Kas bendra tarp nanotechnologijų ir ašarų?

Teksto dydis:

Kas bendra tarp nanotechnologijų ir ašarų?

2015 liep. 9 08:00

Vis daugiau žmonių kamuoja duriantis akių skausmas, niežėjimas ar deginimas. Neretai galima išgirsti posakį „akys tarsi smėlio pripiltos“, o tai reikštų, jog įspūdis toks, kad į akis tarsi svetimkūnis pateko. Šie sausų akių ligos simptomai gali būti susiję su išoriniais veiksniais (pvz., oro kondicionavimu, vėju, tarša, dūmais, dulkėmis, keliavimu lėktuvu) arba akių pertempimu dėl ilgo darbo prie kompiuterio ekrano. 

Dabar yra daug preparatų, padedančių malšinti šiuos simptomus. Deja, ne visi yra veiksmingi. Tačiau nereikia nusiminti, nes moderniausios – nanotechnologijos – jau karaliauja ir farmacijos pramonėje.

Mažesnis riebalinis lašelis

Nanotechnologijų dėka sukurti akių lašai „Cationorm“. Kuriant preparatą, riebalų lašeliai smulkinami tūkstančius kartų. Tam, kad jie nesusijungtų į didelius lašus vėl, naudojamos specialios medžiagos, kurios „apvelka“ kiekvieną mažytį riebalų lašelį, kurie padengti teigiamais jonais (katijonais). O juk akies paviršius turi neigiamą krūvį, todėl šie lašeliai puikiai prilimpa prie akies paviršiaus ir tolygiai pasiskirsto jame. Taip atkuriamas natūralus riebalinis sluoksnis. Todėl, lašinant šiuos lašus, nesukeliama laikinų matymo sutrikimų.

Atkuria ašarų plėvelės sluoksnius

Be to, šie akių lašai padeda atkurti visus ašarų plėvelės sluoksnius: gleivinį, vandeninį ir riebalinį. Ypač svarbus pastarasis sluoksnis, sumažinantis ašarų garavimą bei užtikrinantis stabilią ašarų plėvelę.

„Cationorm“ lašai papildo vandeninį ašarų plėvelės sluoksnį, kuris užtikrina osmoprotekciją ir osmoreguliaciją.

Atnaujinamas ir gleivinis sluoksnis, kuris užpildo visus defektus akies paviršiuje ir, jei yra pakitimų ar žaizdelių ragenoje, padeda joms greičiau gyti.

Pagaminti be konservantų

„Cationorm“ sudėtyje nėra konservantų, tačiau tai nereiškia, kad jo galiojimo laikas – trumpas. Šį preparatą galima naudoti ligai, iki trijų mėnesių nuo atidarymo, mat jo buteliukas turi ypatingą lašintuvą su specialiu filtru.

Iš buteliuko akių lašai išteka atskiru kanalu, o oras į vidų patenka per filtrą, apsaugantį lašus nuo išorės užkrato.

Tiesa, nenustebkite, jei paspaudus buteliuką, ne iš karto išlašės preparato, kaip įprasta, lašinant akių lašus su konservantais. Tereikia šiek tiek palaukti. 

Tinka ir kontaktiniams lęšiams

Įprasta, kad daugelio vaistų negalima lašinti tiesiai ant kontaktinių lęšių. Tačiau juk „Cationorm“ pagaminti be konservantų! Taigi, labai patogu ir praktiška. Buvo atlikti tyrimai su 60 rūšių kontaktinių lęšių ir patvirtinta, kad šie lašai saugūs ne tik akims, bet ir kontaktiniams lęšiams.

Komentuoti