Pikta votis?! Švelnus ir greitas gydymas!

Teksto dydis:

Pikta votis?! Švelnus ir greitas gydymas!

2013-06-10 11:45

Šunvotė, piktvotė, abscesas, plauko maišelio uždegimas, landuonis. Vien tik išgirdus šiuos žodžius, pasijuntame nemaloniai. O ką kalbėti, jeigu tai nutinka iš tikrųjų? Veriantis, pulsuojantis skausmas, odos tempimas, jautrumas vos prilietus – visa tai apibūdina odoje ar po ja atsiradusį pūlinį. Kaip išsivaduoti nuo kančių? Kaip votį „prinokinti“, kad ji greičiau pratrūktų? Kas pagelbės, kad pūlinys greičiau sugytų? Išeitį pasiūlė pati gamta, o pagalbą – medicinos ir farmacijos mokslas. 

Kaimo močiutės nuo senų laikų žino, kad kopūsto lapas, medaus šaukštas ir nesūdyti lašiniai – pirmoji pagalba pakilus vočiai. Tačiau vien to nepakanka, o kartais net nelabai patogu naudoti. Todėl namų vaistinėlėje visuomet pravartu turėti Ilon Abszess-Salbe. Tai vaistas, kuris veikia greitai ir švelniai, yra saugus ir patikimas. 

Kas tai – Ilon Abszess-Salbe?

Tai natūralių medžiagų tepalas, pagamintas iš maumedžio terpentino, kuris išgaunamas iš Tirolio kalnų miškuose augančio maumedžio, išvalyto pušų terpentino aliejaus, rozmarino, eukalipto, čiobrelio ir timolio eterinių aliejų. Šio tepalo sudėtyje nėra nei antibiotikų, nei kitų sintetinių medžiagų. Tačiau sudedamųjų dalių dėka jis gydo efektyviai ir greitai. 

Kaip veikia Ilon Abszess-Salbe?

Tepalas dezinfekuoja audinius, stabdo bakterijų dauginimąsi, slopina skausmą, skatina gijimo procesą ir pūlinio mazgelio brendimą bei atsiskyrimą nuo sveikų audinių. 

Bakterinių odos ligų sukėlėjai

Šias ligas dažniausiai sukelia auksinis stafilokokas, rečiau – žaliamėlė pseudomona bei kitos bakterijos. Užsikrėsti bakterinėmis ligomis dažniau rizikuoja sergantys cukriniu diabetu, nutukimu, nusilpus imunitetui, sumažėjus atsparumui infekcijoms, vartojant alkoholį, nuolat patiriant stresą, nesilaikant higienos. 

Odos ir poodžio ligos

Infekcinį plauko maišelio uždegimą dažniausiai sukelia auksinis stafilokokas, rečiau žaliamėlė pseudomona, dar rečiau sukėlėjas gali būti mieliagrybis (ptyrosporum ovale) ir netgi paprastosios pūslelinės virusas. Plauko maišelio uždegimas gali būti paviršinis ir gilusis.

Šunvotė – plauko maišelio ir aplinkinės narvelienos uždegimas.

Piktvotė – kelių plauko maišelių uždegimas vienoje vietoje. Tai daug didesnis, gilesnis ir skausmingesnis uždegiminis darinys. Šunvotės ir piktvotės dažniausiai susidaro tose vietose, kurios trinasi (sėdmenų, sprando, diržo srityse).

Abscesas – tai griežtai apsiribojęs pūlių telkinys. Gali būti ūmus ir lėtinis, susijęs su audinių destrukcija. Gali susiformuoti iš plauko maišelio uždegimo, šunvotės ar piktvotės.

Paprastieji spuogai –  tai plauko maišelio ir riebalinės liaukos uždegimas. Skiriama lengva, vidutinio sunkumo ir sunki forma.

Pūlingas hidradenitas –  tai pūlingas plauko maišelio ir apokrininės prakaito liaukos uždegimas. Būdingos vietos yra pažastys, gaktos sritis.

Landuonis – tai pažeistos odos pūlingas uždegimas. Dažniausiai sužeidžiami rankų ir kojų pirštai, panagės. 

Svarbūs vartojimo patarimai

  • Prieš ir po vartojimo nusiplaukite rankas.
  • Prieš tepdami tepalą rūpestingai išvalykite ir nespausdami dezinfekuokite uždegimo vietą.
  • Priklausomai nuo uždegimo išplitimo dydžio, užtepkite 2-3 cm Ilon Abszess-Salbe tepalo ir uždėkite ant uždegimo vietos tvarstį. Jei pūlinys gilus, tvarstį reikėtų keisti 1-2 kartus per dieną, lengvesniais atvejais pakanka keisti kas dvi dienas. 

Į ką dar reikia atkreipti dėmesį?

Jei pūliniai kartojasi, t. y. vienam nykstant atsiranda kiti ir trunka ilgai, būtina išsiaiškinti, kokia šios ligos priežastis ir kreiptis į gydytoją. Jei šunvotė susiformavo veide, būkite atsargūs ir kreipkitės į gydytoją.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (8)

2019-07-25 14:04

Nežinau, man šitas tepalas visai nepadėjo. Nei jis veikia greitai nei negreitai. Votis kaip buvo taip ir buvo.

Laumas 2019-02-26 10:53

Sveiki, vartokite medų ir liga pasitrauks. Valgykite natūralų medų kiekvieną dieną po gerą šaukštą. Medus privalo būti tikras ir natūralus, geriausiai iš sąžiningų kaimo bitininkų kurie nemaišo su cukrum. Nedėkite medaus į karštą vandenį. Galite gerdami arbatą ar karštą vandenį laižyti medų nuo šaukšto, tačiau netirpinkite taip jis praranda tas savybes kurios stabdo ligą. Taip pat nepirkite medaus iš parduotuvės nes tas medus nepadeda.

Marius 2019-02-09 11:17

Daliau, o informaciniame lape nera nurodyta?