 18m. ugis yra 165cm, o svoris 52kg. noreciau numesti 5kg, bet niekaip neiseina, esu sumazinus porcijas ir maista nekaloringa atsirenku, bet svoris vis nekrenta, esu truputi susirupinusi ka daryt, aciu is anksto

Peržiūrėti atsakymą

Jums mažinti svorio nerekomenduočiau, nes Jūsų KMI 18,5. Norma-20-25.

2012-09-12 16:40
Norejau paklausti kaip geriau maitintis turint hepatita b?Gal reikia ko atsisakyti o ka galiu valgyt?

Peržiūrėti atsakymą

Ypatingų reikalavimų, sergant hepatitu B nėra. Svarbu laikytis mitybos režimo, valgyti ne mažiau keturių kartų per dieną su vienodais intervalais.Rekomenduojama valgyti pakankamą kiekį baltyminio maisto. Raudoną mėsą, paukštieną- 2-3 kartus per savaitę, jūrinę žuvį tiek pat kartų. Porcijos dydis turėtų apytikriai būti šimtas gramų. Būtina kiekvieną dieną valgyti pieno ir rauginto pieno produktus dvi -tris porcijas per dieną. Tai būtų - stiklinė pieno arba kefyro, šimtas g. liesos varškės arba lieso varškės sūrio. Nepamirškite daržovių ir vaisių. Rinkitės kuo įvairenius jų atstovus. Patartina suvartoti po 400 g įvairiausių daržovių ir vaisių. Venkite gėrimų su angliarūgšte. Teisingai pasirinkite gamybos būdus- virimas garuose arba vandenyje, kepimas folijoje.

2012-09-11 19:23
Laba diena, esu 15 metu. Neseniai pradejo skaudeti skrandi ir taip kiekviena diena, dazniausiai kai pavalgau, daznai raugoju, ar man gastritas ir ka reiketu daryti. Visada valgau mazomis dozemis, sriuba kiekviena diena valgau, vandens gal tik 3 stiklines i diena ir labai stresuoju del savo svorio, nors puikiai zinau, kad jis normalus, girdejau, kad gastritas dar gali buti ir nuo streso, ka man patartumete? Taip pat sportuoju intensyviai. Labai ačiū.

Peržiūrėti atsakymą

Reikia "susidraugauti" su savo paauglyste. Puiku, kad Jūs suprantate problemas. Tai padeda daryti teisingus sprendimus. Dėl gastrito- reikėtų apsilankyti pas gastroenterologą, o, jis matytų, reikia, ar nereikia atlikti skrandžio tyrimą. Dėl svorio- jei žinote, kad Jūsų ūgio ir svorio santykis normalus, lieka kantriai laukti, kad Jūs dar ūgtelėsite, ilgainiui susiformuos figūra, kuri keičiasi iki 18- 19 m. Dėl fizinio krūvio , t.y. sportavimo. Negerai, jei didinate fizinį krūvį svorio mažinimo tikslu. Rizikuojate didelėmis fizinėmis iškrovomis pakenkti širdžiai, kuri su Jumis turi "suaugti" kartu. Kantrybės ir sekmės.

2012-09-09 13:19
Laba diena. Ponia daktare, atlikus dantenų biopsija man nustatyta amiloidozė. Interenete randu daugybę straipsniu apie šį sudėtingą susirgimą. Gal būt galėčiau pati padėti sau laikydamasi tam tikros dietos, bet apie tai nerandu medžiagos. Maloniai prašau esant galimybei gal būt ką patarti...
Pagarbiai
Ačiū.

Peržiūrėti atsakymą

Amiloidozės įtaka, ir tuo pačiu mityba , organizmui pirmiausia priklauso nuo fiziologinės pažeisto organo svarbos ir nuo pažeidimo laipsnio, sąlygojančio organo nepakankamumą. Ar tai inkstai, ar žarnynas ir pan. Kol liga nėra pažeidusi organų, rekomenduojama laikytis sveikos subalansuotos mitybos principų. Sudarant racioną, vadovaukitės sveikos mitybos piramide.

2012-09-07 13:38
Laba diena as sergu cukriniu diabetu 2, nevartoju vaistu nei insulino gyvenu aktyvu gyvenima nemazai dirbu fiziskai ,bet nepasiseka niekiap sumazinti riebaliuku pilvuko srytije mano ugis 192 svoris 95-98 amzius 50m mastau apie operacija riebalu nusiurbimo kaip jus patartumete. Dekui

Peržiūrėti atsakymą

Kriterijai, mažai valgau, daug judu turi konkrečius skaičius. Žinant savo bazinę medžiagų apykaitą, (energija, būtina visoms organizmo gyvybinėms funkcijos)-Benedich-Haris formule paskaičiuojama. Toliau, žinant, kiek Jūs suvartojate maitinių medžiagų, t.y. maisto, kokio sunkumo fizinę veiklą vystote, tada galima kalbėti apie "daug" ar "mažai". Mano nuomone, sergant diabetu, visokie bandymai su savimi yra rizikingi.

2012-09-05 14:47
Laba diena.Ponia daktare,prasau Jusu padeti...Labai esu sunerimusi,nezinau i ka kreiptis,nes dabar esu uzsienyje.Ir siaip nelabai zinau,ar cia dietologo sritis...Neseniai,pasitustinus pastebejau kraujingas gleives ismatose.Pilvo niekad neskauda,lyg ir viskas gerai.Siuo metu laikausi dietos,tiksliau jau daugiau nei pora menesiu.Ar tai gali buti nuo kazkokio maisto stokos,ar cia labai rimtos ligos pradzia?Beveik pastoviai uzkieteje viduriai,tad naudoju Duphalac.(Turbut teisingai parasiau pavadinima).Man 26m.Niekuo daugiau kaip ir nesiskundziu,isskyrus skausmu po kaire mentimi.Buna paskauda labiau,buna praeina ir isvis uzmirstu koki menesi.Na,dar slenka plaukai,bet manau,kad cia viska daro dietos...Bukit gera,parasykit,kokios ligos galetu buti,arba gal kokia nuoroda ikeltumet,kad galeciau pati pasiskaityt.Beje,jei cia labai rimta,sakykit,i koki daktara man kreiptis?Ar man darytu endoskopini tyrima?Skaiciau,kad tai labai skausminga procedura ir daroma vyresniems zmonems.Labai lauksiu Jusu atsakymo ir busiu labai dekinga.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
pirmiausia, apie dietas. Kad galėtumėte ilgiau vartoti tibotą maisto produktų asortimentą, tam reikia specialaus medicininio pasiruošimo apie produktų sudėtį ipan. Trumpas taip vadinamų "greitųjų"dietų laikymasis dažniausiai nepadaro jokios žalos. Kaip Jūs sakėte, kad laikotės dietos du mėnesius, tai plaukai, nagai, oda reaguoja į tam tikrų medžiagų trūkumą. Darykite bent pusės metų pertrauką, o vėliau konsultuokitės su specialistais dėl dietos taikymo.
Dabar apie vidurių užkietėjimq. Tikrintis reikėtų endoskopiškai ir pasidaryti išmatų koprologinį tyrimą. Endoskopiją paskirs, jei tai bus reikalinga, specialistas. Tai nėra maloni procedūra, tačiau ji vykdoma atlikus trumpalaikę narkozę.Dėl vidurių užkietėjimo- pirmiausia, paskaičiuokite, kiek skysčių Jūs išgeriate- vandens, nesaldžios arbatos, skiestų sulčių. Jūs turite išgerti ne mažiau 2,5 l/dieną. BŪTINAI. Reikia prisipratinti prieto, jei taip nedarote. Dufalac tikrai padeda, tik paskaičiuokite teisingą dozę. Dar primenuž grūdai su luobele- košės, tamsi balta duona, duoniukai, trapučiai ir kt.Daržovės, kuo gyslotesnės, vaisiai, Jos privalo išbrinkti, tam reikalingas vanduo. Tad ,pirmiausia -vanduoSekmės

2012-09-03 22:13
norejau paklausti man buvo nustatytas gastritas per antraji nestuma skrandzio problemos visai nekankino gimus antram vaikeliui vel prasidejo skrandzio skausmai ar tai koks vitaminu trukumas ar netinkama mityba nes nestumo metu valgiau viska

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki, skranžio uždegimai, opos gali kartotis, pasikeitus gyvenimo, maitinimosi sąlygoms, atsiradus streso faktoriui. Be to šiems susirgimams būdingas sezoniškumas. Maisto produktų sudėtis, patiekalų ruošimo būdai taipogi yra ne paskutinėje vietoje.
1. Maitinimosi režimas –5- 6 kartai per dieną.
2. Patiekalų temperatūra – vengti šaltų bei karštų patiekalų.
3. Vengti gėrimų su angliarūgšte.
4. Rekomenduojami bei ribojami maisto produktai ir patiekalai :

- pieno produktai : liesi rūgštūs pieno produktai – jogurtas, kefyras, rūgpienis (iki 2 proc. riebumo), varškė, liesas varškės sūris. Vengti šviežio riebaus pieno.
- duona ir jos gaminiai: balta duona, džiūvėsiai. Ilgainiui neriebios tešlos bandelės, krekeriai, sausainiai.
- kruopos, patiekalai iš jų : pertrintos grikių, avižinių dribsnių, ryžių.
- mėsa ir jos gaminiai : liesa jautiena, triušiena, kalakutiena, vištiena be odelės. Patiekalai iš maltos mėsos, virti vandenyje ar garuose. Vengti sausu būdu keptų patiekalų, rūkytų, marinuotų gaminių.
- žuvis : jūrinės, gėlavandenės neriebių rūšių. Menkė, plekšnė, ledinė.Vengti rūkytų, konservuotų, keptų aliejuje žuvų.
- daržovės : pirmą mėnesį virtas, troškintas garuose – bulvės, morkos, kalafiorai, Briuselio kopūstai, burokėliai. Vengti ankštinių, česnako, svogūno, ridikėlių, kons. ,marinuotų daržovių.
- vaisiai : Vengti labai rūgščių, su luobele, sėklomis vaisių.
- riebalai : augaliniai aliejai, sviestas, grietinėlė. 2-3 arbatiniai šaukšteliai per dieną į patiekalus.
- gėrimai : erškėtrožių nuoviras, nugazuotas “ Boržomi “. džiovintų mėlynių arbata. Pirmus mėnesius saikingai vartoti švž. vaisių ir daržovių sultis – ne daugiau 1/3 – ½ stiklinės per dieną, skiestas vandeniu.

2012-09-03 01:41
Labas, esu 22 metu vaikinas, turiu tokia problema kad labai pucia vidurius kad ir ka valguciau visa laika pucia, pasidariau tyrimus del kepenu viskas su jais gerai, del ko tai galetu buti? seip tustinuos per diena po 3-4 kartus visa laika ne skystokai, ne taip kad visiskai bet skystokai, gal kas blogai su zarnynu ar reikia koreguoti maista ir tada ziureti, seip dar daktarai sako kad man yra dirgliosios zarnos uzdegimas, nes kaip tik susijaudinu reikia eiti vos ne po 5 kartus is karto i toletas, dar buna toks dalykas kaip kaip pasitustinu vistiek atrodo noriu tustitis ne visa laika buna taip bet daznai, aciu labai uz patarima ar atsakyma

Peržiūrėti atsakymą

Dirgliosios žarnos sindromą gali provokuoti netinkama mityba ( riebus, aštrus, per daug maistinių skaidulų turintis maistas, pieno produktai, alkoholis, taip vadinami maistinės kilmės stresiniai faktoriai ).
Vienos unifikuotos dietos sergantiesiems DŽS nėra
Svarbu išmokti ir stengtis laikytis sveikos mitybos principų.
Maitinimosi režimas – 4- 5 kartai per dieną. Būtinai pusryčiaukite.
Patiekalų temperatūra – vengti šaltų bei karštų patiekalų.
Atsisakykite pieno bei raugintų pieno produktų, taip pat patiekalų su pienu, produktų su kofeini- šokolado, kakavos, kavos,
Vengti gėrimų su angliarūgšte, gėrimų bei produktų su kofeinu
Reguliuoti suvartojamų kalorijų kiekį; Sekti svorio pasikeitimus.
Valgyti produktus, kuriuose yra kuo daugiau naudingų medžiagų, ypač baltyminės kilmės.
Gerkite ne mažiau 2 ltr vandens per dieną.

2012-08-28 16:23
Laba diena. Turiu labai rūpimą klausimą. Mano mamos gan didelis cholesterolio kiekis kraujyje. bet jai tai nė motais. Valgo riebius produktus ir tikrai neskaičiuoja nei cholesteolio, nei kalorijų. Suvalgo dvi ar net tris porcijas, o po kiekvieno valgio dar ir deserto neasisako. Bandžiau jai paaiškinti, kad tai atsiliepia jos seikatai, bet ji tuo netiki, laiko save sveika ir liekna. Jos ūgis: 165 cm, o svoris 90 kg! Patarkite, kaip galiu jai padėti. Kaip priversti ją laikytis dietos? Nes noriu, kad ji gyventų ilgai ir būtų stipri.

Peržiūrėti atsakymą

sveiki,
labai gražu, kad Jūs rūpinatės Mamos sveikata. Tačiau, kol ji pati neapsispręs, kad reikia keisti savo gyvenimo būdą, niekas prievarta to nesugebės padaryti.