Paklausk savo širdies

Teksto dydis:

Paklausk savo širdies

2016-12-01 10:09

Kas dvi minutes kažkas griebiasi už širdies, ir ne visiems iš tų žmonių pavyksta pasiekti ligoninę gyviems. Infarktas kartais kerta netikėtai ir pakerta mirtinai. Kas ignoruoja skausmą krūtinėje – iki paskutinės minutės nesuvokia, kad jis – pirmas kandidatas į lovą reanimacijoje.
 
Patikrinkite, ar tikrai gerai pažįstate savo širdį?
 
1. Blaivininkai, visiškai nevartodami alkoholio, iš tikrųjų labai padeda savo širdžiai.
Netiesa. Tyrimai rodo, kad saikingas raudono vyno vartojimas teigiamai veikia širdį. Mažos alkoholio dozės padeda žmonėms atsipalaiduoti, pašalina įtampą. Tie, kurie moka gerti vyną, gyvena ilgiau, nei visiški abstinentai. Žinoma, besaikė girtuoklystė, priešingai, ardo normalią širdies ir kraujagyslių veiklą.
 
2. Tik vyrai kenčia nuo širdies priepuolių.
Netiesa. Estrogenai iš tiesų saugo moters širdį, bet tik iki tol, kol prasideda menopauzė. Nuo to momento tikimybė mirti nuo infarkto ir vyrams, ir moterims, praktiškai tokia pati.

 
3. Rūkymas žymiai padidina širdies ligų riziką.
Tiesa. Cheminės tabako dūmų medžiagos verčia arterijas trauktis, o tai gali nulemti jų chroniškus pažeidimus. Bet kai tik jūs mesite rūkyti, širdies priepuolio rizika sumažės.
 
4. Reikia iš savo maisto raciono išbraukti visus riebalus.
Netiesa. Kai kurie riebalai gerina širdies sveikatą. Kasdienės jūros žuvies, turinčios nesočiųjų omega – 3 riebiųjų rūgščių, porcijos, mažina infarkto riziką. Dėl Omega – 3 rūgščių „blogojo“ cholesterino lygis kraujyje mažėja.
Visiškai priešingą efektą turi sočiųjų riebalų (grietinėlės sviestas ir kiti gyvulinės kilmės riebalai) vartojimas, jie užkemša aterosklerotinėmis plokštelėmis gyvybiškai svarbias arterijas.
 
5. Mano tėvas mirė nuo širdies ligos, vadinasi, ir aš pasmerktas.
Netiesa. Šeimyninė širdies ligų istorija – tai tik vienas iš septynių rizikos faktorių. Turėkite omeny ir kitus – rūkymą, aukštą kraujo spaudimą, aukštą cholesterolio lygį, hipodinamiją, antsvorį ir diabetą.
 
6. Žmonės, turintys didelį antsvorį, palaipsniui žudo savo širdį.
Tiesa. Toks rodiklis, kaip kūno masės indeksas, iškart jus priskirs prie širdies susirgimų rizikos grupės. Jei jis didesnis, kaip 30, jūs praktiškai esate vienas žingsnis iki infarkto. Nutukimas padidina širdies apkrovimą. Jai reikia žymiai daugiau dirbti, kad aprūpintų krauju tokį didelį kūną. O ir kraujo spaudimas bus aukštas.
Bet jei jūs reguliariai sportuojate ir valgote sveiką maistą, aukštas KMI rodiklis ne taip pavojingas, nes širdžiai savo darbu padeda raumenys.
 
7. Man tik 42, ir kol kas aš galiu nesijaudinti dėl savo širdies.
Netiesa. Infarktas pastaruoju metu žymiai „jaunėja“. Ir būnant 35 metų galima mirti nuo širdies priepuolio. Esminis rizikos faktorius – ne amžius, o aukštas cholesterino lygis kraujyje.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Get program blank atm card +393512615163 2022-06-14 16:24


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Gabrielė 2012-08-12 16:03

Sveiki! Kviečiu, rugpjūčio 16 dieną (ketvirtadienį), 17.30 Jus atvykti į paskaitą, kurią ves gydytoja, lektorė Ona Grimalauskienė. Paskaitos tema- kraujotaka, bus aptartas kraujagyslių valymas. Paskaita nemokama. Adresas: Pylimo gatvė 30, Vilnius. Paskaita vyks Forever biuro patalpose. Reikalinga registracija iš anksto, rašykite [email protected]