Taupymo įpročiai keičia vaistų rinką

Teksto dydis:

Taupymo įpročiai keičia vaistų rinką

2013 kov. 27 09:31

Finansinis sunkmetis išmokė europiečius taupyti ir vaistams. Per pastaruosius kelerius metus visoje ES išaugo pigesnių vaistų poreikis, todėl kainas mažinti ėmėsi tiek valstybė, tiek vaistų pardavėjai. Tokios tendencijos pastebimos ir Lietuvoje. 

Populiarėja generiniai vaistai 

Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Zita Janušauskienė teigia, kad kaina lietuviams tampa vis svarbesnis kriterijus renkantis vaistus. „Pirkėjai stengiasi išnaudoti visas galimybes sutaupyti, todėl atsižvelgia į nuolaidas ir akcijas, lojalumo kortelės pasiūlymus, dairosi prekių internetinėje vaistinėje, kur kainos dar mažesnės. Be to, vis dažniau pasirenkami pigesni generiniai vaistai“, – sako Z. Janušauskienė. 

Generiniai vaistai – tai pigesnės jau esančių vaistų kopijos, turinčios tas pačias veikliąsias medžiagas. Generiniai vaistai gaminami tada, kai baigiasi originalių vaistų patentas. Daugelis valstybių skatina generinių vaistų gamybą ir vartojimą, nes tai pigesnė alternatyva, leidžianti vartotojams sutaupyti. Vasarį rezoliuciją dėl naujų taisyklių, kurios paspartintų tokių vaistų išleidimą į rinką, patvirtino ir Europos Parlamentas. 

Kainos mažinamos ir įstatymais 

Tačiau generiniai vaistai nėra vienintelė priemonė, kuria stengiamasi mažinti ligonių finansinę naštą. Nuo 2010 m. kai kurios ES šalys ėmėsi vaistų kainų mažinimo kaip vienos iš finansinio sunkmečio palengvinimo priemonių. Kainų reguliavimo ėmesi Vokietija, taip pat labiausiai krizės paveiktos Pietų šalys – Graikija, Ispanija, Portugalija.  Lietuvoje nuo 2010 m. vaistų kainos taip pat reguliuojamos. 

Tokiomis valstybinio reguliavimo priemonėmis siekta palengvinti pacientų dalią, tiesa, kai kuriais atvejais, jos turėjo ir nepageidaujamų pasekmių: dėl griežtų kainų ribojimo priemonių, kai kuriose šalyse tam tikrų vaistų trūksta. Tuo metu didžiausios farmacijos kompanijos įspėja, kad staigus kai kurių valstybių kainų mažinimas neleidžia joms investuoti į tyrimus ir inovacijas, taigi ir pasiūlyti naujų, pažangesnių vaistų. 

Vaistinės toliau mažina kainas 

Tačiau vaistų kainos gali būti mažinamos ne tik valstybės, bet ir pačių vaistų pardavėjų iniciatyva. Pasak mažomis kainomis besididžiuojančio vaistinių tinklo „Camelia“ atstovės Vilmos Balčiauskaitės, vaistų pirkėjų lūkesčiai skatina vaistines ieškoti naujų galimybių pasiūlyti pigesnių medikamentų. 

„Pigesnių vaistų poreikis vis didėja, todėl stengiamės plėsti savo asortimentą, ieškoti naujų tiekėjų – tai padeda ir toliau siūlyti mažesnes kainas. Siekiame, kad medikamentai gyventojams būtų kuo prieinamesni, o sveikatos priežiūra ar profilaktika nebūtų per didelė finansinė našta“, – teigia V. Balčiauskaitė. 

Pasak jos, šiuo metu didžiausias vaistinių prioritetas – sudaryti pirkėjams galimybę rinktis vaistus pagal savo finansines galimybes, o tai padaryti galima didinant siūlomų vaistų skaičių. V. Balčiauskaitė pabrėžia, kad ieškant naujų tiekėjų, pirmiausia stengiamasi atsižvelgti į kainos ir kokybės santykį. 

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos duomenimis, Lietuvoje daugiausia suvartojama širdies ir kraujagyslių, virškinimo ir kvėpavimo sistemoms skirtų vaistų. 

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now and get millions within a week! +393512615163 2022 birž. 16 14:05


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.