Skausmas, guzas ir mėlynė…

Teksto dydis:

Skausmas, guzas ir mėlynė…

Traumos, gautos nukritus per plikledį, mėgaujantis žiemos sportu, ar net buityje gali baigtis rimtomis pasekmėmis: nuo smegenų sukrėtimo iki atvirų lūžių. Net tada, kai viskas baigėsi lengvu sumušimu, tuo momentu, kai netikėtai „žemė išslysta iš po kojų” ir žmogus praranda lygsvarą, būna ir apmaudu, ir skaudu, ir... skausminga.
Kaip greitai numaldyti skausmą, išvengti guzo, mėlynės, o jei jau jie atsirado – padėti sau kuo greičiau ir be pasekmių jų atsikratyti?

Sumuštą vietą reikia iškart ištrinti ledu ar kokiu kitu sušaldytu produktu iš šaldiklio, trinant be sustojimo pusvalandį. Neturint ledo galima panaudoti labai šalto (ledinio vandens) kompresą. Tokios priemonės veiksmingos pirmas 24 – 28 valandas. Patartina apriboti sumuštos kūno dalies judesius ir kiek įmanoma sumažinti fizinį apkrovimą, kol nenustos skaudėti.
 
Dėmesio!

Jei sumuštos gyvybiškai svarbių organų sritys, būtina kreiptis į gydymo įstaigą ir apsidrausti nuo paslėptų traumos pasekmių – vidinio kraujavimo, stambiųjų kraujagyslių plyšimo ir t.t., ypač kai atsiranda pykinimas, vėmimas, sutrinka regėjimas ar atsiranda kitų neįprastų sumušimo požymių.
Jei sumušimas negresia gyvybei (ir gydytojas nepaskyrė kitų procedūrų) – po 48 val. galima taikyti šilumos terapiją – šildomuosius kompresus, šildomąsias procedūras, kad suaktyvintume kraujotaką ir greičiau rezorbuotųsi kraujosruvos.
 
PATARIMAI

• Jei sumušimo metu buvo nubrozdinta oda, aplink tą vietą reikia sutepti dezinfekuojančiomis medžiagomis – jodo tirpalu ar kitomis.

• Iš karto po sumušimo prie mėlynių ir patinimų patartina pridėti kokį nors varinį daiktą. Kad iš jo būtų daugiau naudos, prieš naudojant nuo jo reikia nuvalyti oksidus ir dezinfekuoti.

• Po traumos sumuštą vietą galima patepti homeopatiniu arnikos geliu. Taip pat gerai kraujosruvas bei patinimą gydo tepalai, kurių sudėtyje yra heparino.

• Jei antrą dieną po sumušimo matosi mėlynė, gausiai ištepkite ją ir aplinkui 5 proc. jodo tirpalu.

• Puikiai gydo sumuštas ar sutrenktas vietas šviežių juodųjų ridikų sulčių pavilgai Reikia sultyse pamirkyti servetėlę ir uždėti ant sumušimo srities. Tokie pavilgai daromi 4-5 kartus po 40-60 minučių kasdien.

• Sumaišykite po stiklinę acto ir degtinės, įdėkite vieną arbatinį šaukštelį druskos, suvilgykite šiame skystyje tamponą ir dėkite prie sumuštos vietos, kaskart drėkindami kompresą, kai tik jis ims džiūti.

• Gerai gelbsti nuo susitrenkimo, odos įdrėskimo ar net žaizdų medetkų (
Calendula officinalis) antpilas. Galima naudoti antpilą iš vaistinės, o galima ir pasigaminti ją pačiam. 20 g medetkų žiedynų, užpiltų 100 ml 70 laipsnių spirito, laikyti 2 savaites, perkošti ir naudoti kaip pavilgus ar kompresus.

• Jei ant odos yra kraujosruvos patepkite ją košele iš sojos miltų.

• Po sumušimo, pabrinkus sąnariams ir atsiradus patinimams, tinka barkūno žolės užpilas. 2 arbat. šaukštelius sausos žolės, užpiltos viena stikline verdančio vandens, palaikyti pusę valandos, perkošti ir daryti kompresus.

• Šviežios svogūno sultys ar košelė, sumaišyta su cukrumi,– geras kompresas, ypač susimušus kelį.

• Prie seniau sumuštos vietos naudinga pridėti bulvės gabalėlius, šviežius kopūsto lapus, ar virtų ir sutrintų baltųjų pupelių, ant viršaus apvyniojus medvilniniu audiniu. Toks kompresas tinka nakčiai.

• Ant patinimo,
atsiradusio sumuštoje vietoje, galima pridėti košelę iš trintų burokėlių, o jei patinimas sukietėjo – stiprios juodos arbatos pavilgus.

• Smulkiai supjaustykite dvi česnako galvutes, užpilkite puse litro 6 proc. acto, palaikykite parą. Gautu mišiniu įtrinkite sumušimo vietas.

• Kad greičiau atslūgtų sukietėjęs patinimas, reikia sumaltus linų sėmenis supilti į du medžiaginius maišeliu
s, ir paeiliui merkiant juos į verdantį vandenį, šiek tiek atvėsintus, dėti prie skaudančios vietos.

• Sutrenki
mus tinka gydyti, pridėjus prie pažeistos vietos duonos minkštimą, suvilgytą karštame piene, jei skauda sąnarius padės 6 proc. mumijo vandens tirpalas.

Per savaitę ar kie
k ilgiau visi simptomai turėtų išnykti – kraujosruvos rezorbuojasi, skausmas praeina, atsistato judėjimo funkcija.
Jei per 10 dienų kraujosruvos neišnyksta (dažniausiai tai būna tokios, kurios turi apibrėžtas ribas), geriausia kreiptis į gydytoją.
 

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (17)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-28 00:10


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Tetese 2022-06-14 07:30

Susimušiau jau prieš 4 d. koją, lyg šlaunis, sėdimoji dalis. Skaudena nuolat, geriu ibyprofeną, nalgeziną, tepu odiflan gelį, bet mažai padeda. Yra nedidelė mėlynė, bet skauda beveik visą kojos šoną. Pėdą primenu, tačiau eit sunku, tempia, temperatūros nera. Ar gali būt koks lūžis?

janina 2019-06-19 12:15

labai stipriai susitrenkiau skruostikauli.Jau virs men,bet niekaip tinimas nepraeina,labai kietas.Bandau tepti su arniko,Fenbid geliu,tai man dar daugiau patinsta,parausta visas zandas ir temperatura pakila.Vakar vakare uzdejau pusiau spiritini kompresa,tai lyg ir padejo.Bet bijau kazka daryti,nes tai veidas.Prasau patarimo.Aciu is anksto