Vitaminų vartojimas rudenį: kaip stiprinti kiekvieno šeimos nario imunitetą?

Teksto dydis:

Vitaminų vartojimas rudenį: kaip stiprinti kiekvieno šeimos nario imunitetą?

2022-09-06 14:50

 

Bent kartą išgirdus apie artėjantį rudenį, bene kiekvieno galvoje sukirba mintis apie naujus mokslo metus, besibaigiančias atostogas ir svarbiausia – šiltų dienų pabaigą. Ne paslaptis, kad grįžus į darbovietes, mokyklas, darželius ir kitas viešąsias erdves, tiek pačius mažiausius, tiek ir suaugusiuosius dažnai užklumpa varginantis peršalimas, kamuoja, rodos, nesibaigianti sloga, o gerklę puola įkyrus kosulys. Negana to, prasidėjęs naujų darbų, veiklų ir kitų kasdienių iššūkių sezonas bei pasikeitęs dienos ritmas kartu atneša ir daugiau nerimo, įtampos bei streso kiekvienam šeimos nariui. Be abejo, sušvelninti šiuos nemalonius potyrius padeda visavertė, ekologiškais produktais praturtinta mityba bei aktyvus laisvalaikis. Vis tik, rudeniop verta pasirūpinti ir kokybiškais vitaminais bei maisto papildais, kurie padeda užpildyti mitybos „spragas“ ir stiprina imunitetą sunkiau paisavinamais mikroelementais.

Patiems mažiausiems – polinesočiosios riebalų rūgštys

Į darželį ar pradines klases besiruošiančių mažylių mitybą verta praturtinti ekologiškais žuvų taukais, kurių sudėtyje gausu vitaminų A ir D. Pastarieji atlieka svarbų vaidmenį formuojant imuninę sistemą bei reguliuojant daugelį jos funkcijų. Tiesa, medikai pataria pačių mažiausių šeimos narių organizmą stiprinti vartojant skystus papildus jau nuo keturių savaičių amžiaus, mat polinesočiosios riebalų rūgštys yra naudingos smegenų vystymuisi, širdies veiklai bei regėjimui. Beje, laikai, kai žuvų taukai asocijuodavosi su nemaloniu kvapu ir skoniu – jau seniai praeityje. Šiuolaikiniai gamintojai gali nustebinti ne tik įvairia papildų forma – kapsulėmis, minkštomis kramtomomis tabletėmis, guminukais, bet ir vaikų mėgstamais braškių, citrinų ir kitų vaisių skoniais. Rūpestingiems tėvams ypač svarbu, kad praturtinant vaikų mitybą maisto papildais, į jų organizmus nepatektų dirbtinių dažiklių, kvapiklių, sunkiųjų metalų ar radioaktyvių medžiagų. Paspaudę čia galite išsirinkti tik iš aukštos kokybės patikrintų švarių, grynų ir ekologiškų augalinių medžiagų gaminamus žuvų taukus, kuriuos drąsiai galima derinti su skirtingų poreikių mitybos principais.

Vyresnėlių mitybą praturtinkite vitaminais B

Rugsėjį į naujus iššūkius kimbantys vyresni mokiniai ir studentai dar besibaigiant vasarai ima justi kylančią įtampą dėl artėjančių naujų mokslo metų. Šie neretai lemia pavargimo jausmą dėl vis didėjančių užduočių kalnų, be to, pasikeitus įprastai rutinai bei aplinkai kyla ir emocinė įtampa, kuri atsiranda dėl keblių tarpusavio santykių su šalia esančiaisiais. Praturtinus vyresnėlių mitybą B vitaminų kompleksu, šis padės jiems sumažinti nuovargį bei palaikyti normalią nervų sistemos veiklą. Be to, tiaminas (vitaminais B1) padeda palaikyti normalią energijos apykaitą, sveiką nervų sistemos veiklą ir normalią psichologinę funkciją, todėl tampa kur kas lengviau užtikrinti gerą savijautą net ir stresinėse situacijose. Vitaminai B taip pat yra svarbus miego kokybei – vartojant pakankamai neužklups nemiga, o poilsis bus ramus ir netrikdomas. Svarbu žinoti, kad vitaminai B organizme nesikaupia – jis yra tirpus vandenyje, todėl ypač svarbu gauti pakankamą jo kiekį kasdien.

Nepamirškite savęs

Net jei šį rudenį jūsų nelaukia jokie ypatingi iššūkiai, daug protinės ar fizinės energijos reikalaujančios veiklos, pasirūpinti savimi artėjant šaltajam sezonui išties svarbu. Subalansuota ir svarbiausių mikroelementų nestokojanti mityba leis pasijusti pastebimai geriau net jei išlydėję vaikus liekate tvarkytis namuose. Be abejo, suaugusiems puikiai tinka ir anksčiau jau minėti žuvų taukai bei vitaminai B, tačiau verta pasidomėti ir specialiai subalansuotais maisto papildais. Pagal unikalius poreikius vyrams ir moterims sukurti kompleksai padės užtikrinti normalią svarbiausių organizmo funkcijų veiklą, padės išlaikyti puikų tonusą bei gerą savijautą. Rinkdamiesi vitaminus atkreipkite dėmesį į jų sudėtį, saugumą bei tinkamumą tam tikrai amžiaus grupei, kad jų vartojimo nauda būtų kuo didesnė. Taip pat svarbūs yra šių maisto papildų tiekėjai – rinkitės patikimus gamintojus, kurie įsipareigoja savo klientams tiekti tik aukščiausios kokybės vitaminus be nenatūralių pridėtinių medžiagų.

REKLAMA

Komentuoti