Jūratė Dobrovolskienė

Sritis:Dietologija
Darbovietės: DIETOS SISTEMA

Papildoma informacija:

Adresas:Ašmenos g. 1, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2607300
El. paštas:

Specializacija:

Gydytoja dietologė


Užduoti klausimą

2015-08-04 07:36
nebeturiu srandzio Kamuoja remuo Kuo maitintis Man 60

Peržiūrėti atsakymą

Maitinimosi rekomendacijos
Rekomenduojama pradėti maitinimą skysčių pavidalu kuo greičiau po operacijos. Palaipsniui didinti nuo skysčių iki trinto maisto, daugeliu atvejų, pereinant prie tiršto trinto maisto 1 savaitės bėgyje po operacijos.
Su maitinimosi procesu susijusios komplikacijos:
• po suvalgyto labai nedidelio kiekio maisto jaučiamas skrandžio pilnumo, anstyvo sotumo jausmas, ypač po pilnos gastrektomijos. Todėl rekomenduojama valgyti labai mažiomis porcijomis (150-200 ml) vienu metu kas 1-2 val., kad kad organizmas gautų pakankami energijos. Pakankamas organizmo aprūpinimas maistinėmis medžiagomis prisideda prie spartesnio žaizdų gijimo. Didelių maisto porcijų rekomenduojama vengti, taipogi gazuotų gėrimų, nes juos išgėrus pradžioje ir užpildžius skrandį, sukeliamas išankstinis sotumo jausmas. Geriama valanda po valgio. Daug skaidulų turintis maistas gali sukelti nemalonų pilnumo jausmą. Tai rupaus malimo grūdų produktai, patiekalai- juoda duona, ryžiai, tamsių miltų makaronai, šviežios daržovės, vaisiai. Rekomenduojama valgyti ne daugiau 1-2 kartus per dieną maisto produktų, turtingų maistinėmis skaidulomis. Ilgainiui palaipsniui suvartojamo šio maisto kiekis valgomas dažniau ir porcijos didinamos.
• Dampingo sindromas atsiranda dėl greito rafinuotų angliavandenių slinkimo į žarnyną.
- Ankstyvieji simptomai po valgio pasireiškia dėl pernelyg greito maisto patekimo į plonąjį žarnyną, ypač pavalgius saldaus maisto: tai galvos svaigimas, alpimas, prakaitavimas ir staigus kraujospūdžio sumažėjimas.
-Vėlyvieji simptomai gali atsirasti 2 valandas po valgio, įskaitant šalčkrėtį, silpnumą, susijusį su hipoglikemija dėl didelio insulino išskyrimo greitai absorbuojamiems angliavandeniams. Tiek ankstyvųjų, tiek vėlyvųjų simptomų pasreiškimą galima kontroliuoti, reguliariai valgant mažomis porcijomis, ribojant rafinuotų angliavandenių suvartojimą, maistinėmis skaidulomis turtingus maisto produktus. Skysčiai geriami atskirai nuo valgio mažais kiekiais. Simptomų intensyvumas sumažėja per 3 mėnesius nuo operacijos.
• viduriavimas yra gan dažnas per pirmuosius 1-2 mėnesius po skrandžio operacijos dėl operacijos metu atliktos vagotomijos. Pasireiškia trumpi viduriavimo epizodai. Vieni viduriuoja vieną kartą per parą, kiti keletą kartų. Tai tęsiasi kiekvienu atveju labai individualiai. Mitybos korekcija nėra reikalinga. Rekomenduojama skirti vaistus nuo viduriavimo, pvz.: loperamido.
• vėmimas tulžimi ir kitomis virškinimo sultimis atsiranda po dalinės gastrektomijos, ypač ryte. Virškinimo sultys ir tulžis kaupiasi dvylikapirštėje žarnoje ir gali patekti atgal į skrandį, sukeldamos pilnumo jausmą ir vėmimą, po ko ligoniui palengvėja. Gydoma ne dietoterapija, o antacidiniais ar peristaltiką stimuliuojančiais preparatais. Atskirais atvejais pacientams prireikia rekonstrukcinių operacijų, kad sumažinti šią problemą.

2015-07-25 21:51
Esu 53 m ugis 1.73 sveriu 115 pasalinta gimda kiausides paliktos .Noriu numesti svorio bet ka bedaryciau svoris nekrenta nevalgau duonos bulkos stengiuosiu nevalgyti nuo 18 val bet vistiek nepasiseka numesti svorio .

Peržiūrėti atsakymą

Rekomenduočiau konultuotis su mitybos specialistais.

2015-07-14 19:25
laba diena ka man reiktu darytijei mano organizmas gamina daug antikuniu pas zmogu ju turetu buti 60 o pas mane ju yra 1300 niekas man nepadeda nor daukur kreipiausi busiu dekinga jei padesite nes gavoju kad del ju man kyla svoris kai antikuniai daugeja dideja svoris

Peržiūrėti atsakymą

Kreipkitės į šeimos gydytoją.

2015-07-11 14:13
vartojau zyllt,gyditoja pakeite i hjertemagnyl,visai dingo apetitas,ka daryti?aciu.

Peržiūrėti atsakymą

Jūsų sveikatos būklę tikrai geriau žino Jūsų šeimos gydytojas.
Tad, pasitikkite juo

2015-07-03 11:51
Laba diena,

jau seniai ieškau atsakymo į klausimą, bet niekaip nerandu atsakymo. Kaip prolaktinoma veikia svorio pokyčius. Sergu šia liga jau 8 m. ir pradėjus ja sirgti bet dar nepradėjus gydyti svoris šoktelėjo iki +20 kg. pradėjus gerti vaistus svoris nepakito, daktarė gydžiusi mane į šį klausimą nieko neatsako (nors klausiu kiekvieną kartą kai tik pas ją apsilankau). Gal galite jūs atsakyti kaip ši liga įtakoja svorį ir kaip jį koreguoti. Sportuoju, kelis kartus per savaitę su asmeniu treneriu. Maistą taip pat reguliuoju, su mažom nuodėmėm. Sportuoju jau trečius metus, o mityba sureguliuota apie metus laiko. Būsiu labai dėkinga už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Jūsų sveikatos būklę bei Jūsų hormonų pusiausvyros tyrimus geriausiai žino Jus gydantis ginekologas ar endokrinologas.
Hipofizio funkcija yra labai svarbi hormonų gamyboje, kurie įtakoja daugelio organų bei jų veiklos funkcijas. Taipogi, tai gali įtakoti Jūsų metabolizmo procesus bei svorio kitimus.
Dėl maitinimosi plano sudarymo rekomenduočiau kreiptis į gydytoją dietologą.

2015-06-21 13:13
sveiki, ka valgyti (kaip gydytis)sergant dvylikapirstes zarnos opalige? Jauciamas nuolatinis deginimas pilve, nuolat dziusta lupos, nera apetito, temperatura nuolat 37,4, viduriavimas 1 metai. Aciu

Peržiūrėti atsakymą

Tikslinga žinoti, ar diagnozė nustatyta specialiais tyrimais.

2015-05-31 12:49
Ar tiesa, kad sveikiau yra valgyti daug kartų, bet nedidelemis porcijomis, nei valgyti retai, bet per kartą suvalgyti daug?

Peržiūrėti atsakymą

Valgyti rekomenduojama ne mažiau trijų kartų per dieną. Tarpuose tarp didžiųjų valgymų galite du kartus užkąsti po nedidelę užkandėlę.

2015-05-14 04:40
Sveiki. Man 25. Prieš pusantro mėnesio pradėjau laikytis dietos. Dietos esmė - sumažinti angliavandenių skaičių iki minimumo (20-60g per dieną). Pirmąsias dvi savaites jaučiau nuolatinį alkį ir labai norėjau saldumynų, bet susilaikydavau ir vartojau 10-15g angliavandenių per dieną. Dabar neturiu jokio apetito, valgau labai nedaug ir tik vieną kartą per dieną. Kartais nevalgau išvis. Svoris nukrito nuo 88kg iki 78kg (ūgis 170). Ir toliau skaičiuoju angliavandenius, bet kai kuriomis dienomis jų išvis nesuvartoju. Kartais nevalgau kelias dienas iš eilės. Pastebėjau, kad man pradėjo patikti tuščio skrandžio jausmas. Numestieji 10kg jau nebeteikia tiek džiaugsmo ir norisi numesti daugiau ir greičiau. Mintys apie svorį pamažu užvaldo mintis. Ar tai jau problema? Ir kaip ją spręsti? Jau dabar paniškai bijau priaugti bent vieną gramą svorio. Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Kreipkitės į psichologą ar psichiatrą,

2015-05-13 00:29
Sveiki,norėčiau paklausti, kokius maisto produktu galiu vartoti, kai kaupiasi daug duju, sutrikusi tulžies funkcija?

Peržiūrėti atsakymą

rekomenduojama :
-gaminti maistą garuose, vandenyje, orkaitėje.
-venkite apskrudinti mėsą, žuvį ir kt.
- ribokite suvartojamų riebalų kiekį maiste
- laikykitės maitinimosi rėžimo, valgykite ne mažaiu trijų kartų/dieną.
- venkite"slaptųjų riebalų", kurie yra konditerijos gaminiuose, šokoladuose, saldainiuose ir pan.
- Venkite gėrimų su angliarūgšte
- venkite karštų/šaltų patiekalų ir gėrimų

2015-05-07 17:53
laba,diena norejau paklausti ka galite patarti ,pasidariau tyrimus zarnyno.nustate disbakterioze 4 laipsnia koki gydimas galima pritaikyti mityba?probijotikai?aciu labai

Peržiūrėti atsakymą

Rekomenduočiau gerti probiotikus bei laikytis sveikos subalansuotos mitybos principų