Pavasaris – alergijų metas

Teksto dydis:

Pavasaris – alergijų metas

Sloga, čiaudulys, užburkusi nosis, ašarojančios akys, kosulys... Ilgos valandos poliklinikose, zirziantys vaikai, nedarbingumo lapeliai... Tabletės nuo alergijos laikinai pagerina būklę, bet dažnai tie patys simptomai grįžta kelis kartus per sezoną.
Kas palengvintų alergija sergančio žmogaus simptomus?
Situacija žymiai pagerėtų, jei asmuo vengtų kontakto su savo alergenu. Klinikiniuose tyrimuose įrodyta, kad kuo rečiau alergiškas žmogus susiduria su savo alergenais, tuo mažiau jį vargina alergijos simptomai. Alergeno vengimas – veiksmingiausia alergijos gydymo priemonė.
 
Kaip sužinoti savo alergeną?
Dabar jau paprasta, gyvenant bet kuriame Lietuvos mieste, sužinoti savo alergenus. Žmonės, įtarę, kad jo simptomai gali būti sukelti alergijos, gali pasirinkti du kelius:
Pirmas kelias: kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Jis gali paskirti Jums alergijų tyrimą pats arba nukreipti Jus alergologo – klinikinio imunologo konsultacijai (jos gali tekti palaukti kelias savaites). Antras kelias: Jūs pats galite kreiptis tiesiai į laboratoriją. Čia Jums greitai ir kokybiškai bus atliktas 36 alergenų testas. Jums nereikės laukti poliklinikos eilėse, o atsakymą jums paaiškins laboratorijos gydytojas.
 
Kaip išvengti kontakto su alergenu?
Žinant maisto alergenus, kuriems esate jautrūs, nesunkiai galima jų išvengti – tiesiog nevalgyti maisto, kurio sudėtyje yra alergenas. Tačiau pavasarį dauguma žmonių susiduria su įkvepiamaisiais alergenais – dažniausiai medžių, žolių žiedadulkėmis. Jų išvengti yra sunkiau negu maisto alergenų, tačiau įmanoma. Visų pirma, reikia išsitirti kuriam alergenui esate jautrus.
Žinant savo alergeną, galima imtis priemonių jam išvengti – kurį laiką neiti į mišką, pievą, kur yra alergizuojančių žiedadulkių, daugiau pabūti namie, uždarius langus. Pasivaikščioti lauke geriau anksti ryte ar vakare – tada žiedadulkių skaičius būna mažiausias. Sumažinus kontaktą su alergenu, sumažėja alergijos simptomai: nyksta nosies užburkimas, sloga, akių niežėjimas, sausas kosulys. Akivaizdžiai pagerėja savijauta, žmogus vėl tampa darbingas.
Savo alergeno žinojimas yra svarbiausia, norint sumažinti simptomus. Tyrimus galite atlikti visuose didžiausiuose Lietuvos miestuose.

Komentuoti