Paslaptingiausios dabarties ligos

Teksto dydis:

Paslaptingiausios dabarties ligos

Didžiulių pasiekimų medicinos srityje dėka dabar daugelį ligų galima išgydyti vaistais, kuriuos skiria gydytojai. Išgėrei tabletę – ir viskas tvarkoje. Tačiau, net ir šiandien yra ligų, prieš kurias mokslininkai bejėgiai. Štai jos:

„Šliaužiančios odos" liga
Su šia liga mokslininkai susidūrė visai neseniai. Jos simptomai labiau primena fantastinių filmų kadrus. Žmonės, kuriuos kankina ši liga, jaučia, kad po jų oda tarsi šliaužioja vabzdžiai. Vėliau tose vietose atsiveria žaizdos.

Chroniško nuovargio sindromas
Daugelis klaidingai painioja įprastą pavargimą su chroniško nuovargio sindromu. Žmonės, kenčiantys nuo šio sindromo, negali atsikelti iš lovos keletą parų. Jie paprasčiausiai neturi jėgų, nežiūrint į tai, kad maitinasi normaliai ir fiziškai bei protiškai nepervargsta.

Kroicfeldo – Jakobo liga
Ši liga labiau žinoma, kaip kempinligė. Ja užsikrėsti galima, užvalgius sergančio gyvulio mėsos. Visi žmonės, susirgę kempinlige, mirė. Mokslininkai iki šiol nerado vaistų nuo šios paslaptingo susirgimo.

Šizofrenija
Šizofrenija – vienas iš paslaptingiausių psichikos sutrikimų. Žmogus, sergantis šia liga, nejaučia ribos tarp realybės ir fantazijos. Šizofrenija turi daug simptomų, tai haliucinacijos, nerišli kalba, manijos. Mokslininkams nepavyko sudaryti tokių testų, kurių pagalba būtų galima atskleisti šią ligą ankstyvose jos stadijose.

Autoimuniniai sutrikimai
Jiems priklauso tokios ligos, kaip vilkligė ir jūros liga. Panašių ligų yra labai daug, ir praktiškai visos jos pasireiškia konkrečiam žmogui individualiai, todėl daugelio jų atsiradimo priežastys lieka mokslininkams paslaptimi.

Alotrifagija
Šią ligą dar vadina iškreiptu apetitu. Ji pasireiškia tuo, kad kai kuriems žmonėms atsiranda fizinė ir psichinė būtinybė valgyti, pvz. kreidą, anglį, popierių ar žemę. Vieni mokslininkai tokį poreikį aiškina su tuo, kad alotrifagija sergančio žmogaus organizme trūksta mineralų, bet ištikrųjų tikslių ligos priežasčių ir jos gydymo metodų nerasta.

Peršalimas
Dėl tokios, rodos, nekaltos ligos, kaip peršalimas, pasaulio ekonomika kasmet praranda milijardus dolerių – susirgę neišeina į darbą per dieną milijonai žmonių visame pasaulyje. Tačiau, mokslininkai taip ir nesukūrė efektyvios vakcinos, kuri visiems laikams išvaduotų žmoniją nuo šios nemalonios ligos.

Alzhaimerio liga
Senatvėje daugeliui žmonių silpsta atmintis, tačiau sergantiems Alzhaimerio liga šis procesas vyksta labai greitai ir yra negrįžtamas. Kodėl susergama šia liga iki šiol nežinoma, todėl nėra ir efektyvaus gydymo.

AIDS
Pirmas susirgimo AIDS atvejis, buvo užfiksuotas prieš 29 metus. Šiandien šis baisus virusas palietė beveik visus mūsų planetos kampelius. Ypač nuo jo kenčia išsivysčiusių šalių gyventojai. Vaistų nuo AIDS dar nėra. Tačiau žmogus, turintis ŽIV arba AIDS, gali būti gydomas nuo tų ligų, kuriomis jis susirgo dėl išsivysčiusio imunodeficito (organizmo apsauginių funkcijų neturėjimo). 

Komentuoti