Klausos sutrikimai. Natūralūs būdai jų išvengti

Teksto dydis:

Klausos sutrikimai. Natūralūs būdai jų išvengti

Klausos susilpnėjimas ar praradimas gali turėti rimtų pasekmių. Dingstanti klausa gali sukelti nenorą kalbėti su kitais, varžyti, kelti baimės jausmą, paskatinti socialinę izoliaciją, prarandamas pasitikėjimas, savigarba, išsivysto depresija.
 
Tyrimai rodo, kad vienas iš dviejų vyresnių nei 65 metai žmonių, turi klausos sutrikimų. Dažniausias klausos sutrikimas – ausies nervo pažeidimas, sukelia klausos praradimą, ypač kalbant apie aukšto dažnio garsus. Klausos sutrikimas, sukeltas senėjimo procesų, gali prasidėti nuo 30 metų.
Kas tiksliai įtakoja klausos praradimą, mokslininkams sunku tiksliai pasakyti. Vieni mano, kad prie to gali prisidėti laisvųjų radikalų keliama žala.
Klausos silpnėjimo ar dingimo priežastimi gali būti per gyvenimą patirtos ausų infekcijos, stiprus triukšmas, smegenų augliai, įvairių antibiotikų vartojimas, raudonukė, kiaulytė. Viena iš dažniausiai pasitaikančių klausos praradimo priežasčių yra per didelis vaško kiekio kaupimasis ausyje.
Gydant klausos praradimą, pirmiausia gydytojas išsiaiškina apkurtimo priežastį. Jei ta priežastis yra paprasta, pavyzdžiui, užsikimšęs ausies kanalas, pakaks jį išvalyti.
 
Jeigu klausos praradimo priežastis šalinama, tačiau problema išlieka, gali būti naudojami klausos aparatai. Nustatyta, kad 95% žmonių tokios pagalbinės priemonės yra veiksmingos.
Kochleariniai implantai gali būti rekomenduojami žmonėms su giliu kurtumu. Tai yra specialus elektroninis implantas, kuris implantuojamas kaukolės viduje, šalia išorinės ausies. Jis padeda sustiprinti garsus iš aplinkos ir tiesiogiai stimuliuoja klausos nervus. Dažniausiai, tai yra taikoma visiškai kurtiems žmonėms.
 
Natūralūs būdai apsisaugoti nuo klausos sutrikimų
 
Alfa lipoinė rūgštis ir vitaminas E padeda apsaugoti ausis nuo laisvųjų radikalų žalos. Alfa lipoinė rūgštis yra stiprus antioksidantas, apsaugantis ausies nervus. Moksliniai tyrimai rodo, kad alfa lipoinė rūgštis taip pat gali sumažinti riziką prarasti klausą dėl tokių priežasčių kaip antibiotikų ir kitų vaistų padaryta neigiama įtaka.
 
Glutationas yra kitas veiksmingas antioksidantas, kuris gali būti naudingas jūsų klausai. Šios medžiagos smegenyse su amžiumi mažėja. Įrodyta, kad papildydami savo organizmą šiuo antioksidantu, galite išvengti klausos praradimo, apsaugoti klausos nervus ir sumažinti su amžiumi didėjančią žalą klausos centrams smegenyse.
 
Ginkmedis padeda sumažinti spengimą ausyse, kuris gali būti susijęs su klausos praradimu. Per 27 metus, įvairūs tyrimai parodė, kad ginkmedis mažina spengimo ausyse simptomus, kurie galėjo išsivystyti į rimtesnius sutrikimus ir net kurtumą.
 
Šaltinis: thehealthierlife.co.uk
 

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (3)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-28 00:31


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

PRANE 2016-11-16 18:53

Kur rasti girdėjimą pagerinti, man pdųjo
TONE

akvile 2013-04-21 00:42

Ka man daryti ? man 12 metu ir su desine ausimi nieko negirdziu tai cia uzdegimas ar as apkurtau? Bet ausi kaskaip man pirscia skauda.