Masažas sergantiems žvyneline: koks jis ir kaip veikia sveikatą?

Teksto dydis:

Masažas sergantiems žvyneline: koks jis ir kaip veikia sveikatą?

2019-01-17 10:00

Žvyneline sergantys žmonės dažnai slepia ir gėdijasi savo ligos, vengia atidengti žvynelinės pažeistas vietas, o ką jau kalbėti apie masažą. Tačiau retas žino, kad yra masažuotojų, kurie dirba išskirtinai su šios ligos paveiktais žmonėmis. Kalbamės su masažuotoja Danguolė Sapranavičienė – ko gero vienintele specialiste Lietuvoje, kuri masažuoja sergančius žvyneline.

– Jei oda pažeista, apimta uždegimo, ar galima šia liga sergančius masažuoti? Ką sako dermatologai?

– Dermatologai, kurie yra išbandę mano masažą, pripažino jį tinkamu sergantiesiems žvyneline. Masažui naudoju 100 procentų natūralius eterinius aliejus, kuriuos parenku kiekvienam individualiai pagal poreikį ir charakterį.  Masažą atlieku atsižvelgiant į kiekvieno žmogaus odos būklę, bėrimų pobūdį ir intensyvumą. Tuo jis ir yra nuostabus, kad masažuojant švelniai ir pagrinde tik delnais, per valandą laiko sukeliama limfa, normalizuojamas kraujospūdis, suaktyvinama raumenų, net vidaus organų veikla, suminkštinama oda,  sumažinamas jos uždegimas ir svarbiausia – nuraminama nervų sistema. Po masažo žmogus jaučiasi atsipalaidavęs nuo įtampos ir streso, t.y. komfortabiliai.  Jei klientas neturi opių bėrimų sprando ir nugaros srityje, o kaip tik šios sritys jam yra „sustingę“, problematiškoms zonoms atlieku klasikinį masažą.

– Kodėl masažuojate išskirtinai sergančius žvyneline?

–  Masažuoju visus pageidaujančius, bet prieš 12 metų baigiau masažo mokslus turėdama tikslą padėti ligos draugams. Pati jau 50 metų sergu žvyneline ir žinau, ką man duoda kvalifikuotas masažas, atliktas su natūraliais eteriniais aliejais. Mokiausi per krizę, buvo be galo sunkus periodas darbe, po darbo bėgdavau mokytis į masažo akademiją, ten iš bendramokslių gaudavau „dozę“ aromaterapinio masažo ir gyvenau tuo sunkiu laikotarpiu kaip su sparnais. Mano entuziazmą palaikė ir akademijos vadovė Jūratė Kukenienė, sakydama, kaip iki šiol niekas nesugalvojo tokios reikalingos paslaugos. Ir tikrai nesugalvojo – kiek kartų aš ieškojau, kas galėtų padaryti man aromaterapnį masažą – nerasdavau, nes bendramoksliai išsivažinėjo į kitus miestus arba masažuotojais nebedirba. Oficialiai Lietuvoje prieš pora metų buvo registruota 20 000 žvyneline sergančiųjų, o kiek dar neregistruotų? Suprantam, kad turim tenkintis hormoniniais tepalais ir slapstytis, nes nei SPA, nei masažo salonuose esame nepageidaujami. Be to, galvoju, kad nueiti pas tokia pat liga sergantį masažuotoją yra daug drąsiau ir priimtiniau, niekas geriau nesupras sergančio būsenos ir savijautos, kaip sergantis ta pačia liga.

– Minėjote, kad šis masažas naudingas ir kenčiantiems nuo nemigos, ir nerimo sindromo. Kodėl?

– Todėl, kad masažo seanso metu žmogaus nervų sistema atsipalaiduoja, pailsi, o fizinė organizmo būklė suaktyvėja ir pagerėja. Moksliškai įrodyta, kad psichinė sveikata priklauso nuo fizinės ir atvirkščiai. Vadinasi, palaikydami balansą galime pasiekti gerų rezultatų. Išmasažuoju 12 meridianų, 700 taškų, sužadinama „či“ energija, kuri reikalinga gyvybingumui ir gerai savijautai palaikyti. Ypač tai aktualu vyresnio amžiaus žmonėms, kurių judėjimas ribotas, fizinio aktyvumo nėra.  Būna, kad susitinkame su klientais po didelių netekčių šeimoje, po stresų darbe ir namuose, po eilės masažo seansų žmonės atsitiesia, pradeda naują gyvenimo etapą kupini pasitikėjimo savimi.  Tuomet suprantu, kad esu savo vietoje.

– Kiek rekomenduojate masažo seansų, kad būtų pasiektas trokštamas rezultatas?

– Rekomenduoju penkis seansus iš eilės (du per savaitę), kad žmogus pajustų, koks tai masažas, ką jis duoda ir ar yra naudingas. Po to klientas pats pasirenka, kada apsilankyti – vieni kartą per mėnesį, kiti po pusmečio kartoja penkis seansus, o treti paskambina tik tada, kai labai blogai jaučiasi. Tai labai individualu ir taisyklių nėra.

– Ar daug turite žvyneline sergančių klientų?

– Tai ir yra kuriozas, kad per 12 metų turėjau tik kelis ligos kolegas – visi kiti sveiki, šilkinėm odom draugai, pažįstami ir pažįstamų draugai. Žvyneline sergantiems jauniems žmonėms sunku suvokti, kad su šia liga jie turės susitaikyti ir nugyventi visą gyvenimą (su retomis išimtimis, kai stebuklingai pagyjama). Jie išgyvena, kad kitiems yra atgrasūs ir nepatrauklūs, kad nesusiras antros pusės, nesukurs šeimos, griebiasi hormoninių tepalų ir chemijos, nes turi būti gražūs šiandieną, realizuoti save dabar. Apie kokybiškesnį gyvenimą ir galimybes sau padėti be chemijos šnekamės po masažo prie arbatos puodelio. Iš karto po masažo negalima nei eiti, nei tuo labiau vairuoti. Žmogus būna apsvaigęs, atsipalaidavęs, jam sunku susikaupti. Praėjus 15 minučių po masažo  būna pasirengęs kelionei namo.

– Kokią žinutę norėtumėt pasiųsti  ligos draugams ?

– Norėčiau palinkėti jiems mylėti save tokius, kokie jie yra, tada ir kiti juos mylės. Kiekvienas yra vertas visko, kas geriausia, nebent savo požiūriu ir elgesiu to atsisako. Atsiminkite, kad turintys sveiką odą dažniausiai turi „komplektą“ kitokių ligų, kurių, manau, jūs nenorėtumėt patirti. Žvynelinė – ne odos susirgimas, jis tik pasireiškia odoje. Stenkitės išmesti iš savo kasdienybės įtampą, nuolatinį bėgimą, pyktį, baimes ir nerimą.

 

 

 

Pas masažuotoją Danguolę Sapranavičienę galite registruotis telefonu +370 606 56605, būtina išankstinė registracija. Užsiregistravus pas specialistę paslauga bus atliekama Eivenių g. 3, Kaune. 

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (11)

Erlinda Kaes 2021-02-20 22:34

My husband and I have been having lots of problems living together, he never gives me attention or makes me happy because he has fallen in love with another woman outside our marriage. I tried my best to make sure that my husband leaves this woman but the more I talk to him about it the more he makes me feel sad and unhappy, My marriage started leading to divorce because he no longer gives me attention. I wanted to forget him but i love him and didn't want to lose him. We have been married for years and he is all I could call a true best friend and best in all, the man that handles my problems perfectly, the man that makes sacrifices for my happiness. I wanted him back in my life badly and I was so confused. My Friends told me to buy books about relationships, so I went online for relationship books while I came across a spell caster called Dr Emu. I read testimonies and reviews about him so I contacted him immediately, explained my problems to him. Same day , he casted a spell for me and assured me for 2 days that my husband will return to me and to my greatest surprise the third day my husband came knocking on my door and begged for forgiveness. I am so happy that my love is back again and not only that, we are about to get married again, he proposed. I wouldn't stop talking about him. Contact him today if you need his help via email: emutemple@gmail.com and you will see that your problem will be solved without any delay. Website: https://emutemple.wordpress.com/

sharon wayne 2020-06-06 12:47

I want to thank Dr Emu a very powerful spell caster who help me to bring my husband back to me, few month ago i have a serious problem with my husband, to the extend that he left the house, and he started dating another woman and he stayed with the woman, i tried all i can to bring him back, but all my effort was useless until the day my friend came to my house and i told her every thing that had happened between me and my husband, then she told me of a powerful spell caster who help her when she was in the same problem I then contact Dr Emu and told him every thing and he told me not to worry my self again that my husband will come back to me after he has cast a spell on him, i thought it was a joke, after he had finish casting the spell, he told me that he had just finish casting the spell, to my greatest surprise within 48 hours, my husband really came back begging me to forgive him, if you need his help you can contact him with via email: Emutemple@gmail.com or add him up on his whatsapp +2347012841542 is willing to help any body that need his help.
Website: http://emutemple.website2.me/

Barbara Natal 2020-05-24 02:23

Sveiki, mano gerbiamas žiūrovas, rašau šį straipsnį norėdamas papasakoti pasauliui apie tai, kaip dr. Ilekhojie sugrąžino mano buvusį vaikiną. Tai yra priežastis, kodėl aš pats pasiryžau padėkoti šiam puikiam rašybos rašytojui, vadinamam dr. Ilekhojie, nes per jo pagalbą mano gyvenimas tapo kupinas meilės ir aš džiaugiuosi galėdamas pasakyti, kad mano buvęs draugas, kuris buvo atskirtas nuo manęs pastaruosius 3 metus, grįžo į mane, prašydamas priimti mane, tai buvo šokiruojantis įvykis, nes prieš tai susisiekiau su Dr.Ilekhojie Aš buvau tas, kuris maldavo buvusį vaikiną, kad jis sugrįžtų pas mane, tačiau padedamas Dr.Ilekhojie aš dabar atstačiau savo santykius. Geresnius santykius taip pat galite užmegzti tik susisiekę: gethelp05@gmail.com jo „Whatsapp“ numeriu +2348147400259