Suvaldykite alergiją

Teksto dydis:

Suvaldykite alergiją

2012-03-19 19:28

Kas nesusidūręs su alergija, niekada nesupras, kiek nepatogumų ji atneša. Iš pažiūros sveikas žmogus netikėtai ima čiaudėti, jam užgula nosis, ašaroja akys, nuvargstama žymiai greičiau, bet alergijos neatidėsi, ji nepalauks, kol nudirbsite visus darbus, aplakstysite namus, pasirūpinsite vaikais ar anūkais. Alergija yra neišgydoma, bet ją galima sutramdyti.

Alergijų lyderė – šienligė

Alergiją gali sukelti ir namų dulkės, bet nusiskundimų alergija padaugėja pavasarį, kai ore padaugėja žiedadulkių, kurios sudaro net 52% visų alerginės slogos atvejų. Alergija žiedadulkėms dar vadinama  alerginiu rinitu arba rinokonjunktyvitas, liaudyje – šienlige. Jai pasireiškus žmogus ima čiaudėti, jį vargina vandeningos nosies išskyros, nosies gleivinės užburkimas, nosies ir gomurio niežėjimas, akių junginės uždegimas (konjunktyvitas: būdingi požymiai – akių ašarojimas, paraudimas, niežėjimas). Sergantieji šia liga, nors nieko varginančio nedirbo, pasijunta išsekę.
Per pastaruosius dešimtmečius sergamumas alerginiu rinitu labai padidėjo, ypač išsivysčiusiose šalyse. Šiandien ekspertai skaičiuoja, kad šia liga serga apie 500 milijonų žmonių visame pasaulyje ir apie 20-30% Europos gyventojų.
Kai kuriais ligos atvejais alergija ne tik atima uoslę, verčia ašaroti, bet gali iššaukti alerginės astmos priepuolius arba simptomų pasunkėjimą. Nors nepažeistos žiedadulkės paprastai yra pernelyg didelės, kad patektų į plaučius, tyrimai rodo, jog žiedadulkių bioaerozoliai gali pasiekti net ir alveoles bei sukelti alerginės astmos priepuolius.

Kaip gydoma alergija žiedadulkėms?

Norėdami išsiaiškinti, ar simptomai tikrai alergijos, o ne kitos ligos, turėtumėte kreiptis į gydytoją alergologą ir atlikti tyrimus, kurie padėtų išsiaiškinti, kuris tiksliai alergenas dirgina jūsų organizmą.
Nuo alergijos stebuklingai visam gyvenimui neišgydys jokie vaistai, tačiau žinant alergeną, galima stengtis jo išvengti arba pirkti priemones, kurios padės kovoti būtent su jus užpuolusiu alergenu.
Žiedadulkių sezonas dažniausiai prasideda ankstyvą pavasarį – žydint medžiams. Alergines ligas dažniausiai sukelia beržo, juodalksnio, skroblo, lazdyno žiedadulkės. Priklausomai nuo jūsų gyvenamos vietos, žiedadulkių sezonas gali prasidėti kovą ir tęstis iki vėlyvo rudens.
Sezono metu tikrai sunku visiškai pašalinti žiedadulkes iš aplinkos ir neįmanoma išvengti kontakto su jomis atvirame ore. Vis dėlto, kontaktą su jomis gali sumažinti smulkios jūsų gyvenimo būdo korekcijos: buvimas patalpose iki popietės, uždaryti langai namuose ir automobilyje, akinių nuo saulės nešiojimas.
Iš lauko grįžę namo prauskitės po dušu, pasikeisite rūbus. Žiedadulkės gali nusėsti ir kauptis ant jūsų rūbų, plaukų. Parneštos namo, jos gali prilipti prie baldų, patalynės, pagalvių, daiktų ar net kitų šeimos narių. Alergiškiems žmonėms svarbu dažnai plauti patalynę, rūbus, o tik grįžus iš lauko, patiems praustis po dušu.
Bet net ir įgyvendinus visas anksčiau išvardintas sąlygas, galite susidurti su alergenu netikėtai. Dažnai žmogus būna alergiškas ne vienai, o kelioms medžiagoms (tai polivalentinė alergija), o tai apsunkina situaciją. Ką tuomet reikėtų daryti?
Su alergija kovojate ne jūs vienas (sunki alergijos forma pasireiškia nuo 15 iki 20 procentų europiečių) – dabar yra nemažai tinkamų priemonių simptomams mažinti. Pavyzdžiui, vietiškai veikiantys nosies paburkimą ar akių ašarojimą stabdantys lašai. Labai svarbu, kad jie veikia žaibiškai ir dar prieš 15 minučių jautęsi it didžiausia pasaulio nelaimė, netrukus imate kvėpuoti kaip sveikas žmogus ir žvelgti į pasaulį ne pro ašaras.
Daugeliu atveju vietiškai veikiančių priemonių pilnai užtenka, kad kasdienybė taptų lengvesnė ir tik retais atvejais prireikia rimtesnių antialerginių vaistų.
Alerginė sloga gali komplikuotis seroziniu viduriniu otitu (serootitu), sinusitu ir, kas liūdniausia, bronchine astma. Anot amerikiečių profesoriaus, kaip kregždutė pranašauja pavasarį, taip alerginė sloga – bronchinę astmą. Kalbama, kad alerginė sloga ir bronchinė astma dažnas derinys, todėl gali būti traktuojami kaip viena liga su savo skirtingais simptomais. Gydytojai rekomenduoja nekentėti ir lengvinti jau esamos alergijos simptomus, nes tai sumažina galimybę išsivystyti komplikacijoms.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Get program blank atm card +393512615163 2022-06-17 23:52


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.