Mažėjant PSDF biudžetui teks daugiau domėtis savo teisėmis

Teksto dydis:

Mažėjant PSDF biudžetui teks daugiau domėtis savo teisėmis

Lyginant su patikslintu šių metų biudžetu, 2010 m. PSDF biudžeto apimtis mažėja 8,85 procento.
 
Kas laukia pacientų? Brangesni vaistai ir gydymas? Kokias pažadais ramina Valstybinės ligonių kasos?
 
Reikia žinoti, kad teisinė bazė dėl priemokų už gydymą nepasikeitė
 
Pasak, VLK direktoriaus pavaduotojo Vytauto Kriauzos, Valstybinės ligonių kasos turi informacijos, kad gydymo įstaigos sunkmečiu kartais bando uždėti papildomų mokėjimų naštą ant pacientų pečių ir už tas paslaugas, už kurias ligonių kasos sumoka iš PSDF biudžeto, nors teisinė bazė dėl priemokų nepasikeitė. Tad apsidraudęs ar apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu pacientas savo ruožtu turėtų labiau domėtis savo teisėmis, teirautis, kodėl prašoma mokėti už paslaugą, domėtis galimybe gauti nemoką paslaugą.
  
Ar mažėjant Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui nedidės priemokos kompensuojamiesiems vaistams? Kaip bus užtikrinta, kad vaistinės turėtų pigiausių receptinių vaistų ir pan. ?
 
Valstybinės ligonių kasos pabrėžia, jog su gydymo įstaigomis bei vaistinėmis ir pastaruoju metu iš PSDF biudžeto atsiskaitoma laiku.
VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vedėja Kristina Garuolienė teigia, kad yra numatoma veiksmų taktika, kaip geriau informuoti pacientus, kaip įpareigoti vaistines teikti informaciją apie visas paskirto vaisto grupės vaistų kainas – nuo pigiausios iki brangiausios. Lieka klausimas, kaip bus tai įgyvendinta.
Pacientų organizacijų atstovai, savo ruožtu, ketina visų pacientų vardu kreiptis į farmacijos kompanijas, vaistų pardavėjus dėl vaistų kainų nedidinimo dabarties sunkmečiu, o kai kurių – ir mažinimo.
Gera žinia, kad vyksta pacientų organizacijų ir ligonių kasų atstovų dialogas. Juk gilinimasis į rūpimas problemas, keitimasis informacija padeda vaisingiau bendrauti ir priimti tinkamus sprendimus.
 
Vyriausybė posėdyje pritarė 2010 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF)  biudžeto rodiklių patvirtinimo įstatymo projektui ir nutarė jį teikti  Seimui.
Kaip numatoma projekte, kitų metų PSDF biudžeto pajamos ir išlaidos sudarys 4 mlrd. 27 tūkst. litų. Lyginant su patikslintu šių metų biudžetu, 2010 m. PSDF biudžeto apimtis mažėja 8,85 procento. 
Numatoma, kad 2010 m. PSDF biudžeto išlaidos asmens sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti sudarys daugiau kaip 2 mlrd. 790 mln.  Kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidoms bus skirta beveik 643 mln.,  medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo išlaidoms kompensuoti – daugiau kaip 121 mln., centralizuotai perkamų vaistų ir medicinos priemonių įsigijimui – daugiau kaip 133 mln., ortopedijos technikos priemonių įsigijimo išlaidoms kompensuoti – 28 mln. 413 tūkst. litų, sveikatos programoms finansuoti -  daugiau kaip 202 mln. litų.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-27 23:23


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Julija 2016-11-04 15:43

Neradau mane dominančios informacijos dėl apmokėjimo už magnetinio rezonanso tyrimo įrašymą į atmintuką.Aš turėjau siuntimą iš hematologo, bet Panevėžio ligoninėje esantys magnet, rezonanso atlikėjai paprašė 18 eurų už atsakymą atmintuke, na ir dar jeigu to nepadarysiu per 3 savaites, tada jau kainuos 27 eurus.Ar taip gali būti?