Pažiūrėkime į savo ausis

Teksto dydis:

Pažiūrėkime į savo ausis

Ar daug kas iš mūsų žino, kad mūsų ausų būklė tiesiogiai susijusi su sveikatos būsena. Ši medicinos sritis ne taip seniai atėjo pas mus iš Rytų. Tai – aurikulodiagnostika ir aurikuloterapija.
 
Iš biologijos vadovėlių galima sužinoti, kad romantiškas medūzos pavadinimas „aurikula aurita” skamba banaliai –„ausytoji”. O aurikulodiagnostika – tai ligų nustatymas pagal ausis. Aurikuloterapija – ligų gydymas veikiant ausies kriauklę. Daugelis gali nepatikliai pagūžčioti pečiais: dar viena pseudomokslinė teorija, primenanti chiromantiją ir būrimą iš kavos tirščių. Ir bus neteisūs.
 
Mokslininkai jau seniai pastebėjo, kad daugybė ausies nervų galūnių, reljefiškumas ir sudėtinga forma neatitinka jos vienintelei paskirčiai – gaudyti garsus. Giliu Rytų liaudies medicinos vertintojų įsitikinimu, ausies kriauklė – viso kūno valdymo pultas. Jie išskiria paviršiuje apie 150 taškų, kuriuos veikiant galima suaktyvinti visų be išimties kūno organų veiklą. Šie taškai vadinami biologiškai aktyviais. Jie netolygiai išsimėtę po vidinį ir išorinį ausies kriauklės paviršių, sudarydami zonas, kurios kontroliuoja organų sistemas (virškinimo traktą, kvėpavimo organus ir kitas).
 
Šiandien yra daugybė žemėlapių ir schemų, pagal kuriuos galima išaiškinti, kaip keičiasi ausies kriauklės būklė, esant vienų ar kitų organų susirgimams. Aurikulodiagnostikos metu gydytojas atkreipia dėmesį į tai, kaip atrodo ausis, tiria laidumą taip vadinamose „atspindėjimo zonose” (organų ir kūno dalių projekcijose su ausies kriaukle), po to gautą informaciją analizuoja. Aurikuloterapija leidžia, paveikiant „atspindėjimo zonas”, išgydyti daug negalių, tiesiogiai nedarant įtakos nesveikiems organams.
 
Patarimas:
Įprastinė ausies auskarui pradūrimo vieta – akies „atspindėjimo zona”. Todėl, jei jau prieš praduriant ausis yra problemų su regėjimu, arba galimas atitinkamas paveldimas polinkis, geriau susilaikyti nuo auskarų dėvėjimo arba pradurti ausį kitoje kaušelio vietoje!
 
Ausys ir sveikata
 
Sužinokime kaip ausies išorinis vaizdas atspindi vidinius organizmo ypatumus.
 
  • Didelės harmoningos formos ausys, vienodos arba beveik vienodos iš abiejų pusių – didelės rezervinės organizmo galimybės, teigiamas paveldimumas, harmoninga visų organų ir sistemų funkcinė veikla.
  • Mažos ausys – mažos rezervinės galimybės.
  • Hiperemija, gausus kraujo pritekėjimas į ausis, bei netikėtai pakylanti temperatūra ausyse – vegetatyvinės nervų sistemos disfunkcija, polinkis į hipertoniją, padidėjęs agresyvumas, sugebėjimas greitai reaguoti į situacijų pasikeitimą.
  • Sumažėjęs kraujo pritekėjimas į ausis, netikėtai nukrentanti temperatūra ausyse – vegetatyvinės nervų sistemos disfunkcija, polinkis į hipotoniją, vangumas, sumažėjęs protinis aktyvumas.
  • Tamsiai raudonai – mėlyna ausų spalva – kepenų, skydliaukės, virškinamojo trakto ligos.
  • Ausų pamėlynavimas – širdies nepakankamumas (kartais net labai ankstyvos formos), bronchų ir plaučių sistemos susirgimai.
  • Blizgantis ausies odos atspalvis – bendras organizmo išsekimas, žarnyno atonija.
  • Daug raukšlelių prie ausų, ypač prieš ausį – bendras organizmo išsekimas.
  • Rudos ir tamsiai raudonos dėmės ant ausų ir prie ausų – plonojo ir storojo žarnyno susirgimai, mineralinių medžiagų organizme disbalansas. 
  • Harmoningų dydžių ir natūralios spalvos ausies kaušelis – geros rezervinės galimybės, ramus charakteris, darbštumas.
  • Per didelis ausies kaušelis, neharmoninga forma, nevientisa konsistencija (sutankėjusios sritys) – bendras organizmo išsekimas, genetinis polinkis onkologinėms ligoms.
  • Ausies kaušelis labai mažas (beveik nėra) – įgimtos protinio nepilnavertiškumo formos. 
  • Storas, minkštas (pagalvėlės formos) ausies kaušelis – protinio aktyvumo sumažėjimas, polinkis tukti.
  • Plonas, kartais sukietėjęs ausies kaušelis – bendras organizmo išsekimas.
  • Daugybė klosčių ant ausies kaušelio – bendra aterosklerozė, polinkis insultui ir infarktui, diabeto požymis.
  • Aštrios formos, didelis, ištęstas ausies kaušelis – ryškūs protiniai sugebėjimai, darbštumas, dideli vidinių jėgų rezervai.
  • „Kvadratinė” ausies kaušelio forma – dideli vidinių jėgų rezervai, dažnai didelė fizinė jėga, polinkis agresijai.
  •  Stambios ausys su prailgintais ir nusiaurėjančiais kaušeliais – dažnai pastebimos pas ilgaamžius.
 
Galima tvirtinti, kad visi susirgimai (tie, kurie paveldimi ir tie, kurie įgyti gyvenant), vienaip ar kitaip sukelia pasikeitimus tam tikrose ausies kriauklės vietose. Galima tik apgailestauti, kad gydytojai ne dažnai kreipia į tai dėmesį.
 
Būkite patys dėmesingi sau ir savo sveikatai!
 

Komentuoti