Nedarbingumo pažyma – telefonu

Teksto dydis:

Nedarbingumo pažyma – telefonu

Nuo gruodžio 2 d., laikinai, šalyje siaučiant gripo epidemijai, susirgus gauti nedarbingumo pažymėjimą bus paprasčiau – užteks paskambinti telefonu į gydymo įstaigos registratūrą ir pranešti apie negalavimus.
Biuletenis bus rezervuojamas tą pačią dieną, o sergančiajam nebereikės stovėti ilgose eilėse.
 
Įvertinęs pateiktą informaciją apie paciento būklę, gydytojas asmens sveikatos istorijoje aprašys nusiskundimus, rekomendacijas, kaip gydytis, kokio režimo laikytis. Nesant būtinybės jo gydyti stacionariai, medikas paskirs vėlesnę atvykimo į gydymo įstaigą datą – ne vėliau kaip po 3 kalendorinių dienų nuo kreipimosi telefonu.
Vis dėlto kiekvienas žmogus pats turėtų apsispręsti, ar jam geriau su gydytoju konsultuotis telefonu, ar gyvai. Juk telefonu apibūdinant ligos simptomus sudėtinga nustatyti tikslią diagnozę, o gydantis pačiam arba pagal klaidingai telefonu paskirtą gydymą galima sulaukti ir sunkių komplikacijų. 
 
Laikinai supaprastinama ir vaiko priežiūros pašalpos gavimo tvarka, kuomet vaikų ugdymo įstaigose yra nustatomas karantinas. Dėl šios priežasties tėvai, norintys gauti pašalpą sveikam vaikui iki 8 metų prižiūrėti, o ne gydyti, iškart galės kreiptis į teritorinį „Sodros“ skyrių, aplenkdami gydymo įstaigą.
 
Socialinės apsaugos ir darbo bei Sveikatos apsaugos ministrų įsakymas paskelbtas „Valstybės žiniose“ gruodžio 3 d. (143-6302).

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (21)

Kamile 2022-06-20 12:47

Sveiki, susirgau 19d todel negaliu vykti i darba turiu temperaturos, labai didele sloga sinusito pradzia kaip butu spaudzia kakta

Astijus 2022-04-16 10:08

Sveiki, balandžio 15 diena, man reikėjo ateiti į darbą, bet negalėjau dėl temperatūros ir galvos svaigimo

Vaiva 2022-02-26 10:03

Temperatūra nekrenta jau trečia diena. Vos prašneku. Mano gydytoja dirba tik nuo 03.10. kur kreiptis pas jus dėl nedarbingumo. 868364926