SOS! Širdis už borto!

Teksto dydis:

SOS! Širdis už borto!

2017 rugp. 1 08:30

1999 m. Pasaulinė širdies federacija paskelbė rugsėjo 29 d. Pasauline širdies diena. Šventė švenčiama 90-yje pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvensenos būdą. Pasaulinę širdies dieną Lietuvoje skatina švęsti Lietuvos širdies asociacija. Šią dieną rengiami sveikatingumo renginiai, išvykos dviračiais.
 
Širdies veikla daug priklauso nuo taisyklingos mitybos ir žalingų įpročių. Širdžiai itin kenkia nutukimas, nejudrumas ir rūkymas. Tad siekiant iš anksto užkirsti kelią širdies ligoms, rengiamos sveikos gyvensenos paskaitos; akcijos prieš rūkimą mokyklose.
 
Riebus gyvulinis maistas užkiša kraujagyslių sieneles, jos tampa storos ir gali suplyšti. Plyšius užtaiso krešuliai, po truputį užkemšantys kraujagyslę. Tokiu būdu vystosi širdies infarktas ar smegenų insultas. Todėl ypač svarbu vartoti mažiau gyvulinių riebalų, daugiau augalinio aliejaus, daržovių ir vaisių.
 
Dėl rūkymo padažnėja širdies susitraukimai – rūkančio žmogaus širdis plaka 10 – 20 dūžių per minutę. Dėl to padidėja kraujospūdis, o kraujyje ima stigti deguonies. Rūkančio žmogaus širdis priversta dirbti smarkiau, todėl jis greičiau pavargsta, jam pradeda trūkti oro. Daugybė žmonių miršta dėl rūkymo sukeltų širdies ir kraujagyslių ligų.
 
 
PRIMENAME:
 
Devyni kardiologo įsakymai: 
  1. Matuokis arterinį kraujo spaudimą.
  2. Žinok, koks cukraus kiekis tavo kraujyje.
  3. Tikrinkis cholesterolio kiekį kraujyje.
  4. Reguliuok kūno svorį.
  5. Taisyklingai maitinkis.
  6. Nerūkyk.
  7. Nepiktnaudžiauk alkoholiniais gėrimais.
  8. Judėk.
  9. Išmok įveikti stresą.
DEJA: Lietuvoje dažniausia gyventojų mirties priežastis iki šiol yra širdies ir kraujagyslių ligos. Kasmet nustatoma vidutiniškai po 16 tūkst. insulto ir 7 tūkst. miokardo infarkto atvejų. Neramina tai, kad šie skaičiai nuolat didėja.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Egidijus 2020 gruod. 12 12:25

Laba diena norėjau paklausti ,su širdim turėjau nuo jaunystės,dėl sporto ,praplėtimas raumens,viskas buvo kaip ir neblogai.Pries 3metus teko sunkei dirbti,pasijutau kad galva svaigsta ,kojų raumenys lipant į trečią aukštą ,skaudedavo apatinės dalies..Taippat kairį šoną ,negaledamas iškęsti skausmo,apsilankius pas daktare šeimos ,nusiuntė pas ,neurologa įtarė smorlio išvarža bet operuoti nereike proceduras paskyrė,poju niekas nesikeitė .Taippat atlikau širdies tyrimus kairiojo skilvelio nepakankamumas ,infarkto dėmė buvus ,kuo tolyn tuo silpnynpuse galvos svaigsta dešinę pusę,jai kažką dirbti bandau sekančią dieną taip silpna kad iš lovos išlipti negaliu ,simptomai būna spaudimas kintantis ,silpna, nėr jėgų ,tirpsta rankos kojos ,virpesius širdies plote jaučiu,rankose kojose būna ,dažnai vakare karštis iš vidaus būna ,kojos šąla delnai prakaituoja.Kasdien skauda kairį šoną ,Kauno daktare tyrimus atlikus miego apneja nustatė ,taippat širdies tyrimus atlikus sako nieko blogo ,nežinau kur kreiptis kadaryt ,taip gyvent negaliu su skausmu kasdien ,būna dienų kad vaikams nėr jėgų valgyti padaryti,ausyse cypimas nesiliauja ,ką galit patarti.Aciu