Sergantiems cistine fibroze - palengvinimas

Teksto dydis:

Sergantiems cistine fibroze - palengvinimas

Sveikatos apsaugos ministerija siekia gerinti retomis ligomis sergančių pacientų gyvenimo kokybę. Brangiai kainuojantis cistine fibroze sergančių pacientų gydymas ir medicininė reabilitacija yra kompensuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo.

Cistinė fibrozė (CF) – tai paveldima gyvybei pavojinga liga, pažeidžianti daugelio organų sistemas. Mokslininkų teigimu, šio susirgimo dažnis priklauso nuo žmonių rasės ir didžiausias yra Šiaurės Europoje bei JAV. Lietuvoje ši liga yra priskiriama prie retų (šiuo metu ši liga Lietuvoje diagnozuota 100 žmonių), sergančiųjų amžiaus vidurkis mūsų šalyje – 18 metų.
 
„Valstybė kompensuoja cistine fibroze sergančiųjų sveikatos priežiūrą skirdama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų kompensuojamuosius vaistinius preparatus, registruotus Lietuvoje ir įrašytus į 2010 m. Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną. Todėl pacientams dėl šių vaistų skyrimo nebereikia kreiptis į Retų ligų komisiją, patirti nepatogumų pildant įvairią dokumentaciją. Taip palengvinama galimybė pacientams gauti tinkamą gydymą, – sako Sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokienė. – Tačiau noriu priminti ir kitą galimybę - jeigu reikalingi vaistiniai preparatai nėra įrašyti į Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną, dėl jų galima papildomai kreiptis į Retų ligų komisiją".
Pasak viceministrės, kompensuojamos ir CF sergančiųjų vaikų bei suaugusiųjų reabilitacijos, ambulatorinės reabilitacijos paslaugų išlaidos, o vaikų – ir sveikatą grąžinamojo gydymo išlaidos, neribojant medicininės reabilitacijos kursų per vienus kalendorinius metus kiekio.
 
Atsižvelgiant į Europos pagalbos teikimo sergantiems cistine fibroze vaikams ir suaugusiesiems standartus, sergantys cistine fibroze suaugusieji pacientai šiuo metu yra gydomi Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikose, o vaikai – Vilniaus miesto universitetinėje ligoninėje universitetinėje ligoninėje bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikose. Nuo 2010 lapkričio 15 d. Vilniaus miesto universitetinėje ligoninėje atidarytas ambulatorinis konsultacinis cistinės fibrozės kabinetas vaikams. Cistine fibroze sergantiems asmenims, kaip ir sergantiesiems kitomis ligomis, suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų išlaidos apmokamos iš PSDF biudžeto.

Komentuoti