Visuomeninė iniciatyva ragins gyventojus neužmiršti pulso

Teksto dydis:

Visuomeninė iniciatyva ragins gyventojus neužmiršti pulso

Lietuvoje katastrofiškai didelis širdies bei kraujagyslių ligomis sergančių žmonių skaičius ir šios ligos pakerta vis jaunesnius žmones. Vieni iš pagrindinių ir labiausiai paplitusių širdies kraujagyslių rizikos veiksnių – kraujospūdis ir pulsas. Todėl spalio 8 d. Kaune startuoja visuomeninė sveikatingumo iniciatyva „Nuramink pulsą“. Jos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į reto pulso svarbą bei naudą žmogaus sveikatai ir visų šalies apskričių gyventojus pakviesti į nemokamus jogos seminarus.
 
„Lietuvos širdies ir kraujagyslių ligų statistika jau daug metų nėra džiuginanti. Įvairūs tyrimai ir apklausos rodo, kad lietuviai pagrįstai nuogąstauja dėl širdies ligų, bet dažniausiai apie jas sprendžia tik iš padidėjusio kraujospūdžio ir visiškai nepelnytai užmiršta pulsą. Mes norime atkreipti visuomenės dėmesį, kad, norint išvengti dažnai mirtinų širdies ligų, vienodai svarbu reguliuoti tiek kraujospūdį, tiek pulsą. Todėl visų apskričių gyventojus kviečiame į nemokamus jogos seminarus, kuriuose jie ne tik išgirs svarbiausus teorinius dalykus, bet ir išmoks praktiškai padėti savo širdžiai, nuraminti pulsą“, – teigia vienas iš akcijos organizatorių, Lietuvos širdies asociacijos prezidentas Pranas Šerpytis.
 
Pasak P. Šerpyčio, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į pulso svarbą sveikatai, jogos seminarai buvo pasirinkti neatsitiktinai. Mat kuo retesnis yra žmogaus pulsas, tuo mažiau nuvargsta ir ilgiau tarnauja jo širdis. O jogos pratimai, kuriuos galima atlikti kiekvieną dieną be ypatingų pastangų, padeda nuraminti pulsą ir išsaugoti sveikesnę širdį.
 
Didžiausią riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis turi žmonės nuo 45 metų ir turintys aukštą kraujospūdį, todėl ši visuomenės grupė seminaruose laukiama labiausiai. „Šiai rizikos grupei priklausantys žmonės tikrai neturėtų pamiršti, kad vien reguliuojant kraujospūdį širdis neišliks sveika. Nemažiau svarbu valdyti ir savo pulsą, todėl, kalbantis su savo šeimos gydytoju, būtinai reikėtų atkreipti dėmesį ir į šį širdies ligų rizikos veiksnį“, – sako P. Šerpytis.
 
Visuomeninė sveikatingumo iniciatyva „Nuramink pulsą“ prasideda Kaune spalio 8 d. Spalio 13 d. į nemokamą jogos seminarą kviečiami Utenos, spalio 15 d. – Panevėžio gyventojai. Planuojama, kad spalio ir lapkričio mėnesiais šie seminarai apkeliaus visus Lietuvos apskričių centrus. 

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-28 16:12

Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.