Kova, iki kurios geriau neprieiti

Teksto dydis:

Kova, iki kurios geriau neprieiti

2011-09-12 11:47

Šeima laikoma nevaisinga, kai moteris, gyvendama su vyru reguliarų lytinį gyvenimą ir nevengdama nėštumo, per 2 metus nepastoja. 10-20% visų šeimų yra nevaisingos. 50% atvejų nevaisingos yra moterys, 40% - vyrai, 10% abu sutuoktiniai. Absoliutus nevaisingumas – kai nesusiformavusios kiaušidės, gimda ir makštis, kiaušidėse nėra lytinių ląstelių arba lytiniai organai pašalinti operaciniu būdu. Reliatyvus nevaisingumas – tai sumažėjusi galimybė pastoti ir gydant šis nevaisingumas gali būti likviduotas.
SIMPTOMAI

  • Šeima negali susilaukti palikuonių
  • Šeima negali susilaukti vaikų nesisaugodama apie 2 metus

PRIEŽASTYS
Moterų nevaisingumo priežastys yra įvairios. Pagal priežastį skiriamos šios nevaisingumo formos:

  • kiaušintakinis (30–40%);
  • endokrininis (30–40 %);
  • imuninis (5%);
  • dėl anatominių lytinių organų pakitimų (5%).

Kiaušintakinis nevaisingumas atsiranda po vidinių lytinių organų uždegimų – kiaušintakiai gali užakti, susiaurėti, dėl susidariusių sąaugų persilenkti, todėl kiaušintakiuose susidaro anatominių kliūčių, trukdančių kiaušialąstei keliauti ir būti apvaisintai spermatozoido.
Endokrininio nevaisingumo priežastis yra sutrikusi ovuliacija – folikulo formavimasis ir trūkimas ciklo vidury dėl pakitusios kitų endokrininių liaukų funkcijos.
Įgimti ir įgyti lytinių organų anatominiai pakitimai pasireiškia amenorėja (mėnesinių nebuvimu), įvairiais mėnesinių ciklo sutrikimais, po nėštumo nutraukimų (abortų), pažeidus gimdos gleivinę, persirgus gimdos gleivinės uždegimu, dėl lėtinių paūmėjančių uždegimų aplink kiaušintakius, kiaušides, gimdos ertmėje susidarius sąaugų, gimdos miomoms užspaudus kiaušintakio spindį ar deformuojant gimdos ertmę. Nevaisingumo priežastis gali būti lytinių organų endometritas, policistinių kiaušidžių sindromas, kuomet irgi nevyksta ovuliacija.
Imuniniam nevaisingumui būdinga tai, kad moters organizme atsiranda imunitetas vyriškoms lytinėms ląstelėms ir susidaro specifinių spermatozoidams antikūnų. Kartais moters nevaisingumo priežastis išlieka neaiški. Didelę reikšmę turi ir psichogeniniai faktoriai.
Vyrų nevaisingumo priežastis – prasta sperma. Jų sėklidėse nevyksta kokybiškos spermos gamyba. Kita vyrų nevaisingumo priežastis – nusileidę sėklidės. Spermos kokybei gali pakenkti karščiavimas ne tik peršalus žvejyboje, net ir perkaitus saunoje. Vyrų vaisingumą rimtai pekerta onkologinės ligos, ypač chemoterapija. Jų organizme atsiranda spermatozoidus traiškantys antikūniai.
Nevaisingumas paprastai būna tik vienas iš daugelio kokios nors lytinių organų ligos arba bendros organizmo ligos simptomas. Svarbiausias požymis yra tas, kad moteris 2 metus reguliariai lytiškai santykiaudama nepastoja. Tačiau ir tokiu atveju nevaisinga laikoma ne moteris, o šeima. Nustačius nevaisingumo priežastį ir esant galimybei ją pagydyti, moteris pastoja. Deja, kai kuriais atvejais nevaisingumo išgydyti neįmanoma.
TYRIMAS
Tiriami abu nevaisingos šeimos sutuoktiniai. Tyrimai trunka ilgai: nevaisingumo priežastis nustatoma tik per kelis mėnesius ar metus.
Išsiaiškinama moters artimųjų giminaičių (motinos, seserų) nėštumų eiga, gimdymo komplikacijos, moters vaikystėje ir paauglystėje persirgtos ligos, brendimo sutrikimai, mėnesinių pradžia ir jų pobūdis, lytinio gyvenimo pradžia ir jo sutrikimai ir panašiai.
Atliekamas tyrimas per makštį, laboratoriniai (kraujo, šlapimo) bei specialūs tyrimai lytinių organų ūminiams ir poūmiams uždegimams nustatyti.
Jei įtariamas kiaušintakinis nevaisingumas, tiriama kiaušintakių būklė, atliekamos dubens rentgeno nuotraukos, nustatoma.
Tiriamas estrogenų, gestagenų, prolaktino, posmegeninės liaukos išskiriamų hormonų kiekis kraujyje, 17-ketosteroidų kiekis paros šlapime.
Visuomet atliekama transvaginalinė echoskopija, siekiant įvertinti vidinių lytinių organų anatominę padėtį, kiaušidžių būklę, gimdos gleivinės storį.
Nevaisingumo priežastį nustatyti padeda ir papildomi testai. Įvertinama spermatozoidų migracija gimdos kaklelyje, atliekamas gimdos kaklelio gleivių ir spermatozoidų suderinamumo testas. Juo nustatoma, ar spermatozoidai sugeba prasiskverbti į gimdos kaklelio gleives.
MEDICININIS GYDYMAS
Gydoma pagrindinė liga, kuri yra nevaisingumo priežastis. Funkciniai kiaušintakių pakitimai gydomi konservatyviai – skiriamas kompleksinis nuo uždegimo apsaugantis, fermentinis, fizioterapinis gydymas, gydomosios hidrotubacijos ar pertubacijos procedūros; anatominiai pakitimai gydomi chirurgiškai – atliekamos kiaušintakių praeinamumą atstatančios mikrochirurginės, kiaušintakius iš sąaugų išlaisvinančios videolaparoskopinės, normalų folikulų brendimą kiaušidėse atnaujinančios operacijos. Endokrininis nevaisingumas gydomas hormonais.  Jei yra kokių nors hormonų perteklius, jų kiekis mažinamas skiriant vaistus. Imuninio nevaisingumo gydymas yra sunkiausias ir iki galo dar neištirtas. Jeigu moters gimdos kaklelio gleivėse ir kraujyje randama specifinių spermai antikūnų, skiriamas jautrumą mažinantis gydymas, patariama bent 6 mėnesius neleisti spermai išsilieti į makštį lytiškai santykiaujant, naudoti prezervatyvą. Paskutinė priemonė gydant nevaisingumą yra dirbtinis apvaisinimas. Jis atliekamas dviem būdais: inseminacija in vivo ir dirbtinis apvaisinimas in vitro. Atliekant inseminaciją in vivo, moteriai pro gimdos kaklelio išorinę angą į gimdą suleidžiama jos vyro arba donoro specialiai paruoštos spermos. Atliekant dirbtinį apvaisinimą in vitro, iš moters paimamos kelios kiaušialąstės, iš vyro – sperma, lytinės ląstelės sujungiamos laboratorijoje ant objektinio stiklelio. Iš kelių apvaisintų ląstelių gaunama keletas embrionų, iš kurių 2-3 įsodinami į gimdos ertmę, o kiti užšaldomi. Embrionai toliau vystosi moters gimdoje iki gimimo.
NATŪRALUS GYDYMAS
Gydant nevaisingumą veiksminga gintaro rūgštis. Teigiamų rezultatų pasiekiama tuo atveju, jeigu nevaisingumas susijęs su mažojo dubens spazminiais procesais. Gintaras visų pirma atlieka skaidymo funkciją. Gintaro rūgštis padidina energijos apykaitą audiniuose, pagerina kraujotaką, ir tokiu būdu formuojasi gydomasis efektas.
HOMEOPATIJA.
Homeopatinis gydymas yra labai individualus. Vaistas skiramas ne pagal diagnozę, bet konkrečiam žmogui. Homeopatiniai vaistai vartojami pusę valandos prieš valgį, tabletes ar grūdelius laikant po liežuviu kol ištirps, o lašus išgeriant su nedideliu vandens kiekiu. Tarpas tarp kito homeopatinio ar alopatinio vaisto turi būti taip pat ne mažiau kaip pusė valandos. Gydantis homeopatiniais vaistais reikia nenaudoti mėtų bei kofeino turinčių produktų. Medikamentus vartoti prisilaikant informacinių lapelių reikalavimų ir gydytojo rekomendacijų. Lėtinių ligų atvejais ar negerėjant nuo kompleksinių homeopatinių vaistų ūmių ligų atvejais, pravartu konsultuotis su gydytoju homeopatu.
AKUPUNKTŪRA.
Šis metodas puikiai gydo anovuliacinio ciklo su­keliamą nevaisingumą. Teo­riškai tokios moterys yra vi­siškai sveikos, tačiau ovulia­cija nevyksta ir jos negali pa­stoti. Akupunktūrą tikslinga derinti su vaistažolėmis, homeopatiniais preparatais ir dieta.
Labai svarbu matuoti bazalinę temperatūrą. 3-6 mėnesius iš eilės moteris kiekvieną dieną rytą, dar neatsikėlusi iš lovos, 10 min. matuoja termometru kūno temperatūrą tiesiojoje žarnoje, o gautus rezultatus kasdien pažymi specialioje lentelėje. Specialiame grafike pažymimos mėnesio dienos nuo 1 d. iki 31 d. ir temperatūra laipsniais nuo 35oC iki 38oC, suskirstant kiekvieną laipsnį į 10 dalių. Kasdien kruopščiai išmatuota temperatūra atžymima ties atitinkama diena ir laipsniu. Mėnesio gale visi 31 taškai sujungiami tarpusavyje ir gaunama kreivė. Jeigu mėnesinių ciklas normalus – bazalinės kūno temperatūros kreivė yra dvifazė (iš dviejų dalių): iki ovuliacijos – mažesnė kaip 37oC, po ovuliacijos – didesnė kaip 37oC. Bazalinės temperatūros kreives būtina parodyti gydytojui ginekologui.
KOMPLIKACIJOS
Nevaisingumas dažnai išryškina kokią nors rimtą organizmo ligą. Be to, jei pora ilgai negali susilaukti vaikų, paprastai atsiranda psichologinių problemų ir normalaus lytinio gyvenimo sutrikimų.
PATARIMAI IR PROFILAKTIKA
Nevaisingumo profilaktiką reikia pradėti anksti: vaikystėje, paauglystėje, brendimo laikotarpiu. Dažnos vaikų infekcinės ligos gali sutrikdyti lytinių ir endokrininių organų veiklą. Mergaitėms ir berniukams svarbu įdiegti lytinės higienos įgūdžius, supažindinti su lytiniu gyvenimu, jie turi žinoti, kad ankstyvi, atsitiktiniai lytiniai santykiai gali būti lytinių organų uždegimų ir venerinių ligų priežastis. Moterų nevaisingumo profilaktikai svarbus tinkamas ir savalaikis lytinių organų uždegimų gydymas, kova su abortais, darbo ir buities sąlygų gerinimas. Vyrams – atsakomybė, ir sveikas gyvenimo būdas, švari sveika aplinka sau ir savo šeimai.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Blank Atm Card Hack For Sale +393512615163 2022-06-19 23:53


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Jau laukiamės 2014-04-21 15:54

Noriu su visais pasidalinti šia puikia informacija nevaisingumo problemai šalinti. Mums tai padėjo susilaukti nėštumo ir džiaugtis visiems kartu gyvenimu. Informacija prezentacijoje pateikiama nemokamai, anglų kalba:

http://www.tapknescia-nevaisingumaisspresti.tk/

Įsitikinęs, kad nevaisingumas taps praeitis, nes šioje prezentacijoje rasite daugybę atsakymų į jums kylančius klausimus.