Gintarė Vaitkienė

Sritis:Fizinė medicina ir reabilitacija
Darbovietės: EMPATIJA Neuroklinika

Papildoma informacija:

Adresas:EMPATIJA Neuroklinika
El. paštas:

Specializacija:

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja, daugiau nei 25 metus dirbanti su sergančiais nervų sistemos ligomis bei nugaros ir sąnarių skausmus kenčiančiais ligoniais. Didžiausia patirtis taikant reabilitacinį gydymą su šiais susirgimais: galvos svaigimas, nugaros skausmas,radikulopatija, stuburo disko išvarža, sąnarių ir raumenų traumos, sausgyslių ir raiščių pažeidimai, galvos smegenų infarktas, galvos smegenų trauma, alzheimerio liga.

Gydytoja nuo 1996 metų dėsto Vilniaus kolegijoje, Sveikatos priežiūros fakultete. Rengia straipsnius ir metodines rekomendacijas apie ergonomišką darbo vietos įrengimą ir taisyklingą nugaros judesių valdymą. Vykdo ekspertinį namų aplinkos vertinimą žmonių, kurie turi judėjimo, savęs apsitarnavimo ar kitų negalios problemų, jų gyvenamje vietoje.


Užduoti klausimą

2018-04-10 00:28
praėjus geram mėnesiui po gimdymo pastebejau, kad... nenulaikau slapimo :( ar daug kam pasitaiko šita problema?
visai nejučiom per diena keli lašiukai išsiskiria. aišku, nedaug, ne tiek, kad reiktų rimtą iklotą dėti, bet visgi.. kvapas tai lieka. kažin, ar imanoma su šita problema kovoti? o gal po kiek laiko susitvarko savaime??? pagimdziau pati, vaikas 3,990 kg, kirpo.. gydytojas paskui pastoviai akcentavo, kad kai gimdo tokius vaikus, tai senatvėj pasireiškia šlapimo nelaikymas. bet man dar lyg ir ne senatvė (31m.).. tiesa pasakius net gėda kam pasiskųst tokia problema.... :( tai negi vienintelė perspektyva amžiams susidraugauti su įklotais?

Peržiūrėti atsakymą

Deja, dubens sritis dažnai tiesiogiai ar netiesiogiai pažeidžiama po gimdymo, pilvo ertmės, gimdos, prostatos operacijų ir kitokių intervencijų, o taip pat dėl mažo fizinio aktyvumo, ypač ilgai trunkančio sėdėjimo, ydingo gyvenimo būdo. Dubens dugno raumenų disfunkcija pasireiškia šlapimo nelaikymo problemomis, nugaros skausmais, lytinių funkcijų sutrikimais ir pan. Beje, būtent dėl to, kad dubens dugnas dažnai siejamas su intymumu, jame atsirandančios problemos lieka nutylėtos. Ignoruojant jos ne tik nemažėja, bet ir turi tendenciją progresuoti. Gydymo galimybes apsunkina patikimos informacijos stoka, visuomenėje vyraujantys mitai. Juose, vienas pirmųjų dubens dugno raumenų disfunkcijos požymis — šlapimo nelaikymas — siejamas su nevalyvumu ar nepagydomu senatviniu požymiu. Šlapimo nelaikymo simptomus dažnai lydi psichoemocinės problemos — gėda, nerimas, įvairios baimės, nepasitikėjimas, žema savivertė.
Dubens dugno raumenų lavinimas yra dažniausiai rekomenduojamas konservatyvus gydymo būdas, efektyviai sprendžiantis tiek šlapimo nelaikymo, tiek kitas su šių raumenų disfunkcija susijusias problemas. Yra sukurta įvairių efektyvių metodikų dubens sričiai treniruoti. Vienos populiaresnių — Kėgelio pratimai, Benitos Cantieni knygoje „Tigro jausmas“ aprašomos technikos, mankštos ant didžiųjų kamuolių ir pan. Tačiau specialistai sutaria, kad visus gydomuosius pratimus pacientams yra sudėtinga atlikti, ypač neišmanant anatomijos, nematant ir neturint galimybės lengvai apčiuopti ir įsivaizduoti tikslinės srities. Taip pat jau naudojamos ir intravaginalinės ar analinės terapijos priemonės bei elektrostimuliatoriai, tačiau invazinė terapija ne visiems priimtina ir patogi.
Siūlau išbandyti inovatyvius metodus.
Lenkų medicininės inžinerijos kompanija MedenInmed pasitelkusi šveicariškas technologijas sukūrė unikalų dubens dugno raumenų treniruoklį STOIS pelvictrainer. Klientui juo naudotis — paprasčiau nei dviračiu. Pratimai atliekami sėdint, apsirengus, nereikalinga jokia invazija. STOIS sėdynėje įmontuoti šveicarų sukurti specialūs sensoriai ne tik fiksuoja menkiausią dubens dugno raumenų aktyvumą, bet ir suteikia galimybę treniruotės metu ekrane „piešti“ ir stebėti jų veiklos diagramą. Mankštos metu iškart gaunamas biogrįžtamasis ryšys. Tai ypač motyvuoja pacientą, pagreitina mankštos efektyvumą bei ženkliai palengvina darbą specialistams. Idealiu atveju, STOIS pelvictrainer treniruotės derinamos su klasikine kineziterapija.
Manau, kad po 4 savaičių Jums įklotų nebereikės:)