Jūratė Dobrovolskienė

Sritis:Dietologija
Darbovietės: DIETOS SISTEMA

Papildoma informacija:

Adresas:Ašmenos g. 1, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2607300
El. paštas:

Specializacija:

Gydytoja dietologė


Užduoti klausimą

2013-02-15 19:54
Laba diena,gal galite pateikti dienos valgiarascio pavyzdį kaip reiktų maitintis ir ką norint priaugti svorio,bei palengvinti letini nuovargį ? Aciu

Peržiūrėti atsakymą

Kad įvertintų Jūsų sveikatos būklę ir suteiktų konkrečias rekomendacijas, kreipkitės į šeimos gydytoją.

2013-02-08 17:18
Laba diena. Sergu žvyneline. Esu skaitęs ,kad ši liga gydoma derinant maista, atsisakant tam tikrų produktų. Ką galėtumėt patarti?

Peržiūrėti atsakymą

Specializuotos dietos, skirtos tik psoriazei gydyti nėra. Sveikos mitybos įpročiai bei sveikos gyvensenos praktikavimas padeda valdyti ligos paūmėjimus.
Rekomenduojama:
- reguliuokite svorį, kad kūno masės indeksas(KMI) būtų 25.
- vartokite kiekvieną dieną kuo įvairesnes daržoves (apie 400 g, išskyrus bulves) ir vaisius (apie 300 g). Tada Jūs užtikrinate organizmo aprūpinimą vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis.
- ribokite sočiųjų riebalų (gyvūninių riebalų) vartojimą. Daugiau vartokite augalinių aliejų, kurie turi būtinų riebalų rūgščių (omega 3, 6 riebalų rūgščių).
- valgykite daug maisto, turinčio mažai smulkintų grūdų produktų ir patiekalų iš jų ( duona, košės).
- vartokite cinko, magnio, vitamino B6 , A, C ir E maisto papildus. Taipogi labai svarbus omega 3 maisto papildų vartojimas. Visas kompleksas priemonių gali atitolinti ligos paūmėjimus.
- saikingai vartokite alkoholį.

2013-02-08 15:08
Laba diena,noreciau nors trumpai suzinot,kaip padailinti kuno formas,mano ugis 175,o svoris 80kg,teko girdeti apie ivairius maisto papildus,ka jus patartumete ?Aciu.

Peržiūrėti atsakymą

Maisto papildais kūno formų padailinti neįmanoma. Siūlyčiau kreiptis į sporto klubą ir lavinti atatinkamas raumenų gpupes bei modeliuoti kūno proporcijas.

2013-02-06 12:04
Laba diena.Jau kelinta para toks jausmas kad kaista žarnynas.Norėčiau pasiteirauti kas tai galėtu buti ? ačiū už atsakima.

Peržiūrėti atsakymą

Tikslinga stebėti tuštinimosi dažnumą, turinio išvaizdą, konsistenciją, kitų simptomų pasireiškimą, maitinimosi režimą, suvalgomo maisto rūšį. Simptomams besitęsiant, kreiptis į šeimos gydytoją.

2013-01-26 17:31
laba diena ryte atejus laikui i tualeta tiesiog staigiai viskas susikauoia negaleciau islaikyti keliu minuciu konsistencija normali einu 1 karta i para persirgau tiesios.zarnos uzdegimu dekoju

Peržiūrėti atsakymą

Būtina konsultuotis su jus gydžiusiu gydytoju chirurgu. Toks staigus tuštinimasis, esant normaliai išmatų konsistencijai, nuo maisto rūšies ar įpročių nepriklauso.

2013-01-23 18:06
Laba diena..Turiu nemalonia beda.Man 31 metas..Paskutiniu metu labai labai bucia pilva..Stengiuosi valgyti darzoves ir jogurtus..Geriu kontroceptikus marmal... jauciu priaugau svorio..Gal ka galit patarti..Aciu..

Peržiūrėti atsakymą

Pilvą pūsti gali dėl įvairių priežasčių, ne tik dėl žarnyno, kasos, tačiau ir dįl ginekologinių ar kitų susirgimų. Jei sergate žarnyno susirgimais, per didelis daržovių vartojimas kaip tik gali sukelti pilvo pūtimą.

2013-01-20 19:04
Sveiki, sergu ūminiu gastritu, skaičiau, jog turiu vartoti daugiau pieno produktų, tačiau jų mano organizmas visiškai netoleruoja, dažnas viduriavimas net po jogurto. su kuo tai gali būt susiję? dėkoju už pagalbą.

Peržiūrėti atsakymą

Ūmaus skrandžio uždegimo atveju svarbiausia riboti produktus, kurie yra rupios, gyslotos tekstūros- juoda duona su grūdais, baltagūžis kopūstas, raudonieji burokėliai ir pan. svarbu, kad patiekalai būtų troškinti garuose, o ne kepti sausu būdu ar riebaluose. Mėsos patiekalus reikėtų valgyti maltame pavidale. Tinka rauginto pieno produktai, varškės suflė ar varškėčiai "Tinginėliai". Jūs greičiausiai netoleruojate piene esančio angliavandenio- laktozės. Tuo atveju pieno produktų vartojimą tikslinga riboti

2013-01-20 17:48
Sveiki :)
mano ugis 1,60 sveriu 43-45kg. Dauguma sako kad mano svoris per mazas, ka manot Jus?

Peržiūrėti atsakymą

Reikėtų nurodyti Jūsų amžių.

2013-01-17 16:04
laba diena kaip atkalbeti zmogu nuo bulimijos?

Peržiūrėti atsakymą

Pirmiausia, ką reikėtų padaryti- kreiptis į psichiatrą. Tai nėra noras ar nenoras kažką daryti, bet psichikos sutrikimas.

2013-01-15 15:22
Laba diena, mano vaikui 8metai labai kieti viduriai, daznai skauda pilva, dar ji turi papildoma bluzni, tai nustate daktarai Klaipedoj,, patarkit kuo ja reikia maitinti, ka jai rekuomenduotumet... Aciu

Peržiūrėti atsakymą

Blūžnis nėra virškinimo organas, todėl virškinimo procese nedalyvauja.
Vaiko valgiaraštis turi būti kuo įvairesnis, jame turi būti daug košių, juodos duonos, šviežių daržovių. Taipogi tikslinga paskaičiuoti, kiek skysčių Jūsų vaikas suvartoja. Dėl vidaus organų tyrimo reikėtų pasitarti su šeimos gydytoju.