Kokios alergijos dažniausiai vargina rudenį?

Teksto dydis:

Kokios alergijos dažniausiai vargina rudenį?

2023-10-09 14:21

Manydami, jog prasidėjus šaltajam sezonui, išnyks ir alergijos – klystame. Ne vienam tenka susidurti su įvairių rūšių alegijomis ne tik pavasarį, bet ir rudens sezonu. Apie tai pasakoja vaikų klinikos „Mama, aš sergu“ vaikų ligų gydytoja, vaikų pulmonologė-alergologė Indrė Plėštytė-Būtienė.

Rudens sezonas pasižymi specifinėmis alergijomis?

Keičiasi alergenai. Jeigu alergijos katėms, šunims pasireiškia ištisus metus, kontaktuojant nuolat, jeigu namuose yra laikomas gyvūnas, tai rudenį labai paūmėja alergija namų dulkių erkėms, nes jos pradeda intensyviai daugintis. Žmonės pajunta alergijos simptomus, pradeda čiaudėti, trinti niežtinčią nosį, atsiranda sloga ir vis pamini, kad kiekvienais metais simptomai lyg pagal kalendorių prasideda.

Dabar dar reiškiasi alergijos kiečiui simptomai alergiškiems šio augalo žiedadulkėms, nes jis tik pradeda žydėti rugpjūčio mėnesį ir žydi iki rugsėjo – spalio mėn., priklausomai nuo orų. Teigiama, kad alergija kiečiui yra viena iš stipriausių. Ir, aišku, pamažu pradeda varginti alergijos pelėsiui simptomai. Atšalus, padidėjus oro drėgmei, daugiau lyjant, tikrai pelėsis labai greitai primena apie save.

Ar žmogų įprastai vargina vienos rūšies alergija ar jų gali būti kelios?

Įvairiai. Tai priklauso nuo alergijos tipo, nuo to, kada atsirado. Jeigu turime klasikinį atopinio maršo atvejį, kai vaikai nuo mažų dienų serga atopiniu dermatitu, kai gyvenimo pradžioje vargina alergija maistui, po to ji gali pasikeisti: atsiranda alerginė sloga, bronchų astma, palaipsniui išsivysto alergijos daugeliui alergenų. Neslopinama viena alergija skatina kitų alergijos kitiems alergenmas išsivystymą – ypač jei vaikas intensyviai kasosi, sunkiai kontroliuojamas atopinis dermatitas.

Bet būna kad alergijos simptomai pasireiškia vėlyvesniame amžiuje, pavyzdžiui mokykliniais metais arba jau suaugusiam žmogui, tuomet dažniau gali pasireikšti alergija tik vienam alergenui: tik namų dulkių erkėms arba tik pelėsiui. Dažniausiai mono alergija ir pasireiškia namų dulkių erkėms arba gyvūnams.

Jeigu žmones vagina alergija žiedadulkėms (teigiama, kad kas trečias europietis yra alergiškas beržo žiedadulkėms), tai palaipsniui gali atsirasti įsijautrinimas ir kitiems augalams.

Kaip alergija yra nustatoma?

Žmonės klaidingai galvoja, kad tyrimai diagnozuoja ligą. Pirmiausiai turi būti klinika, klinikiniai ligos simptomai, kuriuos būtų galima susieti su alergijos simptomais. Tai yra po kontakto su alergenais turi pasireikšti simptomai, tada galima įtarti, kad yra alergija. Pavyzdžiui, paglostė katę, pradėjo čiaudėti, trinti akis, tai nereikia ir jokių tyrimų, viskas ir taip aišku.

Dauguma mano labai klaidingai: štai nueisiu, pasidarysiu tyrimus ir viskas bus aišku. Toli gražu ne viskas taip paprasta. Tyrimai yra specifiški ir neduoda 100-procentinio atsakymo. Kam tada reikalingi gydytojai, jeigu tyrimai diagnozuotų ligą? Pirmiausia ligos klinika, antra, jos istorija: tarkime, kiekvieną pavasarį čiaudi, kaskart prisilietus prie katės niežti. Taip pat svarbi ir genetinė anamnezė. Ir tik diagnozės patvirtinimui, patikslinimui, kuriam alergenui yra alergija, atliekami alerginiai mėginiai.

Pilnas ištyrimas būtų: odos dūrio mėginiai, bei specifiniaių antikūnų kiekių nustatymas iš veninio kraujo. Idealu būtų atlikti visus tyrimus, kad būtų matomas pilnas vaizdas. Ir provokacinis mėginys, kurio Lietuvoje praktiškai neatliekame. Yra duodamas alergenas, jeigu, tarkime, maistui alergiškas žmogus, ir stebimas atsakas. Kadangi tai placebu paremtas, dvigubai aklas tyrimas, nei pacientas, nei gydytojas nežino, ar pacientas gauna alergeną ar ne. Užsienyje yra specialūs žiedadulkių kambariai, kur žmonės sėdi, purškiamos žiedadulkės, tada stebimas atsakas, kaip jie jaučiasi. Tai jau 100- procentinis diagnostinis metodas.

Kaip gydoma alergija? Ar žmogus gali sau padėti, pavyzdžiui stiprindamas imunitetą?

Alergija yra per didelis ir iškreiptas imuninis organizmo atsakas. Tai kai manęs klausia, kaip sustiprinti imunitetą, tai sakau, kad reikia galvoti, kaip stabilizuoti ir nuraminti organizmo reakciją, o ne stiprinti imunitetą. Be abejo, rekomenduojama, kiek tik įmanoma vengti alergeno, bet nereikia būti naiviems. Daug žmonių daro klaidą, tarkime, atsisako gyvūno, jeigu atsiranda alergija, bet neretai ir atsisakius gyvūno, alergijos simptomai reiškiasi ir toliau. Tai nutinka todėl, kad su alergenais susiduriame ne tik namų aplinkoje. Tarkime, šunis vedžiojame lauke, tad tikrai lauke yra šunų alergenų.

Nueiname į darbovietes, mokyklas, ten kiti vaikai, kurie turi namie šunį, ant savo drabužių tikrai turės augintinio plaukų. Tad alergenų yra visur. Žinoma, jeigu yra labai ūmios ir sunkios alerginės reakcijos, tai namie neturėtų būti gyvūno. Reikia pagalvoti apie tai. Bet visiškai to išvengti, kaip ir namų dulkių erkių, kaip ir žiedadulkių, neįmanoma.

Kas kita miegas. Mes pramiegame trečdalį savo gyvenimo, kasdien po 8 val., tai miegamajame, lovoje alergeno turėtų nebūti, kad bent jau miegas būtų kokybiškas. Beje, bet koks išsibalansavimas, netinkama mityba, stresas, gyvenimas mieste, kur didžiulė tarša, be abejo sąlygoja imuniteto disbalansą, paūmėja visos ligos, ne tik alergija.

Simptomų slopinimui yra skiriami priešalerginiai vaistai. Akcentuoju, kad jie tik slopina simptomus, negydo pačios alergijos. Alerginių reakcijų metu išsiskiria histaminas, todėl skiriami antihistamininiai vaistai. Skiriami ir kortikosteroidiniai vaistai. Tad medikamentinį gydymą paskiria gydytojas vertindamas alergijos simptomų sunkumą ir dažnį. Yra galimybė ir išgydyti alergiją taikant imunoterapinį gydymą. Šis gydymas taip pat turi būti skiriamas gydytojo įvertinus visus alergijos simptomus.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (14)

Laura Remy 2024-05-17 19:36

How to Recover Cryptocurrency from fraudulent investment platforms.

Have you ever been a victim of a scam? or have you Suffered a loss from a Fraudulent Ponzi Scheme? I implore you to Contact DWOH, A Certified Cryptocurrency Assets Recovery Expert. I once fell victim to an online imposter who convinced me to invest in a Bogus Cryptocurrency scheme by claiming to have made large profits from the plan. My Mycelium wallet contained $579,000 in Crypto that I lost, I had been reporting to the Authorities tirelessly for a longtime without getting assistance before I finally got in touch with DWOH. Fortunately after a serious long chat with DWOH all my funds were recovered back.
I recommend this Expert to any victim who has lost Crypto to any fake online Schemes.

Talk to DWOH Through ;
Mail: [email protected]
WhatsApp: +18033921735
Website: www.darkwebonlinehackers.com

Joel Janicki 2024-03-26 17:43

Email: prowizardgilbertrecovery(@)engineer.com &  Telegram: @Pro_Wizard_Gilbert_Recovery

Bitcoin recovery through Pro Wizard Gilbert Recovery has been nothing short of amazing. I found solace in their commitment to locating and retrieving missing goods. It's terrible how scammers work without mercy, preying on naïve people and leaving them in financial ruin. However, organizations such as Pro Wizard Gilbert Recovery are beacons of hope, dedicated to assisting victims in reclaiming what is properly theirs. In today's digital age, bitcoin scams have become more common, leaving many people feeling helpless about retrieving their lost assets. But I can attest that with Pro Wizard Gilbert Recovery skills and services, there is a path forward. Just last week, I asked for their assistance in recovering almost $150k lost due to a cryptocurrency investment scam. Despite my initial doubts, I took a leap of faith. and they requested their help from them. The January scam episode left me feeling furious and powerless. But I remained resolute and refused to concede defeat. I came across their evaluations at this difficult moment, and I will always be happy that I did. They assured me right away that they would put my case first and work nonstop to get my money back. As promised, they handled the situation's intricacies with ease, and before I knew it, my money had been securely returned to me. It was a smooth and stress-free experience working with them. They helped and reassured me at every turn as they led me through the procedure. If you are in a similar situation, please do not hesitate to ask for help. Don't allow intimidation or fear to prevent you from taking back what is truly yours. With the assistance of Pro Wizard Gilbert Recovery take a stand right now and reclaim your financial independence. visit https://prowizardgilbertrecovery.xyz, To learn more about Pro Wizard Gilbert Recovery. Kindly find the contact information above, Reach out to them if you need any help in getting back your lost funds.

MARTIN LUTHOR 2024-03-09 03:24

THE ONLY LEGITIMATE RECOVERY EXPERT EVER!!!

Coinfx market is a big scam broker, i paid a huge amount of $70,000, they persuaded me, into putting more of my hard earned money with all hope to get profits in return, they won’t allow me to make a withdrawal of my investment, all because all they wanted is to steal my money, i got advised to file a refund case against them, which to my greatest surprise i was able to withdraw my money, i contacted a recovery expert { [email protected] } and his team of recovery experts, they where able to assist me with the withdrawal of my money, and restore my funds, they are very responsive, and you can reach out to him for help also, i know am not the only one who has fallen victim, people out there might also need this information!!!