Pati gamta pasiūlė „Ocutears“

Teksto dydis:

Pati gamta pasiūlė „Ocutears“

2015 spal. 9 12:35

Jau nesistebime, kai mažiausiai 6 val. prasėdėję prie kompiuterio, iš darbo grįžtame paraudusiomis, perštinčiomis akimis, jaučiame jose sausumą, nuovargį ar net galvos skausmus. Panašius simptomus jaučia tų profesijų žmonės, kurie priversti įtemptai žiūrėti, pavyzdžiui, vairuotojai, chirurgai, stomatologai ir pan. 

Įprastai skaičiuojama, kad vidutiniškai žmogus mirksi kartą per 5 sekundes, o prie kompiuterio ar įtemptą darbą dirbantis žmogus – vos kartą per minutę! Kas nutinka, kai žmogus retai mirksi?

Kuo daugiau mirksime – tuo sveikiau

Mirksėjimas yra nepaprastai svarbus. Jis natūraliai papildo ašarų plėvelę, kurią sudaro trys vienodai reikšmingi sluoksniai: vanduo, riebalai ir gleivės. O sutrikus ašarų gamybai arba pernelyg intensyviai joms išgaruojant išsivysto sausų akių liga.

Kai mirksime, ašaros tolygiai pasiskirsto akių paviršiuje, todėl jos lieka švarios ir drėgnos. O kai nemirksime, ašarų plėvelė plonėja, vanduo greičiau išgaruoja. Tačiau ašarų druska lieka. Todėl ir jaučiame perštėjimą, skausmą, dirginimą, tarsi svetimkūnį ir pan.

Taigi kuo daugiau mirksime, tuo labiau drėkinamos akys ir tuo jos sveikesnės.

Hialuronas ir akys

Žmogaus organizme biocheminių procesų metu gaminama hialurono rūgštis, kuri pagrįstai vadinama natūraliu drėkikliu ir neatsiejama nuo sveikatos bei jaunystės. Jos dėka oda išlaiko stangrumą, sąnariai – lankstumą, akys – drėgmę ir pan.

Tačiau svarbiausia, jog hialurono rūgšties molekulės pritraukia vandens molekules (1:1000) ir skatina ląstelių atsinaujinimą. Būtent šiomis savybėmis pasinaudojo farmacininkai, sukurdami dirbtines ašaras, kurių pagrindinė veiklioji medžiaga yra hialuronas.

Dirbtinės ašaros padeda išsaugoti akių drėgmę, išplauti kenksmingas medžiagas ir aprūpinti rageną deguonimi.

Rinktis artimą natūraliam

Šiuo metu yra tikrai didelis dirbtinių ašarų pasirinkimas. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį? 

Kai kurie gamintojai renkasi pigesnį kelią, todėl naudoja mažos molekulinės masės hialurono rūgštį. Žinoma, poveikis akims bus, tačiau gerokai silpnesnis, mat toks hialuronas mažiau panašus į natūralų. 

O lašai, kuriems naudojamas didelės molekulinės masės hialuronas (pvz., „Ocutears“), idealiai atkuria natūralių ašarų savybes (klampumą, molekulinę masę, pasiskirstymą akies paviršiuje ir kt.). Šis preparatas pagamintas nenaudojant jokių konservantų, taigi sumažėja papildomų dirgiklių. Tai yra svarbi žinia nešiojantiems kontaktinius lęšius. 

Patentuota technologija 

Atrodytų, keista, jog „Ocutears“ pagaminti be konservantų, tačiau vartojimo instrukcijoje rasime parašyta, jog atidarius buteliuką lašus galima naudoti net 6 mėnesius. Ant buteliuko galite užsirašyti atidarymo datą, kad būtų patogiau skaičiuoti. 

Iš tiesų ilgalaikį vartojimą užtikrina ne konservantai, bet pažangi patentuota technologija. Sukurtas specialus filtras, kuris neleidžia aplinkos orui patekti į buteliuko vidų. 

Vis dėlto derėtų priminti, jog sausų akių ligą sukelia nebūtinai naujosios technologijos. Priežasčių jai atsirasti yra begalė: amžius, hormonų svyravimai, aplinka (pvz., prasidėjęs šildymo sezonas) ir pan. Todėl kiekvienu atveju rekomenduojama kreiptis į gydytoją, kuris ir nustatys tikrąsias priežastis bei paskirs gydymą. 

Kaip lašinti dirbtines ašaras

 • Nusiplaukite rankas;
 • jeigu akių lašų buteliuką naudojate pirmą kartą, patraukę už auselės nuimkite pirmojo atidarymo kontrolės žiedą;
 • atidarykite švelniai traukdami dangtelį;
 • nykščiu ir smiliumi suimkite buteliuką;
 • nelieskite buteliuko galiuko pirštais;
 • atloškite galvą;
 • atsargiai patraukite apatinį voką žemyn ir žiūrėkite aukštyn;
 • laikykite buteliuką virš akies, atsargiai išspauskite vieną lašą ir kelis kartus pamirksėkite;
 • nelieskite buteliuko galiuku akies ar blakstienų;
 • po kiekvieno vartojimo uždenkite buteliuką dangteliu;
 • kai priemonės nevartojate, laikykite dėžutėje. 

Parengė Ilona Petrulytė

Komentuoti