Pasirūpinkite savimi: burnos vėžio patikrinimo akcija jau prasidėjo

Teksto dydis:

Pasirūpinkite savimi: burnos vėžio patikrinimo akcija jau prasidėjo

2019-02-07 17:30

Burnos vėžys – tai onkologinis susirgimas į kurį įtraukiami lūpų, liežuvio, burnos dugno ir kitų burnos vietų vėžiniai pakitimai. Pagal mirštamumą nuo onkologinių susirgimų burnos vėžys yra penktoje vietoje pasaulyje. Ypač aukštas mirtingumo lygis yra užfiksuojamas besivystančiose šalyse. Kiekvienais metais visame pasaulyje yra užregistruojama apie 389000 naujų burnos vėžio atvejų, o mirtingumas nuo šios ligos kasmet sieka 1,8 procentus.

Lietuvoje vyrų  mirtingumas dėl lūpų, burnos ir ryklės navikų nuo 1985 iki 2010 metų padidėjo beveik tris kartus (nuo 5,47 iki 15,00 atvejų 100000 gyventojų). Moterų lūpos, burnos ir ryklės navikai yra reti, todėl būdingi ir maži mirtingumo rodikliai, tačiau nustatytas gana greitas ir moterų mirtingumo rodiklių didėjimas – po 13,19 procentų kasmet iki 1991 metų, vėliau mirtingumo lygis stabilizavosi. Lūpų, burnos ir ryklės bei stemplės vėžio pagrindiniai rizikos veiksniai yra tabakas ir alkoholis bei jų tarpusavio sąveika. Piktybinių navikų gydymo sėkmei įtakos turi keletas veiksnių: stadija, kurioje liga yra diagnozuojama ir gydymo pasirinkimas. 

Pasaulio Sveikatos Organizacijos duomenimis efektyviai vykdant vėžio profilaktiką, anksti jį diagnozavus ir tinkamai gydant, sergamumą piktybiniais navikais galima sumažinti 25 procentų, o mirtingumą nuo jų – 50 procentų. Dažniausiai žmonės uždelsia kreiptis pagalbos, nes nežino kokie yra pirmieji burnos vėžio simptomai, o susirūpina savo sveikata tik iškilus rimtesniems sveikatos sutrikimams. Nuo 2015 metų kasmet Lietuvoje vasario mėnesį yra organizuojama burnos vėžio prevencijos akcija, kurios metu viešosiose ir privačiose gydymo įstaigose gyventojai gali nemokamai pasitikrinti dėl burnos vėžio. Šiuo būdu skatinamas gyventojų sąmoningumas tikrintis dėl burnos vėžio ne tik pastebėjus įtartinus simptomus, tačiau ir profilaktiškai. Tokių akcijų metu taip pat yra didinamas piliečių burnos vėžio onkologinis budrumas, žmonės informuojami apie burnos vėžio rizikos veiksnius ir kaip atskirti pirmuosius ikivėžinius ir vėžinės ligos simptomus. Pacientų žinios ir onkologinis budrumas gali padėti diagnozuoti burnos ikivėžinius susirgimus ir burnos vėžį dar ankstyvoje stadijoje, o tai tiesiogiai susiję su tolimesne ligos prognoze ir jos eiga.

Burnos vėžio akcija jau prasidėjo, bet gydymo įstaigos, dalyvaujančios žmonių burnos patikrinimo dėl vėžio akcijoje, informuoja, kad ateinančių pasitikrinti šiais metais daug mažiau. 

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (3172)

Carlos Saldivia 2024-04-19 22:00

TUŠKĘ bankomato KORTELĘ „Whatsapp“ +12623558285. paštas: [email protected]. Sveiki vaikinai!!! Aš turiu savo lojalumą. Mano tuščia bankomato kortelė gali atsiimti 5000 USD per dieną. Praėjusį trečiadienį gavau tai iš pono Georgo ir dabar turiu 10 000 eurų nemokamai. Kortele isima pinigus is bet kurio bankomato ir vardo nera, neatsekti ir dabar uztenka pinigu man ir mano 4 vaikams. Džiaugiuosi, kad sutikau poną Georgą, nes anksčiau sutikau du žmones ir paėmiau pinigus, nežinodamas, kad tai sukčiai. Bet dabar aš laimingas. Ponas Georgas atsiuntė kortelę per DHL ir aš ją gavau per dvi dienas. Gaukite vieną iš jo dabar. Žiūrėk, tai padeda žmonėms, net jei tai neteisėta, bet tai labai padeda ir niekas niekada nepagauna. Kortelė veikia visose pasaulio šalyse. Paskubėkite ir rašykite el. paštu per georgbednorzhackers @ gmail. lt Siųskite žinutę, skambinkite arba WhatsAp: +1(262)355-8285 Kitos siūlomos paslaugos buvo: ATM kortelių klonavimas Nulaužimas į Bitcoin bankomatus naudojant kenkėjiškų programų korteles Pamestos ar pavogtos kriptovaliutos atkūrimas „Western Union“ pervedimų, „MoneyGram“ pervedimų, banko pavedimų, „PayPal“ pervedimų, „Cas#“ programų pervedimų įsilaužimas Atkurkite nulaužtą socialinę žiniasklaidą: „Facebook“, „Instagram“, „Snapchat“, „TikTok“, „Gmail“, „Yahoo“ paštą ir svetaines.

WORLD FINANCE 2024-04-19 11:47

NABÍDKA PŮJČEK BEZ NOTÁŘSKÝCH POPLATKŮ A BEZ POJIŠTĚNÍ ÚVĚRU

Na začátku roku 2024 nabízíme seriózní a poctivé hotovostní půjčky.
Jsme finanční společnost, která pomáhá lidem financovat se a získat krátkodobé a dlouhodobé půjčky od 3 000 Kč do 3 500 000 Kč za velmi nízkou RPSN ve výši 3 %.
Ve finančním sektoru působíme již 20 let.

Zde jsou poplatky, které naše úvěrová společnost zakazuje:

Notářské poplatky: 0 €.
Náklady na pojištění úvěru: 0 €.
Náklady na daňové ručení: 0 €.
Poplatky za převod půjčky: 0 €.
Poplatek za aktivaci půjčky: 0 €.
Poplatek za schválení převodu: 0 €.

Pro více informací nás prosím kontaktujte:

E-mail: [email protected]

Děkujeme

muller Mülle 2024-04-18 22:10

Norėdami padėti privatiems asmenims ir įmonėms, greitąjį kreditą suteikiame nemokamai per mažiau nei 72 valandas, visi, kuriems to reikia, susisiekite su mumis [email protected]
https://wa.me/message/ETMWNHLZ7T4IE1
Whatsapp: +229 60507841
Daugiau informacijos.
DĖKOJU