Vaistų nuo alkoholizmo nėra, tačiau būdas jo atsikratyti – veikia beveik šimtu procentų

Teksto dydis:

Vaistų nuo alkoholizmo nėra, tačiau būdas jo atsikratyti – veikia beveik šimtu procentų

2016-01-04 00:01

Skaičiai ir faktai yra negailestingi. Lietuva pirmauja pasaulyje pagal savižudybių skaičių, Europoje yra pirmoji, o pasaulyje trečioji pagal suvartojamo alkoholio kiekį. Kas trečiam mirties atvejui įtakos turi alkoholio vartojimas, kas penktam – rūkymas. Kas yra alkoholizmas? Visuomenėje priimta jį vadinti priklausomybės liga, kurią gydo gydytojai narkologai. Tačiau psichofiziologo Genadijaus Šičko sukurtu metodu dirbantis Vasilijus Čepelovas tvirtina, jog alkoholizmas, kaip ir bet kuri kita priklausomybė, kaip antai rūkymas, narkotikai, persivalgymas, yra melagingomis žiniomis iškreipta sąmonė.

„Visiems, kurie kreipiasi mano pagalbos, užduodu klausimą apie „sausąjį įstatymą“. Juk vyrauja nuomonė, kad šis įstatymas neturi jokios naudos. Mano argumentai yra tokie: štai žmogus nusprendžia nebevartoti alkoholio – jo nebekankina pagirios, jis nustoja pyktis šeimoje, niekada nepraleidžia darbo, gerai sutaria su kolegomis. Gerai tai ar blogai? Akivaizdu, kad laimi visi“, – „sausojo įstatymo“ privalumus pagrindžia V. Čepelovas.

Na, o kaip atrodo vartojantys alkoholį? Apibūdinimų yra daug ir įvairių: atsipalaidavę, kvailiojantys, šėliojantys, triukšmaujantys, nesąmoningi, pikti, agresyvūs. Šį sąrašą galėtume pildyti be pabaigos, tačiau viena aišku: naudos iš to – jokios.

Legali prekyba narkotinėmis medžiagomis

„Tai yra faktas: 1975 m. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė, kad etilo spiritas yra narkotinė medžiaga. Žinant, kad alkoholinių gėrimų sudėtyje yra etilo spirito, galime teigti, kad pas mus viešai įteisinta prekyba narkotikais. Alkoholis veikia taip pat kaip ir narkotinės medžiagos: pašalina skausmą, sukelia mieguistumą, o didelės dozės apskritai „išjungia“ žmogų.“, – aiškina metodininkas V. Čepelovas.

Apmaudu yra tai, kad alkoholinių gėrimų prekybos verslas yra labai platus, jame dalyvauja ir valstybinės institucijos. V. Čepelovas yra įsitikinęs, kad su šia sistema kovoti įmanoma tik vienu būdu: žmonės turi sąmoningai trokšti atsisakyti svaigalų.

Programa, kuri patenka į žmogaus atmintį iš aplinkos

Anot V. Čepelovo, alkoholizmas – psichologinis sutrikimas, kurį lemia alkoholio vartojimo užprogramavimas, įprotis vartoti alkoholį, poreikis ir jo vartojimas. Visuomenėje dažniausiai akcentuojami žalingas įprotis ir pripratimas vartoti alkoholinius gėrimus, tačiau visiškai nežinoma apie užprogramavimą. 

Kiekvienas žmogus programuojamas jau nuo pat gimimo: jis mato ir girdi kaip apie alkoholį, tabaką atsiliepia jo tėvai, giminės, artimieji. Kiekviena proga, pirmojo dantuko, pirmojo žingsnio, pirmojo gimtadienio, vėliau ir kitomis progomis, vaikui įsimena užstalėje švenčiantys tėvai. Vaikai savo tėvus teigiamai vertina be išlygų, tad ir viską, ką jie daro, priima kaip normą.

Informacija iš ekranų – tiesiai į sąmonę

Dažniausiai ir masinės informacijos priemonės – televizija, filmai, animacinių filmukų personažai (ypač tarybinių, kurie dabar ir vėl tampa populiarūs) – svaigalų  vartojimą pateikia kaip linksmą, teigiamą dalyką. O kuo dažniausiai baigiasi pasakos? „Alų midų gėrė...“ Vaikas negauna alternatyvios, blaivybę skatinančios informacijos. Taip žmogaus sąmonė nuo vaikystės programuojama, kad gerti, rūkyti yra šaunu, smagu, malonu.

„Pripažinkite, juk labai dažna situacija, kai pagiriomis sergantis tėvas savo vaikui aiškina, kodėl jam skauda galvą. Pasirodo, reikia mažiau gerti ir nemaišyti gėrimų! Užuot pasakęs, kad tas negertų nė lašo, jis programuoja vaiko sąmonę iškreipiančia informacija“, – sako metodininkas.

Net ir meniniuose filmuose gausu scenų, kuriose girtuokliaujama, lėbaujama ir siautėjama. Kaip tokios scenos patenka į filmus? Ne paslaptis, kad neretai filmus remia pramonininkai, alkoholio gamintojai, kurie už savo produkcijos reklamą ir sumoka filmų kūrėjams. Vaikai šią informaciją priima tiesiogiai, jų atmintyje įsirašo programa, kad gerti alkoholį – neatsiejama gyvenimo dalis.

Dažnai vartoti alkoholį yra ne poreikis, o pripratimas

Augantį vaiką nuolat lydi įvykiai ir šventės, kurių viena pagrindinių sudėtinių dalių – vaišės. O kokios vaišės be spiritinių gėrimų, vyno, alaus? Nė neįsivaizduojame nei gimtadienio, nei vestuvių, nei laidotuvių, nei kalendorinių švenčių be svaigalų. Taigi, įvykių seka gana aiški: po truputį, palaipsniui priprantama prie to, kad yra gausybė progų apsisvaiginti. Vėliau paauglys pabando išgerti pasislėpęs su draugais, vėliau nebepasislėpęs su tėvais, o tada bet kada, kada tik yra proga. „Pirmą kartą išgėrus spiritinių gėrimų didžioji dalis juo apsinuodija, jaučiasi blogai, vemia. Ką tuo metu galvoja žmogus? Na, matyt, esu jaunas, organizmas nepratęs, reikia išmokti vartoti alkoholį. Ilgainiui organizmas pripranta prie alkoholio, praranda prigimtinę gynybinę savybę, geriama daugiau ir dažniau. Dažnai vartoti alkoholį yra ne poreikis, o pripratimas. Mažos alkoholio dozės sukelia patologinį sužadinimą“, – sako V. Čepelovas.

Jeigu vartojame alkoholį kas dvi savaites, esame nuolat apgirtę

Pakliuvęs į organizmą alkoholis veikia kaip nuodai: ardo centrinę nervų sistemą, alina širdies ir kraujagyslių sistemą, žaloja kepenis. Kraujas perneša alkoholį į ląsteles. Skildami alkoholio produktai eikvoja vandenį, esantį ląstelėse, todėl pagiriomis jaučiamas troškulys, skauda galvą, širdį, raumenis.

„Jeigu per pusę valandos išgertume 250 g etilo spirito, rizikuojame gyvybe, tai yra mirtina žmogui dozė. Vaikui pakaktų 6-30 g. Taurė vyno ar taurė degtinės išgerta kartą per vieną dieną savo nuodijantį poveikį smegenyse atlieka dvi savaites. Reiškia, jeigu svaiginamės alkoholiu pradžioje ir viduryje mėnesio, reiškia visą laiką esame veikiami alkoholio, mūsų smegenys yra nuolat nuodijamos. Pažiūrėkite, kiek apsvaigusių paauglių aplinkui, nekalbu apie suaugusiuosius. Todėl Lietuva ir negali atsitiesti ir sustiprėti. O apie tai bene prieš šimtą metų kalbėjo ir Vydūnas!“, – aiškina metodininkas.

Metodas skirtas mąstantiems žmonėms

Lietuvoje ir pasaulyje veikia daugybė narkologinio gydymo centrų. Deja, praėję gydymo kursą, didžioji dalis grįžta ten, kur pradėjo – prie girtuoklystės. Taip yra todėl, kad neegzistuoja jokių medikamentų, kurie gali išgydyti nuo alkoholizmo, narkotikų ar rūkymo.

Kaip sakė V. Čepelovas, G. Šičko metodas pagrįstas tuo, kad reikia padėti žmogui pakeisti jo psichologiją, sąmonę, kad jis taptų blaivininku iš įsitikinimų, sąmoningai:

„Žmonėms, kuriems padedu grįžti į blaivybę, pateikiu grynus faktus ir informaciją: pats nebevartoju alkoholinių gėrimų 24 metus, dalinuosi savo patirtimi. Jeigu jūs turite problemų dėl alkoholio vartojimo arba rūkymo, kreipkitės į mane, ir aš jums padėsiu kaip jau padėjau ne vienam tūkstančiui žmonių tapti sąmoningais blaivininkais ir nerūkančiaisiais iš įsitikinimų.“

ANONIMIŠKUMĄ GARANTUOJU.

Vilnius, telefonai:
(8 5) 2620251, (8 601) 95262

Kalbėjosi Aušrinė Baronaitė


PACIENTŲ ATSILIEPIMAI (VIDEO) ČIA>>

Pacientų atsiliepimai:

1. Ernesta

Į šiuos kursus atėjau dėl savo vyro, tačiau tiek kursai, tiek juose kalbėję žmonės man pačiai davė labai daug. Galiu pasakyti, kad pati jau nevartosiu alkoholio, nes supratau, kad nėra nė vieno teigiamo dalyko, kurį duotų alkoholio vartojimas. Taip pat tikiuosi, kad šie kursai daug davė žinių, gerų pavyzdžių ir apmąstymų mano vyrui!

Labai didelis ačiū metod. Vasilijui už jo duotas žinias, už užtikrintą atsidavimą kurso klausytojams. Sėkmės mums ir Jums ateityje.

2. Saulius

Į šiuos kursus atėjau ieškoti pagalbos, nes turėjau ir "Torpedą", ir ko tik neturėjau. Man 32 metai. Man šiek tiek padėjo šie kursai. Manau, Dievas man padės gyventi blaivų gyvenimą. Bet kol kas sunku mesti rūkyti. Tikiuosi, man Vasilijaus kursai padės atsikratyti alkoholio. Labai norėčiau padėkoti Vasilijui už suteiktas žinias, už suteiktą informaciją ir gerumą. Linkiu ir Jums sėkmės šiuose kursuose.

3.Saulius

Lankomi užsiėmimai padėjo išgryninti mintis, giliau atlikti savianalizę, atrasti blaivaus gyvenimo privalumus. Tikrai dėkingas mokytojui. Atvėrė akis.

4. Darius

Aš Vasilijaus kursuose antrą kartą. Nevartojau alkoholio keturis metus. Suklupau, manau, dėl to, kad nerašiau dienoraščių iki galo. Blaivybės metais gyvenimas nušvito! Nebenoriu grįžti atgal. Todėl išklausysiu kursą ir rašysiu dienoraščius iki galo. Dėkui Vasilijui!

5. Vidmantas

Aš esu Vidmantas. Atvykau čia, nes nutariau atsisakyti alkoholio. Būdamas čia aš sužinojau daug informacijos apie alkoholį ir jo poveikį mano otganizmui. Būdamas čia aš dar sužinojau ir apie nikotino žalą. Tai dabar atsisakiau ir nikotino, ir alkoholio.

6. Remigijus

Nežinau kaip pavadinti šį reiškinį. Stebuklu? Manau, tai ne stebuklas, o akių pramerkimas po ilgo ieškojimo. Tiesa visai čia pat, tik reikia atmerkti akis ir pažiūrėti į save iš šono. Juk mes ne robotai, o gyvenome iki šiol kaip marijonetės kažkieno valdomi. Dabar aš žinau, kad "atmerktomis akimis" matydamas kas yra alkoholis ir tabakas, galiu spręsti blaiviai, reikalingas jis man ar ne.

7. Georgij

Ėjau į šiuos kursus ne savo noru, tačiau su laiku pakeičiau savo nuomonę apie tabaką, alkoholį bei narkotines medžiagas. Atvykau čia dėl problemų su marichuana. Jau neberūkau jos beveik dvi savaites. Nekyla jokių minčių ar noro vėl ją užrūkyti. Kursų pradžioje net negalvojau apie atsisakymą nuo žolės. Pats dabar su nuostaba žiūriu į visą tai, juk ir į patį metodą žiūrėjau pro pirštus, su didele kritika. Dabar mąstau blaiviai ir visai kitaip mąstau. Nuoširdžiai norėčiau padėkoti Vasilijui Ivanovičiui už tai, kad padėjo ne tik man, bet ir kitiems žmonėms, kuriems reikalinga pagalba.

8. Anonimas

Ačiū Jums, Vasilijau Ivanovičiau. Jūs man sudėjote taškus ant i.

9. Anonimas

Kai ėjau į šiuos kursus, abejojau ar jie man padės išsigelbėti nuo savo problemų. Bet jau per antrą susitikimą supratau, kad jie tikrai labai naudingi. Aš gavau daug žinių apie alkoholizmą ir rūkymą ir man visiškai dingo noras vartoti alkoholį. Su rūkymu sekėsi sunkiau, bet rūkyti pradėjau daug mažiau. Manau, kad ir rūkymo atsisakysiu visiškai. Ačiū Jums, Vasilijau Ivanovičiau, už pagalbą. Jūs - puikus dėstytojas. Užsiėmimai buvo labai įdomūs, nors truko ilgai, bet nuobodu nebuvo. Be to aš sužinojau daug naudingos informacijos sau. Ačiū!

10. Dalia

Aš atėjau čia su savo draugu. Tačiau pati labai susidomėjau visa šia informacija. Įdomu buvo išgirsti tai, ką atrodo pats žinai, bet nesiimi jokių veiksmų atsisakant žalingų įpročių tam, kad nekenkti savo organizmui. Po pirmo užsiėmimo taip susidomėjau visu tuo, kad nesinorėjo praleisti nė vieno užsiėmimo. Džiaugiuosi, kad visos šios žinios padėjo mano draugui pakeisti savo gyvenimo būdą. Tikiuosi, kad dabar mūsų gyvenime nebeliks jokių rūpesčių, nesutarimų, susijusių su alkoholiu.

11. Onutė

Aš atėjau su savo vyru. Jį palydėjau pasisemti informacijos. Ir man pačiai buvo labai įdomu sužinoti. Ačiū Jums labai už suteiktas žinias ir grąžinant mano vyrą į dorą gyvenimą. Duok, Dieve, Jums sveikatos ir didelės ištvermės.

12.Tomas

Atėjau į šiuos kursus Raselės dėka. Aš jai labai dėkingas už palaikymą, už tai, kad rūpinasi manimi. Man teko išbandyti gal keturis būdus kaip mesti stikliuką iš savo rankų. Bet vis prie jo sugrįždavau. Šie kursai man patiko vien dėl to, kad reikia ne tik lankyti juos, bet ir daug dirbti su savimi. Turi žmogus pats stengtis. Ačiū, Vasilijau Ivanovičiau.

Daugiau informacijos: http://www.alkoholizmui.net/

PACIENTŲ ATSILIEPIMAI (VIDEO) ČIA>>

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (632)

Florence 2021-01-23 04:14

aš išgyvenau pragarą savo santykiuose, kai sutikau daktaro Ajayi liudijimus - žmogų, kurį dvasiškai palaimino jo dievai, padėti žmonėms, išgyvenantiems sunkius santykių laikus. Mano sužadėtinis, kurį mes buvome kartu 6 metus, staiga sako, kad turėtume nutraukti santykius ir eiti savo keliais, aš stengiuosi suprasti, kas vyksta, bet negaliu suprasti, todėl aš parašiau daktarą Ajayi ir aptariau su juo savo problemą, jis paklausė man keletas klausimų ir jis man pasakė, kokia yra problema ir ką reikia padaryti, kad mano santykiai vėl pradėtų veikti, aš vykdžiau jo nurodymus, o mano sužadėtinė, kuri buvo atskirta nuo manęs 4 mėnesius, grįžo maldaudama sakydama, kad nežino, kas atėjo virš jo. Didelio dvasinio žmogaus daktaro Ajayi dėka esame laimingi vedę, turėdami geresnę finansinę padėtį. susisiekite su dr Ajayi šiandien, jei susiduriate su bet kokia gyvenimo problema ir turite ilgalaikį sprendimą. El. Paštas: [email protected] ARBA „Whatsapp“ / „Viber“ numeris: +2347084887094

Stephan Boja 2021-01-22 16:46

Buvau labai sutrikusi, kai žmona, kurią vedžiau prieš 11 metų, man pasakė, kad jai reikia skyrybų vien dėl to, kad įsimylėjo banke sutiktą vaikiną. Ji paėmė visus savo daiktus ir paliko mano namus net tada, kai aš maldavau, kad ji neitų, bet ji reikalavo ir išėjo. Man tai buvo visai nelengva, nes man skaudėjo ir negalėjau eiti į darbą ar net valgyti, aš daug tyrinėjau internete, kai aptikau gražių liudijimų, kuriais žmonės dalinosi apie dr. Ilekhojie, todėl greitai susisiekiau aš jam pasakojau savo istoriją, aš niekada nežinojau, kad daktaras Ilekhojie gali būti toks malonus, jis man pasakė, kad mano žmona grįš pas mane per 4 dienas, ir viskas įvyko taip, kaip jis pasakė. Tada aš padariau išvadą, kad Žemėje radau Dievą ir Aš ir toliau paliudysiu apie jį, kol ateis Kristus. Čia yra Dr. Ilekhojies kontaktinė informacija El. Pašto adresas; [email protected] „Whatsapp“ numeris; +2348147400259

Barbie Green 2021-01-21 16:05

Mano vyras paliko mane buvusiai merginai, kurią jis turėjo prieš susituokdamas. Aš taip norėjau jį susigrąžinti, nes aš jį mylėjau, mano pasaulis subyrėjo, kai mano vyras įsitraukė į savo meilužę, baimę pasidalinti savo namais su keista moterimi paėmė geresnę mano dalį. Gyvenau kančioje ir kankindamasi, tada nusprendžiau kreiptis į gydytoją Ilekhojie, kad susigrąžinčiau savo vyrą. Aš pasakiau jam savo problemą, jis pažada vėl sujungti mano vyrą ir jis padarė tiksliai tai, ką jis pasakė. Tikrai jis man sugrąžino mano Mike'ą ir mes esame taikūs kartu visam laikui. jei turite kokių nors problemų savo namuose, santuokoje / santykiuose, susisiekite su dr. Ilekhojie. „WhatsApp“ numeris + 2348147400259 / el. Paštas [email protected]