Susigražinkime gražią šypseną!

Teksto dydis:

Susigražinkime gražią šypseną!

Negraudensime primindami, koks jausmas, kai ima byrėti dantys, o papasakosime, kokios yra prarastų dantų atstatymo galimybės. 

Dantų galime netekti dėl ėduonies, periodonto ligų, vitaminų trūkumo, traumų. Ir ką gi, liūdnos pasekmės: šypsantis matomas tarpas, sutrikusi kramtymo funkcija, lemianti nepakankamą maisto įsisavinimą, kaulo nykimas, veido formos pokyčiai, anksčiau laiko atsiradę senėjimo požymiai, dažnos psichologinės problemos....ir dar aibė visokių bėdų. Norint jų išvengti, reikia stengtis kuo greičau atstatyti prarastus dantis ir patartina tai daryti šiuolaikiškais metodais. 

Tiltinis protezas ar implantacija? 

Dažniausiai netekus vieno ar kelių dantų vis dar pasirenkamas tiltinis protezas. Jį gaminant, yra nušlifuojami bent 2 defektą ribojantys dantys ir pagaminama tiltinė konstrukcija, užpildanti prarasto danties vietą.

Dantų vainikėliai gali būti gaminami iš metalo keramikos, kurios išorinis sluoksnio spalva idealiai priderinama prie nuosavų dantų spalvos ir iš porceliano bemetalės keramikos. Tokie yra estetiškesni, nes turi gyviems dantims būdingą skaidrumą. Tiltinis protezas suteikia estetišką išvaizdą, pagaminamas greitai (per 2 savaites), išvengiama chirurginės intervencijos. Deja, šlifavimo metu pažeidžiami greta esantys sveiki dantys. Po tilteliu esantis bedantės srities kaulas toliau po truputi nyksta. 

Šiuo metu pats šiuolaikiškiausias prarastų dantų atstatymo būdas – implantacija. Pirmieji titaniniai implantai buvo įsriegti jau prieš maždaug 50 metų. Implantas – tai  tarsi „varžtas“, kuris yra įsriegiamas į žandikaulį ir atlieka danties funkciją. Implantais gali būti atstatomi tiek vienas, tiek keli netekti dantys. Svarbu, kad pacientas būtų sulaukęs pilnametystės, t.y. amžiaus, kuomet jau ryškiai nebesikeičia žandikaulio anatomija.

Implantacija yra greita ir neskausminga procedūra, ji atliekama vietinėje nejautroje. Implantai yra įsriegiami į kaulą giliau po dantenomis. Tol, kol implantas pilnai nesuauga su kaulu, ant jo gali būti uždedama laikina atrama ir laikinas kosmetinis vainikėlis. Po trijų – šešių mėnesių po implantacijos, atliekami protezavimo darbai. Protezuojant implantus galimi du variantai – metalo keramikos ir bemetalės keramikos vainikėliais, porcelianiniais bemetalės keramikos vainikėliais. Porcelianiniai vainikėliai laidūs šviesai, turi natūraliems dantims būdingo skaidrumo, todėl atrodo kaip natūralūs dantys tiek dienos šviesoje, tiek patalpos apšvietime, tiek diskotekų neoninėse šviesose.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

DENTICIJA,UAB 2011 geg. 23 14:32


www.denticija.lt

Skaiste 2010 spal. 14 08:33

Laba diena,
esu girdejusi, kad kartais organizmas gali "atmesti" implanta kaip svetimkuni. Kiek daznai pasitaiko tokie atvejai?
Aciu