Traukulių priepoliai

Teksto dydis:

Traukulių priepoliai

Traukuliai yra nevalingi, nekontroliuojami, pasikartojantys raumenų susitraukimai. Tai yra svarbus daugelio pavojingų ligų ar būklės (epilepsijos, galvos smegenų traumos, insulto, auglio, komos, apsinuodijimo, aukštos kūno temperatūros ir kt.) požymis. Paprastai traukuliai prasideda netekus sąmonės ar jos netenkant.
 
Pirmoji pagalba
1. Saugoti ligonį nuo sužalojimo aštriais ar kietais daiktais, griūvant, krentant iš lovos, prilaikyti jį.
2. Paguldyti ant žemės, lovos.
3. Atlaisvinti drabužius, paversti ant šono, po galva padėti minkštą daiktą.
4. Ant kaktos uždėti šaltą kompresą.
5. Kviesti greitąją medicinos pagalbą.
6. Sustojus kvėpavimui ir širdies veiklai, gaivinti.
Dėmesio! Negalima slopinti traukulių naudojant fizinę jėgą, tarp dantų nebandyti dėti kietų daiktų, nevežti į ligoninę traukulių priepolio metu, ir net priepoliui praėjus nepalikti ligonio be priežiūros.
  
Epilepsija – tai lėtinė galvos smegenų liga, kuri pasireiškia kartotiniais ir savaime prasidedančiais traukuliais. Traukulių priepuoliai neturi aiškios juos sukeliančios priežasties. Tai savaiminiai ir kartotiniai priepuoliai.

Požymiai
Priepuolis prasideda savaime, staiga, dažnai savaime ir praeina. Lengvos formos epilepsija reiškiasi tik sąmonės netekimo priepuoliais, kurie trunka tik akimirką, arsiranda trumpi viso kūno ar tam tikrų raumenų (rankos, kojos, veido) trūkčiojimai, o sergantis sunkia forma staiga netenka sąmonės, krinta ant žemės, atlieka judesius, kurių jis negali kontroliuoti, atsiranda nevalingi viso kūno traukuliai, dėl kvėpavimo raumenų susitraukimo sergantysis pamėlsta, ant lūpų pasirodo putos, jis kvėpuoja gargaliuodamas, nesąmoningai šlapinasi, dėl prikąsto liežuvio gali pasirodyti kraujas iš burnos.
Pirmoji pagalba
1. Svarbiausia apsaugoti ligonį nuo susižalojimo. Ligoniui nukritus, bandyti jį prilaikyti, patraukti aštrius, dūžtančius, kietus daiktus.
2. Atlaisvinti drabužius.
3. Paversti ant šono, po galva padėti minkštą daiktą.
4. Negalima nieko kišti į burną, nereikia daryti dirbtinio kvėpavimo, spaudyti krūtinės.
5. Priepuoliui pasibaigus patikrinti ar žmogus normaliai kvėpuoja. Jei ne, tai gali būti, kad užkrito liežuvis. Tuomet lengvai pakelti jo smakrą, galvą atlošti šiek tiek atgal. Tai palengvins kvėpavimą.
6. Nepalikti ligonio vieno tol, kol jis atgaus sąmonę ir orientaciją.
7. Jei priepuolis nepraeina per 5 minutes, traukuliai vis kartojasi, žmogus neatgauna sąmonės ar priepuolio metu žmogus susižaloja – būtina kviesti greitąją pagalbą.
8. Skubiai kviesti medikus, jei priepuolis ištinka nėščią moterį arba kūdikį.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (3)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-27 23:30


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Mindaugas 2020-06-16 19:04

Jau ilga laika trukcioja raumenys visose kuno vietose. Vienoje ausyje girdisi kazkoks kirbejimas. Labai daznai dreba visas kunasi is vidaus. O baisiause kad lyg kaip elektra kerta per visa kuna samones neprarandu bet akimirka kunas buna nevaldomas. Bendra savijauta nebloga kartais uzeina kazkoki silpnumai. kas tai galetu buti...?

x 2011-10-02 14:53

Man pries penkis metus staiga nutraukus alchoholio vartojima ir istiko epilepsijos priepolis. Dabar vel po 5 metu pasikartojo, del tos pacios priezasties. Ar tai susije su alchoholio vartojimu ar reikia kreiptis i gyditoja. Jei per 5 metus nebuvo jokio priepolio. Noreciau suzinoti.