Kokios dažniausios plaukų slinkimo priežastys ir ką daryti?

Teksto dydis:

Kokios dažniausios plaukų slinkimo priežastys ir ką daryti?

2024-03-25 10:01

Plaukų slinkimas gali prasidėti dėl įvairių priežasčių skirtingais gyvenimo laikotarpiais. Susirūpinti reikėtų, jei plaukai ėmė slinkti gausiai, lūžinėti. Tuomet reikėtų kreiptis į gydytoją dermatologą-trichologą.

Dešimt priežasčių, dėl ko plaukai gali slinkti.

Hormonų pusiausvyros sutrikimai

„Androgenų arba vyriškų lytinių hormonų perteklius ir hormonų disbalansas yra dažniausia plaukų slinkimo, pavyzdžiui, androgenetinės alopecijos, priežastis“, – sako Niujorke dirbanti kosmetologė dermatologė medicinos mokslų daktarė Michele Green.

Androgenai turi įtakos moterų ir vyrų nuplikimui. Moteriško tipo nuplikimo atveju androgenai gali sukelti plaukų folikulų silpnumą, dėl kurio taip pat per daug slenka plaukai. Dr. M. Green aiškina, kad jautrumas androgenams gali padidėti, prasidėjus su estrogenais susijusiems pokyčiams, pvz., vartojant kontraceptikus arba menopauzės metu.

Kita vertus, vyrų plikimas yra susijęs su androgenų, vadinamų dihidrotestosteronu (DHT), kiekio padidėjimu. Dermatologė M. Green sako, kad DHT ne tik prisijungia prie plaukų folikulų ir stabdo plaukų augimą, bet ir apskritai gali sutrumpinti plauko gyvavimo trukmę. Tai taip pat vadinama androgenine alopecija.

„MedlinePlus“ nurodo keletą papildomų medicininių būklių, galinčių sukelti tokio tipo plaukų slinkimą. Tai:

  • padidėjęs kraujospūdis,
  • širdies ligos,
  • prostatos vėžys
  • policistinių kiaušidžių sindromas.

Skydliaukės problemos

Kitos sveikatos būklės, susijusios su hormonais, taip pat gali prisidėti prie plaukų slinkimo. Plaukai gali slinkti tiek dėl nepakankamai aktyvios skydliaukės (hipotireozė), tiek dėl pernelyg aktyvios skydliaukės (hipertireozė), nes kiekviena būklė sukelia hormonų disbalansą.

Pasak Klivlendo klinikos, plaukų slinkimą gali lemti ir autoimuninės skydliaukės ligos, tokios kaip Hašimoto tiroiditas ir Greivso liga. Skydliaukės hormonai padeda reguliuoti beveik visas organizmo funkcijas, įskaitant plaukų augimą. Laiku paskirtas skydliaukės ligų gydymas padės suvaldyti hormonų veiklą.

Pogimdyvinis laikotarpis

Pasak med m. dr. M. Green, plaukų slinkimas vargina net 40–50 proc. neseniai pagimdžiusių moterų. Nėštumo metu labai padidėja estrogenų kiekis, todėl gali laikinai pasikeisti plaukų augimo ciklai. Tikėtina, kad šiuo laikotarpiu plaukų slinkimas bus mažesnis nei įprastai.

Po nėštumo estrogenų koncentracijai grįžus į normalią būseną, galite pastebėti didesnį plaukų slinkimą nei įprastai. Taip pat neretai po gimdymo mamos pastebi plonėjančius plaukus ar net plikimą. Klivlendo klinikos duomenimis, po gimdymo plaukai gali slinkti nuo 1 iki 6 mėnesių po gimdymo, o simptomai gali tęstis iki 18 mėn.

Tačiau plaukų slinkimas šiuo laikotarpiu yra laikinas – plaukai ataugs. Nors plaukų slinkimo po gimdymo išvengti neįmanoma, galite sušvelninti šią problemą, kruopščiau rūpindamosios plaukais ir neatsisakydamos prenatalinių vitaminų.

Tam tikrų vaistų vartojimas

Pasak Amerikos plaukų slinkimo asociacijos, plaukų slinkimas yra daugelio vartojamų vaistų šalutinis poveikis. Pavyzdžiui, kraują skystinantys vaistai, geriamieji kontraceptikai, vaistai nuo depresijos, vaistai nuo uždegimo, beta ir kalcio kanalų blokatoriai gali sukelti plaukų retėjimą arba nuplikimą.

Plaukų slinkimą taip pat gali sukelti per didelis vitamino A kiekis ir šio vitamino turintys vaistai, vadinami retinoidais. Kai kurie chemoterapiniai vaistai, vartojami vėžiui gydyti, gali sukelti visišką plaukų slinkimą, nes jie veikia naikindami vėžio ląsteles. Kaip žinia, plaukai atauga po chemoterapijos.

Alopecija

Alopecija yra medicininis terminas, reiškiantis plaukų slinkimą, o alopecija areata (AA) arba židininė alopecija yra autoimuninė būklė, kai imuninė sistema puola ir naikina plaukų folikulus, stabdydama naujų augimą.

Priklausomai nuo AA tipo, plaukai gali slinkti tik galvoje arba visame kūne. Pasak Amerikos dermatologijos akademijos asociacijos (AAD), ši autoimuninė būklė gali pasireikšti plonėjančiais plaukais, plaukų slinkimu, daliniu arba visišku nuplikimu, be to, ji gali būti nuolatinė arba laikina. Yra daugybė priežasčių, įskaitant ir genetines. Pasitarkite su gydytoju apie galimą gydymą.

Fizinė trauma

Kai organizmas patiria didelį fizinį stresą, gali sutrikti natūralus plaukų augimo ir poilsio ciklas, todėl plaukai gali išslinkti net kuokštais. Bet koks organizmo sukrėtimas, pavyzdžiui, staiga įvykusi nelaimė, operacija, nudegimas ar sunki liga, taip pat gali sukrėsti plaukų folikulus.

Pasak Penn Medicine, dėl to gali iškristi iki 50–75 proc. plaukų, kartais praėjus keliems mėnesiams po įvykio. Toks plaukų slinkimas, dar vadinamas telogeniniu slinkimu, gali išnykti per 6–8 mėnesius. Plaukai taip pat gali slinkti dėl įvairių infekcijų ir ligų. Šią problemą gali paskatinti ir grybelinės odos infekcijais arba bakterinės (pvz. sifilis). Laiku paskirtas infekcijos gydymas gali atkurti plaukų augimą ir užkirsti kelią jų slinkimui ateityje.

Stresas

Plaukų slinkimą gali paskatinti didelis stresas, pavyzdžiui, susirgus liga arba patyrus operaciją. „Daugeliui pasireiškia ūmus telogeninis efluviumas, kai iki 70 proc. plaukų folikulų pereina į ramybės (telogeno) būseną, palyginti su maždaug 10–20 proc. plaukų folikulų, kurie paprastai būna telogeno būsenoje“, – aiškina dr. M. Green.

Galite nustebti sužinoję, jog COVID-19 atveju, pasak AAD, plaukų slinkimą gali sukelti ne pati liga, o stresas. Organizacija pažymi, kad plaukų slinkimas taip pat būdingas po karščiavimo ar apskritai sveikstant po ligos.

Emocinė trauma gali sukelti ūminį telogeninį efluviumą. Kai susiduriate su gyvenimą keičiančiu įvykiu, pavyzdžiui, skyrybomis ar išsiskyrimu, bankrotu ar kitomis finansinėmis problemomis, namų praradimu ar artimo žmogaus mirtimi, didelis emocinis stresas gali sutrikdyti normalų plaukų augimo ciklą. Paprastai toks plaukų slinkimas būna laikinas, o suvaldžius stresą paprastai vėl pradeda normaliai augti.

Trichotilomanija

Tai nenumaldomas įprotis rautis plaukus. Mokslininkai mano, kad ši psichikos sveikatos būklė yra susijusi su obsesiniu-kompulsiniu sutrikimu ir kitų rūšių nerimo sutrikimais.

Be priverstinio plaukų traukimo, kiti trichotilomanijos požymiai yra palengvėjimo ar malonumo jausmas ištraukus plaukus, taip pat pastebimi plaukų slinkimo plotai. Mayo klinikos duomenimis, trichotilomanija dažniausiai išsivysto 10–13 m. amžiuje, tačiau ji laikoma lėtine problema, kuri galima suvaldyti gydant.

Jei įtariate, kad jums gali būti ši psichikos sveikatos būklė, yra gydymo būdų, kurie gali padėti, pavyzdžiui, kognityvinė elgesio terapija ir įpročių keitimo mokymas, pažymi Mayo klinika. Geriausia iškart kreiptis į psichoterapeutą ar gydytoją psichiatrą.

Vitaminų ir maistinių medžiagų trūkumas

Pasak specialistų, tam tikrų vitaminų ir mineralų trūkumas (nepakankamas baltymų, biotino, cinko ir geležies kiekis) gali lemti plaukų slinkimą ir sulėtėjusį jų augimą, nes jie padeda plaukų augimo ciklui ir ląstelių apykaitai.

Dėl netinkamos mitybos arba dietų laikymosi gali trūkti visų rūšių maistinių medžiagų, o tai savo ruožtu gali sukelti plaukų slinkimą – nuo plonėjančių plaukų iki plikimo. Tačiau prieš pirkdami vitaminus, pirmiausia pasitarkite su šeimos gydytoju, atlikite tyrimus, kokių vitaminų ir maistinių medžiagų jūsų organizmui labiausiai trūksta.

Nors dr. M. Green rekomenduoja į savo mitybą įtraukti riebią žuvį, uogas, lapinius žalumynus ir kitus maisto produktus, kurie gali skatinti sveiką plaukų augimą, ji taip pat pažymi, kad net ir sveika mityba gali turėti trūkumų. Todėl svarbu pasitarti su gydytoju prieš pradedant vartoti bet kokius maisto papildus, nes kai kurių maistinių vitaminų perdozavimas (pvz. A ir E) gali sukelti plaukų slinkimą.

Ekstremali plaukų priežiūra

Siekdami sukurti stilingą šukuoseną, galite pakenkti ir sugadinti savo plaukus, teigia Amerikos dermatologijos akademijos asociacija. Plaukų slinkimą gali sukelti per dažnas šampūno bei džiovintuvo naudojimas, daugkartinis plaukų formavimo priemonių naudojimas, plaukų tempimas, pvz., džiovinant plaukus džiovintuvu, arba per stiprus galvos odos trynimas. Dermatologė pataria ieškoti švelnių ir kuo natūralesnių plaukų priežiūros priemonių, kad išvengtumėte žalos plaukams.

Parengta pagal: everydayhealth.com

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (3)

psychic rowan 2024-04-22 16:37

HOW TO GET BACK MY LOVER QUICKLY ☎+256789510542 USA, CANADA

https://courtspells.com/casting-the-best-spell-for-finding-lost-lover/ Call Psychic Rowan ☎ +256789510542 to help you with the best spells to bring back your lost husband or wife. All my spells are very strong and have no side effects because they are naturally herbal.
Love spells that work fast are very real and many people are using them to solve their love life problems..

Call Psychic Rowan now on ☎ +256789510542 to help you bring back your Lost Lover with the best Spells In Canada, Lebanon, Sweden, Australia, Greece, Saudi Arabia Malaysia, USA, UK, Singapore and New Zealand. Get back an ex lover (wife or husband) back with bring back lost love spells. Bring back lost love spells to get back an ex girl friend or ex boyfriend.

Powerful love spells to increase love and intimacy in your relationship. Love spells to attract someone, stop a divorce, prevent a break up & get your ex back. It is not late even for you to apply for one of these love spells to take care of your love problems.

Email: [email protected]
Call/WhatsApp: +256789510542
Website: https://courtspells.com/casting-the-best-spell-for-finding-lost-lover/@@how to get your ex boyfriend back in Australia@@ ∂∫[+256789510542]çƒ,
££how to make her want you again in Australia££ ∂∫[+256789510542]çƒ,
$$how to get your ex girlfriend back in Australia$$ ∂∫[+256789510542]çƒ,
%%get love back in Australia%% ∂∫[+256789510542]çƒ,
^^ex back in Australia^^ ∂∫[+256789510542]çƒ,
&&how to get a guy back in Australia&& ∂∫[+256789510542]çƒ,
*- [ [ ] get back ex in Australia* ∂∫[+256789510542]çƒ,
((how to get him back in Australia(( ∂∫[+256789510542]çƒ,
))how to get back my ex in Australia)) ∂∫[+256789510542çƒ,
_getting back together with an ex in Australia_ ∂∫[+256789510542]çƒ,
++how to bring back ex in Australia++ ∂∫[+256789510542]çƒ,
--will my ex ever come back in Australia-- ∂∫[+256789510542]çƒ,
==relationship spell in Australia== ∂∫[+256789510542]çƒ,
[[how to make him love me back in Australia[[ ∂∫[+256789510542]çƒ,
{{how to get my lover back in Australia{{ ∂∫[+256789510542]çƒ,
]]how to get back after a breakup in Australia]] ∂∫[+256789510542]çƒ,
}}how to get your boyfriend back in Australia}} ∂∫[+256789510542]çƒ,
''how to bring back ex lover in Australia'' ∂∫[+256789510542]çƒ,
""love back spell in Australia"" ∂∫[+256789510542]çƒ
, ;;get back with your ex in Australia ;; ∂∫[+256789510542]çƒ
, ::ways to get her back in Australia:: ∂∫[+256789510542]çƒ,
\\how to get ex lover back in Australia\\ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ||how to get back your lover in Australia || ∂∫[+256789510542]çƒ
, <<how to get back in a relationship with your ex in Australia<< ∂∫[+256789510542]çƒ
, >>ex love back in Australia>> ∂∫[+256789510542]çƒ
, ??win your breakup in Australia ?? ∂∫[+256789510542]ç
ƒ, //how to bring back your ex lover in Australia// ∂∫[+256789510542]çƒ
, `will your ex girlfriend come back in Australia` ∂∫[+256789510542]çƒ
, ~get back my love in Australia~ ∂∫[+256789510542]çƒ
, !!girlfriend back in Australia !! ∂∫[+256789510542]çƒ
, @@lost love back in Australia @@ ∂∫[+256789510542]ç
ƒ, ££how to win her back after a breakup in Australia££ ∂∫[+256789510542]çƒ
, $$best way to get back at an ex in Australia$$ ∂∫[+256789510542]ç
ƒ, %%how to get a guy to come back to you in Australia%% ∂∫[+256789510542]çƒ
, ^^how to get your ex to talk to you in Australia^^ ∂∫[+256789510542]ç
ƒ, &&bring back my lover in Australia && ∂∫[+256789510542]çƒ,
*make your ex want you back in Australia* ∂∫[+256789510542]çƒ
, ((will my ex come back after no contact in Australia(( ∂∫[+256789510542]çƒ,
))get your girlfriend back in Australia)) ∂∫[+256789510542]çƒ
_i need my love back in Australia_ ∂∫[+256789510542]çƒ,
--get your lover back in Australia-- ∂∫[+256789510542]çƒ
, ==will my ex girlfriend come back inAustralia== ∂∫[+256789510542]çƒ,
++ex lover back in Australia++ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ::get your ex girlfriend back in Australia:: ∂∫[+256789510542]çƒ
, ;;can ex come back in Australia;; ∂∫[+256789510542]çƒ
, ##will my ex girlfriend ever come back in Australia## ∂∫[+256789510542]çƒ
, ¢¢how to get an ex girlfriend back in Australia¢¢ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ∞∞get love back in Australia∞∞ ∂∫[+256789510542]çƒ,
§§get back my love in Australia§§ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ¶¶get your girlfriend back in Australia¶¶ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ••bring back my lover in Australia•• ∂∫[+256789510542]çƒ
, ªªget back with your ex in Australia ªª ∂∫[+256789510542]çƒ,
ººget back ex in Australiaºº ∂∫[+256789510542]çƒ
, ¡¡how to get back my ex in Australia¡¡ ∂∫[+256789510542]çƒ,
[[ways to get her back in Australia[ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ]]get your lover back in Australia]] ∂∫[+256789510542]çƒ,
{{ost love back in Australia{ ∂∫[+256789510542]çƒ,
}}best way to get back at an ex in Australia}} ∂∫[+256789510542]çƒ,
««how to get my lover back in Australia«« ∂∫[+256789510542]çƒ
, ææhow to get back after a breakup in Australiaææ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ……how to win her back after a breakup in Australia…… ∂∫[+256789510542]çƒ,
≤≤how to get back your lover in Australia≤≤ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ≥≥how to bring back ex lover in Australia≥≥ ∂∫[+256789510542]çƒ,
÷÷can ex come back in Australia÷÷ ∂∫[+256789510542]çƒ
, `how to bring back ex in Australia` ∂∫[+256789510542]çƒ
, ¡¡win your breakup in Australia¡¡ ∂∫[+256789510542]çƒ
, €€how to get your ex back in Australia€€ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ##how to get my ex back in Australia## ∂∫[+256789510542]çƒ
, ¢¢how to get your ex boyfriend to want you back in Australia¢ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ∞∞how to get my lover in Australia∞∞ ∂∫[+256789510542]ç
, ΩΩstrong love spell in AustraliaΩ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ≈≈i need my ex back in Australia≈≈ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ççhow to get your ex back fast in Australiaçç ∂∫[+256789510542]çƒ
, √√how to make your ex girlfriend want you back in Australia√√ ∂∫[+256789510542]çƒ,
∫∫love spells in Australia∫∫ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ~how to get your girlfriend back in Australia~ ∂∫[+256789510542]ç
ƒ, µµhow to get him to come back in Australiaµµ ∂∫[+256789510542]çƒ
ååhow to get her to want you in Australia ∂∫[+256789510542]çƒ
, ßßhow to make your ex want you back in Australiaßß ∂∫[+256789510542]çƒ
, ∂∂getting over an affair in Australia ∂∂ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ƒƒlove spell to return a lover in Australiaƒƒ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ©©how to win back your ex in Australia©© ∂∫[+256789510542]çƒ
, ˙˙get love back in Australia˙˙ ∂∫[+256789510542]çƒ,
【how to get my ex back in Australia】§|[+256789510542]|§
,【how to get my ex back in Australia】§|[+256789510542]|§,
【how to get my ex back in Australia】§|[+256789510542]|§,
- [ ] how to get my ex back in Australia】§|[+256789510542]|§,
∆∆find out if your partner is cheating in Australia∆∆ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ˚˚how to win your ex back in Australia˚˚ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ¬¬how to get a guy to want you in Australia ¬¬ ∂∫[+256789510542]çƒ
, œœ how to get someone back in Australia œœ ∂∫[+256789510542]çƒ,
∑∑ put a spell on someone to love you in Australia∑∑ ∂∫[+256789510542]çƒ,
´´spell to make someone fall in love with you in Australia´´ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ®®how to make your boyfriend love you in Australia®® ∂∫[+256789510542]çƒ,
††love spell that works immediately in The Australia† ∂∫[+256789510542]çƒ
, ¥¥how to get a girl back in Australia¥¥ ∂∫[+256789510542]çƒ,
¨¨how to make a guy like you more in Australia¨¨ ∂∫[+256789510542]çƒ,
^^how to get your wife to love you in Australia^^ ∂∫[+256789510542]çƒ
, øøhow to get him to love you in Australiaøø ∂∫[+256789510542]çƒ
, ππSpell to make someone love you deeply in Australiaππ ∂∫[+2567895105423]çƒ
, ΩΩhow to make him want you back In AustraliaΩΩ ∂∫[+256789510542]çƒ,
≈≈love spells that work in Australia≈≈ ∂∫[+256789510542]çƒ
ççbest love spells in Australiaçç ∂∫[+256789510542]çƒ,
√√Things to say to make him want you in Australia√√ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ∫∫how to put a spell on someone to love you in Australia∫∫ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ~how to make a man love in Australia~ ∂∫[+256789510542]çƒ,
µµ make a guy like you in Australia ∂∫[+256789510542]ç
ƒ, åå how to win someone back in Australia åå ∂∫[+256789510542]çƒ
, ßß simple spells to bring back a lover in Australia ßß ∂∫[+256789510542]çƒ
, ∂∂ how to make your guy love you in Australia ∂∂ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ƒƒ how to get her back in Australia ƒƒ ∂∫[+256789510542]çƒ,
©© win your ex back in Australia ©© ∂∫[+256789510542]çƒ,
˙˙how to heal your broken heart in Australia˙˙ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ˚˚how to get your girlfriend to love you again in Australia ˚˚ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ¬¬how to get your ex husband back in Australia¬¬ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ∂∂ win her heart back in Australia ∂∂ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ∆∆ how to rekindle in your relationship in Australia ∆∆ ∂∫[+256789510542]çƒ
, ¨¨ how to get someone in Australia ¨¨ ∂∫[+256789510542]çƒ,
©© how do you get over infidelity in Australia©© ∂∫[+256789510542]çƒ,

Email: [email protected]
Call/WhatsApp: +256789510542
Website:https://courtspells.com/casting-the-best-spell-for-finding-lost-lover/

Chloe 2024-04-13 11:39

Kam gali,
Mano vardas Chloe. Labai džiaugiuosi gavęs asmeninę paskolą automobiliui iš „Palmer Loan Help LTD“, kai mane du kartus apgavo netikri skolintojai. Visagalis Dievas, kolega / draugas mane supažindino su ponia Palmer Snodgrass Loan Help LTD. Kuris taip pat gavo paskolą savo verslo plėtrai ir mano didžiausiai nuostabai, man buvo suteikta 86 000,00 €. paskola šiandien. Raginu visus, kuriems reikia finansinės paskolos, maloniai parašyti poniai Palmer Snograss el. paštu: [email protected]

paštas: [email protected]
Ačiū, ponia Chloe David

DANIEL RAY 2024-04-02 04:22

THE ONLY LEGITIMATE CRYPTO RECOVERY EXPERT

Those Evil and wicked Fake cryptos brokers deceived me, they scammed me out of my money, over $79,000, they literally took all my deposits and never allowed a single withdrawal, It was just luck that I found a recovery dome to recoup. This is a scam company and you shouldn’t be a victim. I am creating awareness with this post, kindly stay away from them or Email: Morris Gray 830 @"gmail ,com
WhatsApp +1 : 607 : 698 : 0239.......