Lėtinis karščiavimas ir to priežastys

Teksto dydis:

Lėtinis karščiavimas ir to priežastys

2011-05-19 07:00

Nieko keisto kartais sukarščiuoti, tačiau viskas tampa daug rimčiau, kai pasireiškia lėtinis karščiavimas. Šis straipsnis padės suprasti, koks skirtumas yra tarp įprasto ir lėtinio karščiavimo ir kaip surasti to priežastį.

Kodėl  karščiuojama?

Karščiavimas tai būklė, nusakanti pakilusią kūno temperatūrą. Tai ne liga pati savaime, tačiau nusako kūno reakciją į vidinius ir išorinius dirgiklius, praneša apie tai, kad kažkas mūsų organzime ne taip. Ši reakcija svarbi imuninei sistemai palaikyti.

Įprastai, žmogaus kūno temperatūra siekia 36,5°C (kai matuojama išangėje) arba 36°C (kai matuojama burnoje). Kūno temperatūra dienos eigoje gali pakilti (iki 37,2°C) ir pasiekia viršūnę vėlyvą popietę. Tiksliausi kūno temperatūros duomenys gaunami temperatūrą matuojant išangėje.

Kūno temperatūrą reguliuoja smegenys. Kai imame karščiuoti, ši reguliacija sutrikdoma ir kūno temperatūra pakyla. Yra daugybė priežasčių, kodėl gali pasireikšti karščiavimas. Dažniausiai karščiuojama į organizmą patekus virusui, tačiau priežastis taip pat gali būti bakterinė infekcija, pašalinis medikamentų poveikis ir t.t. Moterys patiria nedidelių temperatūros pokyčių ovuliacijos metu.

Kas yra lėtinis karščiavimas?

Lėtinio karščiavimo terminas labai platus ir nėra vieno griežto apibrėžimo jam nusakyti. Aiškinant paprastai, lėtinis karščiavimas tai ilgalaikė pakilusi kūno temperatūra, dažniausiai dėl neaiškių priežasčių. Pavyzdžiui, jei jūsų kūno temperatūra nuolatos būna 37,7°C, jūs kenčiate nuo lėtinio karščiavimo.

Jei pacientas skundžiasi padidėjusia kūno temperatūra, gydytojas privalo išsiaiškinti to priežastį ir paskirti tinkamą gydymą. Deja, tai ne visuomet pasiseka arba kai kuriems galimiems karščiavimo simptomams išnykus, pakilusi kūno temperatūra atkakliai laikosi toliau.

Galimos lėtinio karščiavimo priežastys

Lėtinis karščiavimas gali nesiliauti dėl daugelio priežasčių. Štai keletas jų:

  • Diagnozė buvo teisinga, tačiau gydymas netinkamas.
  • Diagnozė buvo teisinga, tačiau atsirado nenumatytų komplikacijų.
  • Diagnozė buvo neteisinga.

Jei gydymas buvo neveiksmingas, patariama vėl kreiptis į gydytoją, kad būtų surastas tinkamas problemos sprendimas. Jei diagnozė buvo netiksli, tyrimus verta pakartoti dar kartą.

Svarbu žinoti, kad lėtinis karščiavimas gali būti rimtesnių ligų ar nusilpusios imuninės sistemos požymis. Todėl svarbu apsilankyti pas gydytoją. Kartais nesiliaujantis karščiavimas gali byloti apie vėžinius susirgimus. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai lėtinio karščiavimo priežastys labai retos arba sunkiai aptinkamos, todėl atsirado terminas „nenustatytos kilmės karščiavimas“. Dažniausiai lėtinis karščiavimas liaujasi pats savaime, tačiau jei nenorite delsti, apsilankykite kad ir pas kelis gydytojus, galbūt kuris nors jų galiausiai nustatys diagnozę.

Šaltinis: healthandnutritiontips.net

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (13)

Jurga 2021-12-05 19:22

Man ir jau antra savaite laikosi temp 37.4 kas galetu buti.

Dovilė 2021-05-27 18:22

Sveiki. Mamai laikosi 37temp jau antra savaitė truputi nukrenta ir vėl pakyla kas galėtu būti?

Virginija 2021-03-13 19:17

Buvau susirgusibkrono virusu sausomene 5diena buvo tenperaturos ir tesesi jau 2menesius 37.4 nuoko