Jūratė Dobrovolskienė

Sritis:Dietologija
Darbovietės: DIETOS SISTEMA

Papildoma informacija:

Adresas:Ašmenos g. 1, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2607300
El. paštas:

Specializacija:

Gydytoja dietologė


Užduoti klausimą

2013 geg. 27 20:53
Kas labiausiai tinka pusryčiams: žmona vis siūlo - varškę, o aš norėčiau - košės. Gal ką nors dar pasiūlytumėte?
Ačiū už atsakymą. Jonas

Peržiūrėti atsakymą

Košė yra labai geras pasirinkimas. Retsykiais palaikykite žmoną- pasivaišinkite varške.

2013 geg. 23 19:46
noreciau paklausti, ar pavartojus svori mazinancias(jos padeda kontroliuoti apetita, padidina fizini aktyvuma...) tabletes veliau tas svoris negris su kaupu?

Peržiūrėti atsakymą

Svarbiausia laikytis subalansuotos sveikos mitybos principų. Visos kitos priemonės, taikomos be šio minėto principo nėra pilnai veiksnios.

2013 geg. 22 19:36
ar tiesa kad nuo lidos gali isaugti kaspinuotis?

Peržiūrėti atsakymą

Netiesa

2013 geg. 14 15:17
Mano sunui 29 m. Diagnozuotas neseniai glomerulonefritas Ig A nefropatija I lapsn. Elektrolitai norma, cholestirolis norma, virssvorio nera, patinimu nera. Nepakanka labai informacijos is gyd.daktares. Ar gali mano sunus sportuoti sporto klube 3 k. per sav. atliekant pratimus su treniruokliais? Ar reikia riboti baltymini maista (baltymas slapime 0,5-0,8) Ar galima gerti sportinius papildus su baltymais? Ar yra kiti apribojimai maiste?
Dekoju is anksto.

Peržiūrėti atsakymą

Ribojami baltyminio maisto (nekalbant apie baltyminius maisto papildus), suvartojamų skysčių bei druskos kiekiai, priklausomai nuo klinikinės situacijos. Rekomenduočiau konsultuotis su dietologu.

2013 geg. 14 08:43
Laba diena,kokie maisto produktai vartotini sergant osteoporoze?Ačiū

Peržiūrėti atsakymą

Sergant osteoporoze, vartotini kalcio preparatai bei jai gydyti skirti vaistai, pvz., protelos. Konsultuokitės su gydančiu gydytoju.

2013 geg. 9 22:40
Laba diena. Visada buvau stambesnė mergina, man 15metų mano ūgis 162cm dabar sveriu 57kg. Prieš 2 ar 3 mėnesius pradėjo kristi svoris tada sveriau 66kg, per tą laiką nukrito 9kg. Aš niekur nesportuoju, tik pradėjau vaikščioti namo 2km pėsčiomis, maisto neriboju, valgau kartais net ir vėlai vakare. Ar tai normalu kad taip krenta svoris?

Peržiūrėti atsakymą

Kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Toks staigus svorio mažėjimas kontroliuotinas.

2013 geg. 8 12:09
Laba diena,noreciau suzinoti kaip numesti 10 kg.Bet dietos man kazkaip negelbsti gal todel ,kad mazai judu ar ,kad gariu antidepresantus (CIPRALEX; KLONOZEPAM)? Ar del ju man nekrenta svoris? Aciu .

Peržiūrėti atsakymą

Šie vaistai gali mažinti Jūsų fizinį aktyvumą, t.y. kilokalorijų suvartojimą. Taigi, gali įtakoti svorio mažinimo procesą.

2013 geg. 6 17:22
Laba diena. Man 24m. ir man nustate skydliaukes uzdegima. Manau kad nuo skydliaukes auga svoris. Kaip patartumet maitintis sergant tokia liga ?

Peržiūrėti atsakymą

Priklausomai nuo to, ar sulėtėjusi, ar pagreitėjusi yra skydliaukės funkcija. Sulėtėjus jos funkcijai, t.y., nustačius hipotireozę, maistinė davinio vertė sumažinama10- 20 proc., riebalų ir angliavandenių sąskaita, ribojama cholesterolio ir sočiųjų riebalų rūgščių suvartojimas- riebūs mėsos, pieno produktai, margarinai. Ribojami lengvai įsisavinami angliavandeniai. Esant hipertireozei, atvirkščiai, maistinė davinio vertė padidinama iki 30 proc.

2013 bal. 27 17:26
Laba diena,man 30m.gal patartumet kaip maitintis po slapimo pusles vezio operacijos,po imunoterapijos,radioterapijos gydymo.Siai dienai veziniu lasteliu neaptinkama.Internete daugybe priestaringos informacijos apie papildus,ryklio kremzl.,kordicepsa ir kt.vienur,kad stiprinant imuniteta skatinama ir augliu susidarymas,kitur atvirksciai.Ar galetumet rekomenduoti tinkamiausia mityba.Aciu

Peržiūrėti atsakymą

Stiprinti imuninę sistemą visomis įmanomomis priemonėmis nerekomenduojama. Rekomenduočiau laikytis subalansuotos sveikos mitybos reikalavimų.

2013 bal. 26 12:42
Laba diena, man nustatyta bareto stemple ir dar pripazino celiakija. Sakykite kokio maisto privalau atsisakyti? galbut tikslinga butu susidaryti pas dietologa specialu valgiarasti? Aciu

Peržiūrėti atsakymą

Tikrai taip. klinikinė diagnozė sudėtinga, todėl tikslinga konsultuotis su dietologu.