Sutrikusi skydliaukė sekina visą organizmą

Teksto dydis:

Sutrikusi skydliaukė sekina visą organizmą

Ilgalaikis stresas, įtemptas darbas, jodo stygius, paveldėti genai – tai dažniausiai minimos skydliaukės ligų priežastys. Sunegalavęs žmogus apsilankė pas įvairius specialistus: kardiologas pastebėjo širdies ritmo sutrikimą, okulistas - prasidedančią kataraktą, dermatologas – odos sausėjimą. Tik endokrinologas atskleidė, kad dėl visko kalta sutrikusi skydliaukės veikla. Deja, liga jau buvo įsisenėjusi ir laukė ilgas gydymas. Skydliaukė – mažytė drugelio formos liauka, esanti kaklo priekyje. Jos gaminami hormonai daro didžiulę įtaką kepenų, inkstų, širdies, smegenų, lytinių ir kitų organų darbui. Nuo skydliaukės darbo priklauso mūsų grožis, kūno masė, aktyvumas, mąstymas, vaisingumas.  Skydliaukės sutrikimų Lietuvoje turi apie 28 proc. gyventojų. Būtina atkreipti dėmesį, kad dažnai žmogus jaučiasi dar sveikas, o liaukos pokyčiai jau vyksta. Todėl Vakarų pasaulyje seniai populiarūs profilaktiniai skydliaukės hormonų tyrimai, kurie padeda laiku nustatyti dar tik bręstančią ligą. 

Kai skydliaukė suaktyvėja, ilgainiui išryškėja tokie požymiai: dažnas širdies plakimas, prakaitavimas, svorio kritimas. Žmogus tampa labai jautrus, jam sunku susikaupti, atlikti užduotį, sumažėja fizinis pajėgumas. Sulėtėjusios liaukos veiklos požymiai: vangumas, mieguistumas, sausa oda, plaukų slinkimas, lūžinėjantys nagai, kartais rytais būna paburkęs veidas. 

Amerikos skydliaukės draugija rekomenduoja skydliaukės hormonų tyrimus atlikti kas penkerius metus nuo 35 metų amžiaus. Sutrikus sveikatai, šie kraujo tyrimai atliekami dažniau. Ypač svarbu profilaktiškai pasitikrinti tiems, kurių šeimoje skydliaukės ligomis serga ar sirgo artimi giminaičiai.

TESTAS SKYDLIAUKĖS FUNKCIJAI NUSTATYTI>>

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (4)

Irena 2015-10-06 17:10

Man sutrikusi skydliauke,kakle didelis guzas,laukiu oreracijos,bet operacija bus tik uz 2men,gal galima naudoti kokius vaistus,nes jauciuosi labai isekusi,pavargusinera nuotaikos

Jonas 2015-09-11 23:16

Man dabar po pazastimi (viduje.) geras bumbas, o skauda baisei.. O zmogus pasake kad man skydlauke, tai pirmadieni tirtis ar tai tiesa.

eri 2015-08-19 21:50

Apsilankykit pas kitą gydytoją,kad į gydymą pažvelgtu kitu kampu,gal pritaikytų kitą metodiką. Mergaitei ateity gali kilti daug didesnių problemų,nei svoris.