Pasikartojančių judesių sutrikimas

Teksto dydis:

Pasikartojančių judesių sutrikimas

2011 lapkr. 15 10:32

Ką vadiname pasikartojančių judesių sutrikimu?

Pasikartojančių judesių sutrikimas - tai raumeninių audinių būklės pakitimai, atsirandantys dėl pasikartojančių kūno judesių, atliekamų užsiimant kasdienėmis veiklomis. Ši būklė įtraukia riešo kanalo sindromą, bursitą, tendinitą, epikondilitą, ganglijo cistą, tenosinovitą, t.t. Šias ligas sukelia pasikartojantys judesiai, atliekami tam tikrų veiklų metu, nepatogi kūno padėtis, netaisyklinga laikysena, galinti sukelti raumenų nuovargį. Pasikartojančių judesių sutrikimas dažniausiai pasireiškia tokiose kūno vietose kaip rankos, riešai, alkūnės ir pečiai, gali pasireikšti ir kakle, nugaroje, klubuose, keliuose, pėdose, kojose ir kulkšnyse.

Šie sutrikimai gali sąlygoti paveiktos kūno vietos skausmą, dilgčiojimą, aptirpimą, matomą tinimą arba paraudimą ir lankstumo bei jėgos praradimą. Pasikartojančių judesių sutrikimas gali būti laikini minkštiesiems kūno audiniams tokiems kaip raumenys, nervai, sausgyslės ir raiščiai, laikinas gali būti ir nervinio audinio užspaudimas. Pasikartojančių judesių sindromas paveikia asmenis, kurie atlieka besikartojančius veiksmus, pavyzdžiui siuvėjai, muzikantai, dirbantys kompiuteriu, krovikai, t.t. Minėti sutrikimai gali atsirasti ir staliams, sodininkams, teniso žaidėjams.

Ar egzistuoja gydymas?

Efektyviausias gydymas būtų liautis kartojus veiksmus, kurie sukelia atsiradusius simptomus. Galima darbo metu daryti pertraukas, kad paveikta kūno vieta pailsėtų, verta užsiimti tempimo ir relaksacijos pratimais. Ant pažeistos vietos uždedant ledo ir naudojant medikamentus, malšinančius skausmą, kortizoną arba antiuždegiminius vaistus, galima sumažinti tinimą ir skausmą. Įtvarai gali sumažinti raumenims ir nervams keliamą spaudimą, o fizinė terapija sušvelninti raumenų ir sąnarių skausmus. Retais atvejais gali prireikti ir pažeistos vietos operacijos. Kai kurie darbdaviai savo darbovietėse siekia pritaikyti ergonomiškas programas, kad padėtų darbuotojams išvengti pasikartojančių judesių sutrikimo sindromo.

Ateities prognozės

Daugelis asmenų, kenčiančių nuo pasikartojančių sutrikimų sindromo, galiausiai visiškai pasveiksta pasinaudoję minėtais gydymo būdais. Negydant paveiktos vietos, jos būklė gali dar labiau pablogėti.

Atlikti tyrimai

Daugelis pasikartojančių judesių sutrikimais besidominčių mokslininkų atlieka tyrimus, susijusius su ligos prevencija ir reabilitacija. Šiuos tyrimus remia JAV Nacionalinis artrito ir skeleto bei raumenų ir odos ligų institutas.

ninds.nih.gov

Komentuoti