Sausos akys: hialuronas idealiai atkartoja natūralias ašaras

Teksto dydis:

Sausos akys: hialuronas idealiai atkartoja natūralias ašaras

2015-06-15 14:23

Vasarą džiaugiamės kondicionieriaus vėsa, žiemą lankome chloruojamą baseiną, o laisvalaikiu, kaip ir darbe, įdėmiai spoksome į kompiuterio ekraną, prie kurio budi dirbtinių ašarų buteliukas. Atrodytų, tai visai tarpusavyje nesusiję dalykai, tačiau juos vienija sausų akių liga, dar neseniai vadinta sindromu. Daugelis klaidingai mano, jog ji prasidėjo kartu su informacinėmis technologijomis, bet šis negalavimas žmoniją kamuoja daug seniau – tik pastaraisiais dešimtmečiais gerokai padaugėjo ją lemiančių faktorių: dažniau skraidome lėktuvais, deginamės saulėje, daugiau naudojame kosmetikos, vietoj akinių renkamės kontaktinius lęšius ir pan.

Simptomai. Sausių akių ligą lengva pažinti: toks jausmas, kad akys pripiltos smėlio ar kas įkritę, jos paraudusios, pavargusios, norisi užsimerkti. Paradoksas, bet dažnai šiuos simptomus lydi ašarojimas.

Ligos. Įdomu ir tai, kad sergantys Šegreno liga (sistemine autoimunine liga, pažeidžiančia jungiamuosius audinius, labiausiai – ašarų ir seilių liaukas) labai dažnai skundžiasi ne tik sausomis akimis, bet ir oda. Tiesa ir tai, kad neretai akys sausėja ir dėl cukrinio diabeto bei kitų ligų.

Mirksėjimas. Faktas, bet kuo rečiau mirksime, tuo sausesnės akys. Sausų akių sindromas dažnai kankina vairuotojus, chirurgus, odontologus, kompiuterių specialistus, juvelyrus ir pan. – tų profesijų žmones, kurie priversti įtemptai žiūrėti. O mirksėti būtina, nes tik taip visas akių paviršius tolygiai padengiamas ašarų sluoksniu, todėl jos nesausėja.

Amžius. Kuo žmogus vyresnis, tuo sausesnė jo oda ir mažiau išskiriama seilių bei ašarų. Be to, dar ir menopauzė, hormonai ir pan. prideda savo.

Hialurono rūgštis. Beveik prieš šimtmetį nustatyta, kad hialurono rūgštis – natūrali medžiaga, aptinkama ir žmogaus organizme, – pasižymi drėkinančiomis savybėmis ir padeda išsaugoti jaunystę. Dėl šių savybių ji plačiai vartojama ne tik kosmetikos, bet ir farmacijos pramonėje. 

Tarkim, „Ocutears“ akių lašuose naudojamas hialuronas idealiai atkartoja natūralių ašarų savybes: klampumą, molekulinę masę, tolygų pasiskirstymą akies paviršiuje ir kitas savybes. 

Konservantai. Jei jau prakalbome apie vaistus, labai svarbu, kad jų sudėtyje nebūtų konservantų: taip saugiau ir juos galima lašinti ant kontaktinių lęšių. Tik mitas, kad produkto be konservantų galiojimo laikas yra trumpesnis. 

Įrodyti? Štai to paties „Ocutears“ buteliukas yra ypatingos konstrukcijos. Specialus filtras neleidžia aplinkos orui patekti į buteliuko vidų, todėl, atidarius buteliuką, jį galima lašinti net 6 mėnesius. 

Pagalba. Net jei prie daugelio teiginių jūs galėtumėte padėti pliusą, neskubėkite sau priskirti sausų akių ligos. Ją nustatyti gali tik gydytojas. Be to, jei reikia, jis paskirs gydymą ir vaistus.

Patarimai. Kaip bebūtų gaila, bet sausų akių liga jaunėja – dėl visų aukščiau išvardintų priežasčių. Bet viso to galima išvengti:

  • dirbdami kartais atitraukite žvilgsnį nuo kompiuterio ekrano, padarykite kelis akių mankštos pratimus;
  • saugokite akis nuo saulės, vėjo, dulkių;
  • stenkitės nesėdėti priešais kondicionierių, pvz., automobilyje, darbe;
  • patarimas moterims – niekada neikite miegoti nenusivaliusios makiažo (o kartais pabandykite apsieiti ir be jo);
  • kartais pamasažuokite akis, uždėkite šiltą kompresą;
  • pasirūpinkite patalpų, kuriose būnate, švara.

Parengė Ilona Petrulytė

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now and get millions within a week! +393512615163 2022-06-15 13:29


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.