Kokių vitaminų dažniausiai mums trūksta pavasarį?

Teksto dydis:

Kokių vitaminų dažniausiai mums trūksta pavasarį?

2023-04-12 14:51

Po žiemos ne vienas susirūpiname vitaminų trūkumu ir skubame į vaistines. Tačiau kaip žinoti, kokių tiksliai vitaminų ar mineralų organizmui labiausiai trūksta? Ką išties reikėtų žinoti apie tinkamą vitaminų vartojimą?

Kaip teigė šeimos gydytoja Greta Rimkienė, idealiomis gyvenimo sąlygomis maisto papildų vartoti nereikia. Vitaminų vartojimas, anot jos, yra reikalingas tik tuomet, kai yra nustatytas vitaminų trūkumas ar kitos sveikatos būklės, kai reikia papildyti atsargas vitaminais ir mineralais.

„Pastaruoju metu gana daug kalbama apie vitaminų vartojimą tuo požiūriu, jog tai yra labai visiems reikalinga. Tačiau daugiau, manau, reikėtų kalbėti apie neracionalų ar perteklinį jų vartojimą. Nes vitaminų ar kitų maisto medžiagų perteklius žmogaus organizme gali būti žalingas kaip ir jų trūkumas“, – sakė gydytoja ir patarė maisto papildus vartoti tik pasitarus su savo šeimos gydytoju, gavus reikiamų tyrimų rezultatus.

Kaip kūnas reaguoja į vitaminų stoką

Kadangi gyvename šiauriniame pusrutulyje, pasak šeimos gydytojos G.Rimkienės, saulės yra mažiau net vasarą, todėl didžioji dalis mūsų šalies gyventojų turi sumažėjusį vitamino D kiekį, ypač pavasarį.

„Vitamino D stoka yra Lietuvos gyventojų problema. Atlikti tyrimai parodė, jog vidutinė šalies gyventojų vitamino D koncentracija yra apie 70 nmol/l vasarą ir tik apie 50 nmol/l žiemą! Štai kaip mums stipriai trūksta vitamino D! Lietuvos gyventojams būtinas profilaktinis vitamino D vartojimas rugsėjo–gegužės mėn., –pabrėžė gydytoja. – Profilaktinės ir gydomosios dozės parenkamos pagal amžių, rizikos veiksnius bei vartojimo dažnį. Todėl siūlyčiau pasitarti su savo gydytoju arba vaistininku. Vitamino D atsargos tiksliausiai įvertinamos 25 (OH) D koncentracijos serume/plazmoje tyrimu. Siektina optimali koncentracija turėtų būti 100–150 nmol/l.“

Dėl vitamino D trūkumo gali išryškėti tokie simptomai kaip bendras silpnumas, nuovargis, jėgų stoka. Be to, vitaminas D svarbus imuninei sistemai, kaulams, apsaugai nuo vėžinių susirgimų. Tačiau norint įsitikinti, kad jūsų organizmas tikrai stokoja šio vitamino atsargų, geriau atlikite vitamino D tyrimą prieš jį vartodami.

Jei organizme trūksta kitų vitaminų ir mineralų, pasak gydytojos G.Rimkienės, neretai sunku tai nuspėti, nes nėra specifinių simptomų. Tačiau galite pastebėti, jog ilgainiui ima trūkti energijos, intensyviau slenka plaukai, lūžinėja nagai ir pan. Visgi, gydytojos teigimu, šie ir panašūs požymiai gali liudyti ir apie tam tikras ligas, todėl nereikėtų spėlioti, o geriau iškart kreiptis į specialistus.

Patarimai, kaip tinkamai stiprinti organizmą pavasarį ir sau nepakenkti

  • Kuo daugiau būkite lauke.
  • Aktyviai sportuokite bent tris kartus per savaitę
  • Į darbą, studijas ar mokyklą keliaukite pėščiomis.
  • Profilaktiškai atlikite tyrimus pasitarę su savo šeimos gydytoju.
  • Vartokote vitaminą D profilaktinėmis dozėmis iki gegužės mėnesio pabaigos.
  • Atidžiau peržiūrėkite savo mitybos įpročius, juos kartais koreguokite.
  • Formuokite tinkamus mitybos ir fizinio aktyvumo įpročius savo vaikams.
  • Užsiregistruoti konsultacijai pas šeimos gydytoją galite manodaktaras.lt platformoje, paspaudę čia.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Maria Elisabeth 2023-04-21 02:03

RECOVERY OF LOST FUNDS FROM SCAMMER.

Good day to everyone here on this platform, I'm Maria Elisabeth from Chicago, Illinois, I want to share my experience with internet scammers. I lost about USD 85,544.00 to a fake crypto investment scam. They posted as an investment company that could deliver a certain percentage in returns if you deposit your Bitcoin with them. At first, it seemed real, it worked twice. I didn't realize they set up a bot (robot) that will completely shut down my account after i have decided to invest a higher amount. So I couldn't access my crypto account anymore. I contacted customer service and they told me about an unending website upgrade. To cut the long story short, it was a scam and I was able to do research and saw a comment about a similar experience with a bitcoin scam, and how WIZARD WEB RECOVERY help a victim recover back her stolen crypto within 12 hours, I decided to contact them because I was desperately in need of help to get back my life savings. They asked me some questions regarding the investment. I told them and they asked for my bitcoin wallet address, which I provided for them. To my greatest surprise, they helped me recover my invested crypto back. have you been scammed of your Crypto or Bitcoin? Do you need a reliable hacker to help you with anything related to hacking? Contact them via
Telegram: https://t.me/WizardWebRecovery
Email: wizardwebrecovery@gmail.com