Užkietėjo viduriai: ką daryti?

Teksto dydis:

Užkietėjo viduriai: ką daryti?

2012-01-06 15:11

Su vidurių užkietėjimu bent kartą gyvenime yra susidūręs kiekvienas. Tokių atvejų greičiausiai padaugės ir švenčių sezonu – kemšame nežiūrėdami nei į maisto kokybę, nei į kiekius. Už tai pošventinis laikotarpis ne vienam apkarsta – sunku būna ne tik dirbti, bet ir imtis malonesnės veiklos. Kodėl taip atsitinka? Kaip spręsti problemą?

Vidurių užkietėjimas dar apibūdinamas retu, sunkiu ar nevisaverčiu tuštinimusi. Kas yra retai? Rečiau nei 3 kartus per savaitę, nevisavertis – kai atrodo, jog pasituštinimas yra nevisiškas ir norisi vėl grįžti į tualetą. Sunkus tuštinimasis – kai tualete užtrunkate žymiai ilgiau, nei derėtų.

Vidurių užkietėjimo 

  • netinkama mityba, per mažas augalinės ląstelienos 
  • per mažas skysčių 
  • nepakankamas fizinis 
  • blogi tuštinimosi įpročiai, potraukio tuštintis 
  • psichologinės ypatybės – obstipacijos dažnesnės intravertiškiems 
  • storosios žarnos ligos (dirgliosios žarnos sindromas, divertikulitas, 
  • endokrininės ligos (cukrinis diabetas, hipotirozė, 
  • centrinės nervų sistemos ligos (išsėtinė sklerozė, parkinsono liga, 
  • psichikos ligos (šizofrenija, 
  • vartojami vaistai (tricikliai antidepresantai, kalcio kanalo blokatoriai).

Kaip spręsti problemą?

Susidūrus su vidurių užkietėjimu, sutrikimą galima įveikti natūraliomis priemonėmis (kmynų, anyžių, ramunėlių, pipirmėčių mišinio arbata).

Rekomenduojama valgykite virtų džiovintų pupelių, slyvų, kriaušių, figų, avižų ir riešutų. Visi šie maisto produktai yra puikus tirpios ląstelienos, žarnyne virstančios į želė ir padedančios suminkštinti išmatas, šaltinis. Padidinę ląstelienos kiekį, gerkite daugiau vandens – mažiausiai aštuonias 250 ml stiklines per dieną. Rytą išgerkite puodelį kavos. Joje esantis kofeinas pasižymi vidurius laisvinančiu poveikiu. Jis sukelia žarnyno peristaltiką, stimuliuodamas gaubtinę žarną. Tačiau nepiktnaudžiaukite – kofeinas taip pat yra ir diuretikas, jis pašalina skysčius iš organizmo.

Vidurius laisvina ir: citrinų, bulvių, griežčių, morkų, ridikų, svogūnų sultys. Gali padėti Kasijų lapai. Jie veikti pradeda maždaug po 8 valandų. Beje, nevartokite Kasijų lapų nuolat, nes jie sukelia priklausomybę.

Dar viena, laiko jau patikrinta priemonė – žvakutės. Priešingai, nei aukščiau išvardintos gydymo priemonės, žvakučių veiksmingumas garantuotas. Dar vienas pranašumas – jos tinka ir nėščiosioms, ir daug vaistų vartojantiems vyresnio amžiaus žmonėms. Taip pat – ligoniams prieš operacijas, kai žaisti su maisto produktais ir vaistažolėmis nesinori.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (6)

Blank atm Card +393512615163 2022-06-19 21:29


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Danielius 2016-07-28 09:07

Pas mus <a href="http://www.efarma.lt/lt/vaistai/nereceptiniai/viduriu-uzkietejimas">užkietėję viduriai</a> gydomi Forlax.

Renata 2016-04-27 14:46

Užkietėjus viduriams kelias savaits pageriu Bio-Fiber.Tai tikrai kokybiškas produktas, kuris visada suveikia atsirandus problemai.