Gintarė Vaitkienė

Sritis:Fizinė medicina ir reabilitacija
Darbovietės: EMPATIJA Neuroklinika

Papildoma informacija:

Adresas:EMPATIJA Neuroklinika
El. paštas:

Specializacija:

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja, daugiau nei 25 metus dirbanti su sergančiais nervų sistemos ligomis bei nugaros ir sąnarių skausmus kenčiančiais ligoniais. Didžiausia patirtis taikant reabilitacinį gydymą su šiais susirgimais: galvos svaigimas, nugaros skausmas,radikulopatija, stuburo disko išvarža, sąnarių ir raumenų traumos, sausgyslių ir raiščių pažeidimai, galvos smegenų infarktas, galvos smegenų trauma, alzheimerio liga.

Gydytoja nuo 1996 metų dėsto Vilniaus kolegijoje, Sveikatos priežiūros fakultete. Rengia straipsnius ir metodines rekomendacijas apie ergonomišką darbo vietos įrengimą ir taisyklingą nugaros judesių valdymą. Vykdo ekspertinį namų aplinkos vertinimą žmonių, kurie turi judėjimo, savęs apsitarnavimo ar kitų negalios problemų, jų gyvenamje vietoje.


Užduoti klausimą

2018-05-05 12:58
Gerb.Gydytoja noreciau suzinoti skausmo priezastiir gydyma .skauda nugara ,skausmas pereina i kaire koja ,apsiversti lovoje negaliu aciu uz patarima

2018-05-04 08:40
10 metų mergaitei, keliant iš gulimos padėties koją, skauda nugarą kairėje pusėje (apačioje prie klubo), taipogi skausmas kyla ir lenkiantis į priekį. skausmų trukmė apie 1 mėn. Prieš 2 mėnesius sirgo viršutinių kvėpavimo takų uždegimu. Rekomenduokite gydymą.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
nugaros skausmo priežasčių gali būti keletas. Jūsų mergaitei rekomenduoju atvykti į konsultaciją, kurios metu ištestuosime, nustatysime skausmo pobūdį bei parinksime gydymą. Gražios dienos

2018-04-30 10:07
Laba diena. Pasidare vis sunkiau sulaikyti slapima, atrodo, ka bedaryciau, norisi i tualeta, kartais ir laseliai keli nubega. Ar tai problema?

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
Kai mokiausi apie šlapimo takų problemas, supratau vieną labai svarbią žinią "ir vienas lašelis čiaudint ar šokant - problema". Tam, kad įvertintume Jūsų šlapimo nelaikymo priežastis ir gydymo planą, kviečiu atvykti į konsultaciją. Galite registruotis portale manodaktaras.lt

2018-04-25 15:08
Sveiki. Mama nuolatos jaučia kojų sąnarių skausmą, kadangi dirba fizinį darbą. Kaip sumažinti skausmą? Ar yra būdų, kad nereiktų gerti vaistų?

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
Kadangi mamytė dirba fizinį darbą, ypač svarbu saugoti sąnarius. Tam gali padėti teisinga avalynė. Prisiminkite senus gerus sąnarių gydymo būdus - tai kompresai, įtrinimai, žoliniai tepalai, tiksliau galiu parekomenduoti konsultacijos metu. Gydymas judesiu puikus vaistų pakaitalas, tik reikia žinoti, kaip judėti taisyklingai. Kvalifikuotą kineziterapeuto pagalbą tikrai rekomenduočiau.
Gražaus pavasario:)

2018-04-23 18:45
Laba diena,

Savaitę praleidau kaime. Rytais išsimaudydavau vis dar šaltam tvenkinyje, dienomis dirbau tai suprakaituodamas nusirengdamas tai vėl apsirengdamas, lauke ir patalpoje. Nugaroje žemiau menčių atsirado maudimas, po poros dienų jau skausmelis tarp menčių, dar po poros dienų sustiprėjo iki skausmo pečių ir sprando srityje. Dar po poros dienų skausmas paaštrėjo iki dūrimo tai vienoj tai kitoj vietoje ir bendro maudimo, ženkliai ribojančio rankų ir sprando judesius bei trukdančio miegoti naktį. Šįryt jau sunkiai beišlipau iš lovos.
Situacija, manau, Jums iki skausmo pažįstama. Prašau rekomenduokite kokį vaistą ar gydymo būdą.

Pagarbiai,
Vykintas, 57 metai

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
Situacija tikrai pažįstama. Jei skausmas yra stiprus, būtinai reikėtų reguliariai vartoti Nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, kurie ne tik susilpnina skausmą, bet ir mažina uždegimą. Vaistinėje yra ir bereceptinių, mano mėgstamas Ibumetinas. Rekomenduočiau gerti bent 3 dienas, būklei negerėjant būtinai kreiptis į gydytoją. Dar puikiai tinka šaldantys/priešuždegiminiai tepalai ar klijuojamas pleistras. Jei naudosite tepalą, svarbu: jo nepagailėti, tepti didesnį plotą už skaudamą, kad apimtų visus aplinkinius raumenis, tepti reguliariai 2 - 3 kartus per dieną. Būtinai pasistenkite išsimiegoti.
Pagarbiai,
Gintarė Vaitkienė

2018-04-16 15:12
Sveiki. Man 25m, pastaruoju metu juntu dažną pykinimą ir silpnumo jausmą, aptemsta akyse, ypač, jei staiga atsistoju (vartoju kontraceptines tabletes, neštumo testas atliktas prieš keletą dienų, neigiamas). Tačiau kartais sąmonės aptemimas, pykinimas, bei galūnių tirpimas neduoda ramybės naktimis, paskutinį kartą trumpam užsnūdus pabudau nuo smarkaus ūžimo galvoje (tarsi vanduo būtų paleistas iš krano stipriausia srove). Tomis naktimis visai negaliu miegoti. Kas tai galėtų būti? Ar skysčių/mineralinių medžiagų trūkumas, ar reiktų kreiptis į gydytoją ir pasidaryti tyrimus. Jei taip, kokius? Streso tiek darbo, tiek namų aplinkoje jaučiu minimaliai. Dėkoju už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
Jūsų minimi simptomai gali pasireikšti prie įvairių susirgimų, todėl būtinai rekomenduoju kreiptis į gydytoją neurologą, kuris paskirs tyrimus. Tai leis išsiaiškinti Jūsų pykinimo, silpnumo ir galūnių tirpimo priežastis bei paskirti tinkamą gydymą. Rekomenduoju nekentėti ir problemą spręsti "čia ir dabar".

2018-04-15 21:23
Sveiki, prieš 2 mėnesius turėjau kojos traumą ir plyšo čiurnos raisčiai, 5 savaites vaikščiojau su langete,dar pora savaičių tvarsčiau elastiniu bintu,bet išliko skausmas ir gan stiprus patinimas...daugiau pavaikščiojus koja tinsta stipriau. Gal reikėtų daryti kokius pratimus ar masažus,kad atslugtų tinimas,kaip galiu sau padėti?
Ačiū už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
Įprastai po kojos kaulų lūžių, nuėmus įtvarą, vargina skausmas, tinimas ypač pavaikščiojus.
Padėti sau galite: vonelės su druska vakare, elastinis bintas (geriau būtų elastinės kojinės) visai dienai, specialūs pratimai būtinai (FMR gydytojo ir kineziterapeuto konsultacija reikalinga), lifedeminio masažo kursas (rekomenduojam, jei tinimas nemažėja).

2018-04-13 14:45
Man 56, čiaudint nevalingai nesulaikau šlapimo, tiesa, tik keli lašai, bet tai kelia nerimą. Girdėjau, kad metams bėgant, moterys vis dažniau susiduria su šlapimo nelaikymu. Patarkite prašau ką turėčiau daryti, kad išvengčiau šlapimo nelaikymo, ar yra kokių priemonių, kurios padėtų.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
Jūs teisi, ir du lašeliai čiaudint - problema. Deja, negydoma su metais ši problema tik gilėja. Kol problema neįsisenėjo, puikiai padeda paprasta priemonė - dubens dugno raumenų mankšta. Patyręs kineziterapeutas jus išmokins pratimų, darydama kiekvieną dieną po kelioliką minučių juos, jau po mėnesio pajusite, kad problema traukiasi.

2018-04-11 20:16
Sergu stuburo osteochondroze,rytais jaučiu skausmą juosmenyje ar tiesa kad rekėtų miegoti ant kieto pagrindo?

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
Turiu Jums labai gerą žinią: stuburo osteochondrozė - ne liga. Na, o rytiniai nugaros skausmai tikrai gali būti susiję su tuo ant kokios lovos miegate.
Yra du mitai:
1. Miegoti reikia ant visai kieto pagrindo;
2. Miegoti reikia ant labai minkšto, prisitaikančio prie kūno formų čiužinio (vandens lova).
Tiesa paprasta - miegoti reikia ant standaus labai lygaus ir neišgulėto čiužinio!
Ir dar - labai svarbu kokybiškas ir pakankamos trukmės miegas.

2018-04-10 10:02
laba diena,turiu stuburo isvarza,ir slankstelis 8mm pasislinkes.Fiziniam kruviui padidejus labai skauda desines puses klubo sanari.maniau,kad tai nuo stuburo,dariau magnetinio rezonznso tyrima,turejau gydyma su neurologu,manualines terapijos specialistu.Baigus gydymui,gydytojas pasake,kad viskas tvarkoj,skausmas turi isnykti,bet jis neisnyko.Turiu artrita,praeita vasara suzinojau.Ar gali buti,kad man skauda ne del stuburo,o del artrito?Toj vietoj,kur skauda niekad nesityriau,nedariau rentgeno ar panasiai.Nezinau ka daryti,padirbus kokias 3 val.prasideda baisus skausmas ir jis vis stipreja,toks deginantis,kartais jauciu per visa koja,keli ir zemiau iki pedos.Dirbu sunkiai fiziskai,viesbutyje kambarine.Skaiciau apie sanariu skausma,jis lyg ir kitoks nei mano.\gal jus ka patartumet.esu 50 metu amziaus,antsvorio neturiu.Aciu.

Peržiūrėti atsakymą

Nugaros skausmai – dar viena šio amžiaus visuomenės epidemijų. Juos bent kartą gyvenime yra pajutę daugiau nei 60–80 proc. žmonių, vis dažniau ši problema užklumpa jaunesnius.
Priežasčių, kodėl darbingo amžiaus žmogų užklumpa nugaros ar sąnarių skausmai, yra ne viena. Tam įtakos turi fizinio aktyvumo stoka, netaisyklinga laikysena, nuolatinė įtampa, stresas. Ypač kenkia netaisyklingos kūno padėtys, neergonomiški judesiai, bloga avalynė. „Mes jau iš lovos išlipame, vonios kambaryje virš kriauklės palinkstame netaisyklingai. Vėliau kokių dešimt valandų per dieną praleidžiame prie kompiuterio ar palinkstame virš mobilaus telefono. Jūsų atveju nugarai ir sąnariams ypač kenkia fizinis darbas ir netaisyklingos kūno padėtys. "Sulenktos nugaros" išvengti ypač sunku. Atkreipkite dėmesį, kiek kartų per dieną keliate svorį pasilenkusi, kaip klojate lovą, kaip valote ar siurbiate grindis.
Kalbant apie Jūsų nusiskundimus ir užsitęsusią skausmo istoriją, būtų tikslinga gydytojo reabilitologo konsultacija, kurios metu aptartume tyrimų bei gydymo planą.