Kokios alergijos dažniausiai vargina rudenį?

Teksto dydis:

Kokios alergijos dažniausiai vargina rudenį?

2023-10-09 14:21

Manydami, jog prasidėjus šaltajam sezonui, išnyks ir alergijos – klystame. Ne vienam tenka susidurti su įvairių rūšių alegijomis ne tik pavasarį, bet ir rudens sezonu. Apie tai pasakoja vaikų klinikos „Mama, aš sergu“ vaikų ligų gydytoja, vaikų pulmonologė-alergologė Indrė Plėštytė-Būtienė.

Rudens sezonas pasižymi specifinėmis alergijomis?

Keičiasi alergenai. Jeigu alergijos katėms, šunims pasireiškia ištisus metus, kontaktuojant nuolat, jeigu namuose yra laikomas gyvūnas, tai rudenį labai paūmėja alergija namų dulkių erkėms, nes jos pradeda intensyviai daugintis. Žmonės pajunta alergijos simptomus, pradeda čiaudėti, trinti niežtinčią nosį, atsiranda sloga ir vis pamini, kad kiekvienais metais simptomai lyg pagal kalendorių prasideda.

Dabar dar reiškiasi alergijos kiečiui simptomai alergiškiems šio augalo žiedadulkėms, nes jis tik pradeda žydėti rugpjūčio mėnesį ir žydi iki rugsėjo – spalio mėn., priklausomai nuo orų. Teigiama, kad alergija kiečiui yra viena iš stipriausių. Ir, aišku, pamažu pradeda varginti alergijos pelėsiui simptomai. Atšalus, padidėjus oro drėgmei, daugiau lyjant, tikrai pelėsis labai greitai primena apie save.

Ar žmogų įprastai vargina vienos rūšies alergija ar jų gali būti kelios?

Įvairiai. Tai priklauso nuo alergijos tipo, nuo to, kada atsirado. Jeigu turime klasikinį atopinio maršo atvejį, kai vaikai nuo mažų dienų serga atopiniu dermatitu, kai gyvenimo pradžioje vargina alergija maistui, po to ji gali pasikeisti: atsiranda alerginė sloga, bronchų astma, palaipsniui išsivysto alergijos daugeliui alergenų. Neslopinama viena alergija skatina kitų alergijos kitiems alergenmas išsivystymą – ypač jei vaikas intensyviai kasosi, sunkiai kontroliuojamas atopinis dermatitas.

Bet būna kad alergijos simptomai pasireiškia vėlyvesniame amžiuje, pavyzdžiui mokykliniais metais arba jau suaugusiam žmogui, tuomet dažniau gali pasireikšti alergija tik vienam alergenui: tik namų dulkių erkėms arba tik pelėsiui. Dažniausiai mono alergija ir pasireiškia namų dulkių erkėms arba gyvūnams.

Jeigu žmones vagina alergija žiedadulkėms (teigiama, kad kas trečias europietis yra alergiškas beržo žiedadulkėms), tai palaipsniui gali atsirasti įsijautrinimas ir kitiems augalams.

Kaip alergija yra nustatoma?

Žmonės klaidingai galvoja, kad tyrimai diagnozuoja ligą. Pirmiausiai turi būti klinika, klinikiniai ligos simptomai, kuriuos būtų galima susieti su alergijos simptomais. Tai yra po kontakto su alergenais turi pasireikšti simptomai, tada galima įtarti, kad yra alergija. Pavyzdžiui, paglostė katę, pradėjo čiaudėti, trinti akis, tai nereikia ir jokių tyrimų, viskas ir taip aišku.

Dauguma mano labai klaidingai: štai nueisiu, pasidarysiu tyrimus ir viskas bus aišku. Toli gražu ne viskas taip paprasta. Tyrimai yra specifiški ir neduoda 100-procentinio atsakymo. Kam tada reikalingi gydytojai, jeigu tyrimai diagnozuotų ligą? Pirmiausia ligos klinika, antra, jos istorija: tarkime, kiekvieną pavasarį čiaudi, kaskart prisilietus prie katės niežti. Taip pat svarbi ir genetinė anamnezė. Ir tik diagnozės patvirtinimui, patikslinimui, kuriam alergenui yra alergija, atliekami alerginiai mėginiai.

Pilnas ištyrimas būtų: odos dūrio mėginiai, bei specifiniaių antikūnų kiekių nustatymas iš veninio kraujo. Idealu būtų atlikti visus tyrimus, kad būtų matomas pilnas vaizdas. Ir provokacinis mėginys, kurio Lietuvoje praktiškai neatliekame. Yra duodamas alergenas, jeigu, tarkime, maistui alergiškas žmogus, ir stebimas atsakas. Kadangi tai placebu paremtas, dvigubai aklas tyrimas, nei pacientas, nei gydytojas nežino, ar pacientas gauna alergeną ar ne. Užsienyje yra specialūs žiedadulkių kambariai, kur žmonės sėdi, purškiamos žiedadulkės, tada stebimas atsakas, kaip jie jaučiasi. Tai jau 100- procentinis diagnostinis metodas.

Kaip gydoma alergija? Ar žmogus gali sau padėti, pavyzdžiui stiprindamas imunitetą?

Alergija yra per didelis ir iškreiptas imuninis organizmo atsakas. Tai kai manęs klausia, kaip sustiprinti imunitetą, tai sakau, kad reikia galvoti, kaip stabilizuoti ir nuraminti organizmo reakciją, o ne stiprinti imunitetą. Be abejo, rekomenduojama, kiek tik įmanoma vengti alergeno, bet nereikia būti naiviems. Daug žmonių daro klaidą, tarkime, atsisako gyvūno, jeigu atsiranda alergija, bet neretai ir atsisakius gyvūno, alergijos simptomai reiškiasi ir toliau. Tai nutinka todėl, kad su alergenais susiduriame ne tik namų aplinkoje. Tarkime, šunis vedžiojame lauke, tad tikrai lauke yra šunų alergenų.

Nueiname į darbovietes, mokyklas, ten kiti vaikai, kurie turi namie šunį, ant savo drabužių tikrai turės augintinio plaukų. Tad alergenų yra visur. Žinoma, jeigu yra labai ūmios ir sunkios alerginės reakcijos, tai namie neturėtų būti gyvūno. Reikia pagalvoti apie tai. Bet visiškai to išvengti, kaip ir namų dulkių erkių, kaip ir žiedadulkių, neįmanoma.

Kas kita miegas. Mes pramiegame trečdalį savo gyvenimo, kasdien po 8 val., tai miegamajame, lovoje alergeno turėtų nebūti, kad bent jau miegas būtų kokybiškas. Beje, bet koks išsibalansavimas, netinkama mityba, stresas, gyvenimas mieste, kur didžiulė tarša, be abejo sąlygoja imuniteto disbalansą, paūmėja visos ligos, ne tik alergija.

Simptomų slopinimui yra skiriami priešalerginiai vaistai. Akcentuoju, kad jie tik slopina simptomus, negydo pačios alergijos. Alerginių reakcijų metu išsiskiria histaminas, todėl skiriami antihistamininiai vaistai. Skiriami ir kortikosteroidiniai vaistai. Tad medikamentinį gydymą paskiria gydytojas vertindamas alergijos simptomų sunkumą ir dažnį. Yra galimybė ir išgydyti alergiją taikant imunoterapinį gydymą. Šis gydymas taip pat turi būti skiriamas gydytojo įvertinus visus alergijos simptomus.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (14)

base dase 2023-12-29 09:41

Documents Cloned cards Banknotes dollar / euro Pounds  IDS, Passports, D license,  Utility bills, Social Security Cloned cards, Resident ,permit fullz and dumps visas  Banknotes dollar / euro Pounds bank statement Certificates, Diplomas,  Any documents etc . IELTS,TOEFL,ESOL,CHSK
Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com


Government Database System..Email ( [email protected] )  We Produce  Passports,Drivers Licenses,ID Cards,Birth Certificates,Diplomas,Visas,SSN,Marriage Certificates,Divorce Papers,US Green Cards,University Degrees,Counterfeit Money,SSD Chemical Solution And Activation Banknotes dollar / euro Pounds  Powder Used For Cleaning Coated Black Money, And Other Documents Cloned cards, Resident fullz and dumps For A Number Of Countries
 Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com

Real OR fake Novelty Passports, Drivers Licenses, ID cards , Visas, Diplomas and many other documentsOur team has years of experience producing real passports,passports and other identity documents. We use high quality equipment and materials to produce counterfeit documents. All secret features of real passports are carefully duplicated for our falsified documents.we are unique producer of quality documents.We offer only original high-quality fake passports, driver|s licenses, ID cards, stamps, Visa, school Diplomas and other products for a number of countries like:USA, Australia, Belgium, Brazil, Canada, Italian, Finland, France, Germany, Israel, Mexico, Netherlands, South Africa, Spain, United Kingdom. This list is not full.To get further more detailed information about our high quality Authentic and passports/driving licenses/id cards/ stamps, Visa, school Diplomas and other product
Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com

Get Passports, Visas, Driver's License, ID CARDS, Marriage certificates, Diplomas, Birth Certificates, Credit cards, Utility bills, Social Security cards, Resident permits, Death certificates,  Banknotes dollar / euro Pounds   We are a team of professionals with many years of experience in producing fake passports and other identity documents, best quality producers of fake documents. With more than 10 million documents circulating in the world. Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com

 Documents Cloned cards Best Quality  Banknotes dollar / euro Pounds  Passports , id cards , visas , drivers license , stamps , birt certificates , diploma , Permitts for all countries Are trying to change your nationality ? do you need work papers ? do you want travel ? do you need papers you cant have ? if yes , then you are in the right place at the right time Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com


Have a second chance in life with a new identity, protect your privacy, build a new credit history, take back your freedom. We offer real driver's licenses, passports, visas, id cards, resident permits, stamps, school diplomas, work permits, marriage certificates, death certificates, green cards, credit cards, bank statements and other documents for a number of countries Documents Cloned cards Banknotes dollar / euro Pounds   Driver's License, Passport, ID, IELTS, TOEFL, VISA, Birth Certificate, School Diplomas, Marriage, US GREENCARD, SSN and many more
Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com


 Documents Cloned cards Banknotes dollar / euro Pounds Driver's License, Passport, ID, IELTS, TOEFL, VISA, Birth Certificate, School Diplomas, Marriage, US GREENCARD, SSN and many more Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com

We can do both fake and genuine Passports, Driving License, International student identity card, Identity Cards, Credit Cards, SSN University Degrees, national insurance number, social security cards,Banknotes dollar / euro Pounds and many more
Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
https://clean-documents.com


High Quality passports, Real Genuine Data Base Registered and unregistered Passports and other Citizenship documents? I can guarantee you a new Identity starting from a clean new genuine Birth Certificate, ID card, Driver’s License, Passports, Social security card with SSN, credit files, and credit cards, school diplomas, school degrees all in an entirely new name issued and registered in the government database system.Banknotes dollar / euro Pounds and many more
Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com

Gupta Dwyer 2023-11-26 09:37

Hello, my name is Paul Kevin It is a pleasure to introduce Mr. Damian loan company to Everybody, I finally got a loan after fulfilling all the necessary requirements, contact this (WhatsApp) number +918131851434 [email protected]
Regards

Alena Darja 2023-11-10 11:19

HOW I RECOVER MY LOST BTC THROUGH OMEGA CRYPTO RECOVERY SPECIALIST


I'm from Lida, Belarus and my name is Alena Darja. Investing in cryptocurrency can be a lucrative opportunity, but it comes with risks. Unfortunately, I learned this lesson the hard way when I lost my initial investment of $136,000 to a fake online investment platform but thanks to Omega Recovery Specialist who was able to recover 90 percent of my money. I'm so grateful and I'm putting this here for everyone to see.

+1 (251), 2 16. 64 6 6
Mail; omegaCryptos@consultant .co m
Web; www.omegacryptos.com