Vargina nuolatinis galvos skausmas? Gali padėti kineziterapija

Teksto dydis:

Vargina nuolatinis galvos skausmas? Gali padėti kineziterapija

2023-11-20 11:23

Skirtingo pobūdžio galvos skausmai kankina daugelį žmonių visame pasaulyje. Su šia problema susiduria ir vyrai, ir moterys. Kai kuriems padeda medikamentai, tačiau yra žmonių, kuriems nuskausminamieji jau nepadeda, tad reikia ieškoti alternatyvių galvos skausmo malšinimo būdų. Vienas jų – kineziterapija.

Dažniausiai kineziterapeuto pagalbos ieško moterys, kurioms ne vienerius metus kartojasi migreniniai galvos skausmai, galvos svaigimas, įtampos ar streso sukeltas galvos skausmas.

Kineziterapeutas Vaidas Buterlevičius išskiria pirminius ir antrinius galvos skausmus.

Pirminio galvos skausmo priežastys:

 • alkoholio vartojimas (ypač raudonasis vynas),
 • tam tikri maisto produktai, pvz. sūris, citrusiniai vaisiai, perdirbta mėsa ir produktai, kurių sudėtyje yra mononatrio glutamato,
 • per didelis kofeino kiekis,
 • skysčių trūkumas,
 • miego sutrikimai,
 • netaisyklinga laikysena,
 • stresas,
 • per dažnas žiūrėjimas į mobiliojo telefono, planšetės ar TV ekranus,
 • ryškios šviesos, stiprūs kvapai ar garsai,
 • lytinis aktas,
 • hormoniniai pokyčiai moterims.

Antrinio galvos skausmo priežastys:

 • ūminės ar lėtinės sinusų infekcijos
 • akių įtampa
 • dantų problemos
 • idurinės ausies infekcijos
 • kai kurių vaistų šalutinis poveikis
 • dehidratacija

Antrinį galvos skausmą galo sukelti ir tokios būklės kaip aukštas kraujo spaudimas, aneurizma, glaukoma, smegenų augliai, galvos traumos, meningitas ir kt.

Galvos skausmai gali būti įvairaus pobūdžio

Įtampos tipo galvos skausmas

Pasak kineziterapeuto, įtampos tipo galvos skausmas yra vienas labiausiai paplitusių galvos skausmo formų. Skausmas paprastai būna abiejose galvos pusėse ir gali trukti nuo 30 min. iki 7 dienų.

Migrena

Migrena yra itin dažna sveikatos problema, kai be galvos skausmo gali pasireikšti ir kiti simptomai, tokie kaip pykinimas, vėmimas, jautrumas šviesai ar triukšmui. „Migreninis skausmas paprastai pulsuoja vienoje galvos pusėje ir gali trukti kelias valandas ar dienas. Kai kuriems žmonėms prieš migrenos priepuolį arba jo metu pasireiškia tokie požymiai kaip regos aura arba regėjimo pokyčiai. Vizualinė aura gali apimti šviesos blyksnius, akląsias zonas arba „zigzago“ raštus. Kitiems kuriam laiku net gali sutrikti kalba, taip pat gali būti juntamas tirpimas ar dilgčiojimas galūnėse“, – paaiškino V. Buterlevičius.

Klasterinis galvos skausmas

Klasteriniai galvos skausmai yra retesnis galvos skausmo tipas, kuris gali būti labai skausmingas. Paprastai šio tipo skausmas juntamas už vienos akies kaip veriantis ar deginantis. Esant klasteriniam galvos skausmui gali prasidėti sloga, paraudonuoti akys. Skausmas gali trukti iki 3 valandų, tačiau gali kartotis kelis kartus per dieną.

Sinusinis galvos skausmas

Galvos skausmai dėl sinusų problemų sukelia spaudimą kaktos ar skruostų srityje, vienoje arba abiejose veido pusėse. Paspaudus šias vietas arba palenkus galvą žemyn, juntama skausmas. Taip pat žmogui gali skaudėti dantis, varginti kosulys ar varvanti sloga.

Taip pat, anot kineziterapeuto, galvos skausmas gali būti dėl alkoholio vartojimo arba patiriant dehidrataciją, kai organizmas stokoja skysčių.

Kaip kineziterapija, manualinė terapija gali pelengvinti galvos skausmus?

Jau ne vienerius metus kineziterapeutai ateina į pagalbą žmonėms, kuriems kartojasi galvos skausmai ir nepraeina net vartojant nuskausminamuosius.

„Nemažai kreipiasi žmonių, kuriuos galvos skausmas vargina daugelį metų, bando jį malšinti medikamentiškai. Tačiau po keletos tikslių technikų, prisilietimų, atliktų masažų bei paties paciento atliktų „namų darbų“ galvos skausmas ima rimti, kol galiausiai išnyksta“, – pasakojo kineziterapeutas V. Buterlevičius ir pridūrė, jog neretai susikaupusią įtampą žmogaus kūne galima pastebėti vien iš jo eisenos, laikysenos, judesių, kokia yra galvos ar rankų padėtis stovint ar sėdint.

„Jau iš to galiu pastebėti tam tikrų laikysenos sutrikimų, ribotus judesius, įtampą. Kartais žmogaus veidas, mimikos parodo, jog kūne yra susikaupusi įtampa bei stresas“, – sakė specialistas.

Ką daryti, norint sumažinti ar išvengti galvos skaumų?

Pajutus galvos skausmus, kineziterapeutas pataria ilgai nelaukti ir pasikonsultuoti su specialistu, kuris galėtų įvertinti skausmo priežastį ir kodėl jis kartojasi.

„Žinoma, geriausia patarti žmogui, jį apžiūrėjus ir atlikus specialius testus. Yra daugiau nei pora šimtų galvos skausmų tipų, kuriuos kiekvienas gali jausti skirtingai. Pirmiausia patarčiau išmokti atpažinti stresą ir jį suvaldyti, kontroliuoti bei paleisti susikaupusią įtampą“, – teigė kineziterapeutas V. Buterlevičius.

Kartais galvos skausmas praeina savaime, būna, jog ir medikamentai padeda ir skausmas nebegrįžta, o kartais užtenka išgerti daugiau vandens ir galvos skausmo – kaip nebūta. Tačiau užsitęsus bet kokiam negalavimui, šiuo atveju – galvos skausmui, būtina specialisto konsultacija, kad jis galėtų profesionaliai įvertinti sveikatos būklę ir suteikti reikiamą pagalbą.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Gupta Dwyer 2023-11-26 09:34

Hello, my name is Paul Kevin It is a pleasure to introduce Mr. Damian loan company to Everybody, I finally got a loan after fulfilling all the necessary requirements, contact this (WhatsApp) number +918131851434 [email protected]
Regards

Mary 2023-11-24 16:02

It's not just a story but I'm sharing with you from experience, tested and trusted with so much work they put together to ensure that you get what you have lost to scammers; BTC, USDT and so much more.
Don't allow yourself to become a victim to scammers again trying to recover your what you have already lost to fraudsters.
I'm telling guys, always verify before you engage with any Recovery Hacker you come across anywhere.
BLISS PARADOX RECOVERY, a licensed hack expert, TESTED and TRUSTED recovery hackers anyone should work with, as the need be.
It worked for me, they were able to recover my BTC worth $39k within 6-12 hours, funds that I lost last year, early 2022.
Spread this message, you might be helping somebody.
You can also reach out to them through:
MAIL: [email protected]
WHATSAPP: +15714122170
SIGNAL NO.: +17276159030
TELEGRAM: @BLISSPARADOXRECOVERY