Jūratė Dobrovolskienė

Sritis:Dietologija
Darbovietės: DIETOS SISTEMA

Papildoma informacija:

Adresas:Ašmenos g. 1, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2607300
El. paštas:

Specializacija:

Gydytoja dietologė


Užduoti klausimą

2014-02-21 10:12
5m.mergaitei atsirado pažastų srity aštrus prakaito kvapas.Koks tai galėtų būti sutrikimas?jos netroškina,dažnai nesišlapina,geria daug pieno,saldainius valgo ne visus,bet šokoladą mėgsta,ypač šokoladinius sūrelius.

Peržiūrėti atsakymą

Jei tai nesikartoja, sunerimti neverta. Specifiniam prakaitavimui kartojantis, kreipkitės pas savo šeimos gydytoją.

2014-02-05 17:11
sveiki,pries 5metus sveriau 57kg,mano ugis 1.67.staiga svoris pradejo augti ir dabar sveriu 67kg .valgau 3 kartus per diena,neuzkandziauju.pilvas taipat uzaugo.kaip sumazint svori? aciu

Peržiūrėti atsakymą

Laikykitės sveikos mitybos principų ir fizinio aktyvumo režimo.

2014-02-04 01:38
Sveiki,man yra 18metu ugis 172 arba 173 sveriu 64kg,daznai persivalgau,nes jej nepersivalgau nesijauciu pavalgiusi,bet taip pat noreciau numesti kelis kg,ka valgyti kad jausciausi soti nuo mazu porciju ir kad nukristu keli kg?

Peržiūrėti atsakymą

Laikykitės maitinimosi režimo, valgykite dienos bėgyje apytikriai tuo pačiu metu. Tai garantuos nuolatinį organizmo aprūpinimą maistinėmis medžiagomis ir alkio prevenciją.

2014-02-02 17:05
Noriu paklausti esu 46m.man prasidėjusi menopauzė,ir dabar truputį pradėjo augti svoris,ankščiau,prieš du metus kai dar dirbau mano svoris buvo 40kg,dabar sveriu 48,o ūgis1,48.Pradėjau sportuoti,ryte ant tuščio skrandžio geriu obuolių actą su medum.Man svoris atsiradęs ant pilvo,o aš jo nenoriu nors jokio nesilaikau maisto derinimo tik kartais,valgau sriubą,mėsą,vaisius,geriu vandens,Ką patartumėt valgyti,ko ne.Ačiū.

Peržiūrėti atsakymą

Atėjus menopauzei, pasikeičia hormonų pusiausvyra moters organime, lėtėja edžiagų apykaita. Todėl suvartojamų maistinių medžiagų , t.y. maisto kiekis atatinkamai turėtų būti mažesnis.
Rekomendacijos:
rasti gaimybę tris kartuss per savaitę po valandą užsiimti fizine veikla arba pratimais.
suvalgyti adekvatų maisto kiekį - ne daugiau1500 kcal per dieną.

2014-01-27 22:40
Labas vakaras,kaip man išvengti apsikrėtimo kaspiniuočiais ir trichinomis?

Peržiūrėti atsakymą

Vartoti mėsą, kuri yra patikrinta veterinarijos tarnybos.

2014-01-22 18:27
Laba diena,man 19 metu studente, nevalgau gyvulines kilmes produktu, anksciau del mitybos buvo dingusios menesines, veliau viskas susitvarke ir buvo reguliaru. Siuo metu keleta menesiu jos ir vel veluoja,zinau,jog visa tai del stresu, itampos ir mitybos klaidu. Gal galetumete rekomenduoti kokiu produktu reiktu valgyti daugiau, kad gauciau medziagu pakankamai sureguliuoti menesines. Blogiausiu atveju kreipsiuosi pas ginekologa.

Peržiūrėti atsakymą

Būtina subalansuoti maistinių medžiagų santykį dienos racione. Rekomenduočiau apsispręsti dėl Jums priimtinų gyvūninės kilmės produktų įtraukimą kasdieniniam vartojimui.

2014-01-14 16:18
Sveiki noreciau paklausti kaip sudaryti mityba be grybu ir kiaulienos nes jau kaip keli men nzn kaip ja sudaryti nes kaip ir sunkokai gaunasi :)

Peržiūrėti atsakymą

Kompetetingai valgiaraščius sudaro tam specialiai pasiruošę specialistai- dietistas, gydytojas dietologas

2014-01-08 18:10
Sveiki,
Ar tiesa, kad miego trūkumas didina nutukimą? Ir jei neįmanoma pakeisti miego trūkumo, kaip tada paspartinti medžiagų apykaitą? (maitinu kudikį jau 3 mėn tai dėlto miego trūkumas).

Peržiūrėti atsakymą

Miego trūkumas nėra nutukimo priežastis. Laikykitės maitinimosi režimo, subalansuotos sveikos mitybos rekomendacijų.

2014-01-06 18:07
Labadiena, man yra 15 metu ir as sau esu per stora . Mano ugis 169cm svoris 63 . Noreciau kad patartumete kaip numesti svori?

Peržiūrėti atsakymą

Maitintis reguliaraiai ir laikytis sveikos subalansuotos mitybos principų (pagal sveikos mitybos piramidę)

2014-01-04 23:36
Sveiki,

Turiu du klausimus. 1. Pakankamai dažnai persivalgau (2-4 kartus per savaitę). Panašu, jog valgydama tiek, kiek telpa nepersivalgant, suvalgau per mažai kcal. Dėl to vėliau norisi daug daugiau. Valgau pakankamai reguliariai ir dažnai. Daug judu, sportuoju. Žinau, jog persivalgo beveik visi žmonės. Tačiau tai labai nemalonu ir, manau, nesveika. Gal žinote, kaip būtų galima išvengti persivalgymų ir kokios jų priežastys? Taip pat būtų smagu, jei galėtumėte parekomenduoti kokią knygą šia tema.

2. Stengiuosi maitintis žaliavalgiškai (persivalgymai liko tokio pačio dažnumo). Nuo žaliavalgiško maisto man nebeskauda per moterų dienas (seniau alpdavau, vemdavau, jausdavau didžiulius skausmus), nebeturiu bėdų su sinusitais. Gal galite pasakyti, kokios priežastys tokių pokyčių? Gal nebūtina maitintis vien žaliavalgiškai norint šių rezultatų? Turiu omeny, gal glitimo reikėtų tik atsisakyti arba tik pieno produktų ir pan?

Peržiūrėti atsakymą

Dėl persivalgymų. Nuolatinis persivalgymas yra traktuojamas kaip valgymo sutrikimas. Todėl šią problemą būtina aptarti su psichologu ar psichiatru.
Žaliavalgystė yra asmens apsisprendimo klausimas.
Gliutenas randamas ne pieno produktuose, o rugiuose, kviečiuose, miežiuose, avižose (Mažesniais kiekiais0