Nuolatinis nuovargis? O gal tai – depresija?

Teksto dydis:

Nuolatinis nuovargis? O gal tai – depresija?

Depresijų yra daug ir įvairių rūšių. Su metų laikais susijusios depresijos vadinamos sezoninėmis. Jos gali pasireikšti ne tik rudenį ar žiemą, bet ir saulėtuoju metų laiku. Medikai žino, kaip depresija pasireiškia, kokie yra jos simptomai. Gana gerai žino, kaip ją gydyti – yra pakankamai veiksmingų vaistų. Tačiau, kokios yra depresijos priežastys, kodėl pasireiškia būtent tam, konkrečiam žmogui, kodėl būna rudenį, o ne pavasarį – šiandien tikslaus atsakymo dar nėra. 

Nuovargio jausmas – svarbus depresijos požymis

Ne specialistui klastingąją depresiją atpažinti pakankamai sunku. Dažnai klaidingai galvojama, kad depresija – tai tik prislėgta nuotaika, tačiau ši liga turi daug daugiau simptomų:

  1. Jaučiamės prislėgti.
  2. Labai sumažėja darbingumas.
  3. Nenorima eiti į darbą.
  4. Nenoras užsiimti buities darbais, kankina visiška „benorystė”.
  5. Niekas nebeteikia džiaugsmo.
  6. Atsiranda nuovargio jausmas – vienas iš būdingiausių depresijos požymių.

Būtent nuovargio medikai pataria neignoruoti, kadangi jis dažnai painiojamas su paprastu pavargimu. Žmogus sako, aš tik pavargau, juk daug dirbau, nieko čia baisaus. Tačiau taip yra ignoruojami, nepastebimi kiti depresijos požymiai.

Žinoma, ne kiekvienas nuovargis – depresijos požymis. Jei vieną kitą dieną nusprendėte neiti į darbą ir pailsėti, tai visai normalu. Tačiau, jei, tarkime, po tų kelių dienų poilsio jaučiatės taip pat nuvargęs, jei praėjus savaitei savijauta nesikeičia ar blogėja, kai nepadeda net atostogos – susirūpinkite savo sveikata. Depresijos simptomu gali būti ir nuolatinis neišsimiegojimo jausmas: žmogus miega lyg ir ilgai 7-9 valandas, tačiau pabunda nepailsėjęs. Žodžiu, nėra konkretaus depresijos diagnozavimo recepto, tačiau visuomet paklauskite savęs: ar vienoks ar kitoks sveikatos sutrikimas trukdo dirbti, mokytis, bendrauti – gyventi įprastą gyvenimą įprastoje aplinkoje? Jei trukdo, pasirūpinkite savimi ir nedelsdami kreipkitės į medikus, išsiaiškinkite sveikatos sutrikimo priežastis.

Tiems, kam nedrąsu keliauti tiesiai pas gydytoją, patariama bent jau paskambinti psichologinės pagalbos linijos telefonais ir papasakoti apie savo problemas ten dirbantiems profesionalams. Kreiptis į psichikos sveikatos specialistus galite tiesiogiai, nereikia jokių terapeuto siuntimų. 

Fizinis skausmas gali skelbti depresijos pradžią

Negydoma depresija, kaip ir kiekviena liga, sunkėja. Žmogų apninka vis niūresnės mintys, neviltis, atsiranda kaltės, menkavertiškumo jausmas, netgi dingsta noras gyventi. Verta žinoti, kad depresija gali pasireikšti pakankamai netipiškai. Neretai pacientas labiau jaučia fizinius pakitimus: skauda krūtinę, galvą, skrandį, o nuotaikos pakitimai – sutrikęs miegas – atsiduria antroje vietoje.

Tokia depresija, kai fiziniai simptomai stelbia dvasinę negalią, dažnai būna negydoma, kadangi žmonės paprasčiausiai kreipiasi ne į tą specialistą. 

Gydykitės kantriai – iki pergalės

Reikėtų atminti, kad depresijos gydymas – ilgalaikis procesas. Tarkime, žmogus pradėjo vartoti vaistus nuo depresijos, sveikata pagerėjo, sakykime, per 2 mėnesius ir jis jau jaučiasi geriau. Būtent nuo to pagerėjimo momento privalu antidepresantais gydytis dar ne mažiau kaip 4-6 mėn., kad būtų sustiprintas vaistų poveikis. Reikia žinoti, kad depresijos gydymas vaistais geriausiu atveju trunka apie pusę metų. Na, o jei per anksti, be gydytojo žinios, nutrauksite gydymą – nebus ir ilgalaikio efekto. Taip pat didelė tikimybė, kad depresija vėl atsinaujins.

Vaistai niekuomet neturi būti vienintelė ir pirmoji depresijos gydymo priemonė. Medikui nustačius lengvą depresijos formą, pirmasis gydymo etapas yra psichoterapija. Jei pakanka psichoterapeuto ar psichologo pagalbos, vaistų gali ir neprireikti.

Daug įtakos mūsų psichinei sveikatai turi ir gyvenamoji aplinka. Sunku gydyti depresijos simptomų turintį pacientą, kuris nuolat patiria psichologinį diskomfortą: namų, darbo problemos, įtampa tikrai nepadeda pagyti. Jei žmogus serga gripu, gavo traumą ir tuo pat metu turi psichologinių rūpesčių – sveikti bus daug sunkiau.

Dar viena problema, lydinti depresiją bei kitas psichikos ligas – aplinkinių netolerancija. Neretai žmogus nesikreipia į gydytojus tik todėl, kad bijo kitų pašaipos ar atstūmimo. Tačiau visiems derėtų atminti – nė vienas nesame apsaugotas.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Order for a blank ATM card now and get millions within a week! +393512615163 2022-06-14 16:29


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Aukse 2018-12-02 20:13

Nuotaika ir miegas pagerejo kai pavartojau d pearls, pasirodo tyrima padarius vit d lygis buvo kritinis.