Oda šaukiasi pagalbos!

Teksto dydis:

Oda šaukiasi pagalbos!

2013-06-04 16:23

Oda yra didžiausias, apimantis maždaug pusantro-du kvadratinius metrus, žmogaus kūno organas. Viską, kas vyksta mūsų viduje, tarsi iš rašto galima perskaityti odoje. Paraudusi, pleiskanojanti, sausa, skilinėjanti... Rastume galybę žodžių, apibūdinančių odos būklę. Tačiau bet kuriuo atveju visa tai reiškia viena – ji šaukiasi pagalbos. 

Vaikų oda formuojasi maždaug iki septynerių metų. Kūdikystėje ir vaikystėje ji yra daug plonesnė ir jautresnė išorės veiksniams: saulės nudegimui, sužalojimams, iššutimams. Kalbant apie dermatitus, alergijas, cheminius vaistus, vaikų oda yra mažiau atspari ir greičiau pažeidžiama tiek išorėje, tiek iš vidaus. Medikamentų netoleruojanti mažylio oda parausta, ją išberia, niežti. Taip pat plona kūdikių odelė labai greitai reaguoja į pavasarinės saulės spindulius: užtenka keliolikos minučių saulėje, kad paraustų skruostukai ar nosytė. 

Kodėl reikia rūpintis oda?

Oda saugo organizmą nuo mechaninių pažeidimų, išorės poveikio, padeda reguliuoti kūno temperatūrą. Per odą organizmas kvėpuoja. Todėl labai svarbu, kad ji būtų švari, prižiūrima, sveika.

Tačiau vaikai nebūtų vaikai: nė vienas neužauga nepargriuvęs, nesusižeidęs, nenusibrozdinęs kelių ar alkūnių. Net ir rūpestingiausiems tėvams nepavyksta apsaugoti savo mažylių nuo iššutimų, o besimėgaujant šiltais saulės spinduliais, kurie mūsų kraštuose yra aukso vertės, nei suaugusieji, nei juo labiau vaikai nepajunta kaip įdegis „nukanda“ pečius.

Kita kalba – apie ligas. Sergant dermatitais ar alergijomis, oda skilinėja, per žaizdeles į organizmą patenka įvairios infekcijos, kurios dar labiau komplikuoja odos priežiūrą. Taigi, bet kuriuo atveju, tiesiog būtina rūpintis oda ir padėti jai pasveikti, esant pažeidimams ar sužalojimams. 

Natūralių priemonių nauda odai žinoma nuo seno

Esama įvairių priemonių odos priežiūrai ir gydymui. Nuo seno tam buvo naudojami cinko tepalai. Veiklioji medžiaga cinko oksidas sausina ir sutraukia bei dezinfekuoja pažeistą odą, nedirgina sveikosios, mažina kraujagyslių pralaidumą, žaizdos paviršiuje suformuoja tarsi apsauginę plėvelę, kuri neleidžia patekti užkratui, skatina gijimą.
Menkių kepenų aliejus ne tik minkština odą, bet ir padeda jai atsistatyti. Jo sudėtyje esantys vitaminai A, D ir E – apsauga, maistas ir vaistas odai. Alyvuogių aliejus drėkina išsausėjusią odą, suaktyvina kraujotaką. Gaudama daugiau deguonies, oda greičiau gyja, apsisaugo nuo naujų pažeidimų. Levandų aliejus efektyviai mažina uždegimą, padeda  sergant odos ligomis: psoriaze, egzema, dermatitu. Taip pat malšina skausmus, padeda užgydyti žaizdas, nudegimus. Citrinų aliejus pasižymi priešvirusinėmis ir antiseptinėmis savybėmis, tinka esant įvairios kilmės bėrimams.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Get program blank atm card +393512615163 2022-06-16 12:57


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.