Nerimauti nėra pagrindo: gripo mutacijos – natūralus procesas

Teksto dydis:

Nerimauti nėra pagrindo: gripo mutacijos – natūralus procesas

2011 birž. 22 15:21

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai, žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie mutavusį vadinamojo kiaulių gripo virusą,  skuba nuraminti visuomenę. ULAC negavo jokios oficialios informacijos apie tokią naują gripo atmainą nei iš Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), nei iš Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC).
„Mutacijos yra natūralus evoliucijos ir adaptacijos procesas, kuris nuolat vyksta mūsų aplinkoje. Nenuostabu, jog net ir virusai, stengdamiesi prisitaikyti prie kintančios aplinkos mutuoja, tačiau negavome jokio pranešimo apie naują gripo atmainą nei iš PSO, nei iš ECDC, todėl nerimauti nėra pagrindo“, – sakė ULAC Imunoprofilaktikos skyriaus gydytoja Giedrė Šeškaitė.
 
 
PSO ir ECDC duomenimis, numatoma, jog ateinantį gripo sezoną aplinkoje cirkuliuos trys gripo virusai: A(H1N1), A(H3N2) bei B tipo gripo virusai. Visų numatomų gripo virusų tipai bus 2011-2012 m. sezoninės gripo vakcinos sudėtyje.

Skiepytis rekomenduojama kiekvienais metais prieš prasidedant gripo sezonui, tačiau galima pasiskiepyti ir vėliau. PSO pasiskiepyti rekomenduoja daugumai, o ypatingai 65 m. ir vyresniems bei visų amžiaus grupių asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis: širdies kraujagyslių, plaučių ligomis, bronchine astma, metabolinėmis, inkstų ligomis bei asmenims, kurių imunitetas yra nusilpęs.

Komentuoti