Kaip išvengti nelaimingų atsitikimų? Pirmoji pagalba kalnuose

Teksto dydis:

Kaip išvengti nelaimingų atsitikimų? Pirmoji pagalba kalnuose

Daugiausia nelaimingų atsitikimų per slidinėjimo atostogas įvyksta kalnuose, tačiau pastaruoju metu daugėja nelaimingų atsitikimų ne slidinėjant, o pavyzdžiui nugriuvus ant apledėjusio kelio, čiuožykloje, ar važinėjantis rogutėmis. Kaip išvengti nelaimingų atsitikimų?
 
Šie patarimai padės jums išvengti nelaimingų atsitikimų jūsų atostogų metu:
 - prieš išvažiuodami atostogauti, įsitikinkite, kad esate visiškai sveiki
 - reguliariai tikrinkite jūsų įrangą, ypač apkaustus ir slidžių batus 
 - stebėkite kitus slidininkus
 - pailsėkite, jei pasijutote pavargęs
 - pritaikykite slides prie oro sąlygų ir vietovės
 - po paskutinio nučiuožimo neskubėkite, kiekvienas yra pavargęs kaip ir jūs
 - įsitikinkite, kad nusiėmus slides jūsų batai nėra slidūs.
 
Pirmoji pagalba kalnuose
 
Bet kuriuo nelaimingo atsitikimo atveju užtikrinkite nukentėjusio slidininko saugumą pastatydami virš jo porą sukryžiuotų slidžių, kad būtų atkreiptas kitų dėmesys ir pažymėta nelaimingo atsitikimo vieta. Tada iškvieskite gelbėjimo tarnybą. Vienas žmogus turi pasilikti prie nukentėjusio.
  Laikykite nukentėjusįjį šiltai, nuimkite jam slides, bet jokiu būdu ne batus, neduokite jokio alkoholio. Jei yra nors mažiausia galimybė, kad pažeistas kaklas ar stuburas nejudinkite nukentėjusio iš vietos. Kraujavimas turi būti stabdomas užspaudžiant kraujuojančią vietą ir jei įmanoma pakeliant ją aukštyn. Sąmonės netekęs slidininkas turi būti paguldomas ant šono, reikia įsitikinti, kad burna tuščia, joje nėra sniego ar vėmalų. Jeigu nejaučiamas pulsas arba kvėpavimas reikalinga atlikti širdies masažą ir dirbtinį kvėpavimą.
Dažniau kalnuose gaunamos nesunkios traumos, ypač dažni rankų ir kojų lūžiai, išnirimai. Atsitikus tokiai nelaimei nukentėjusią galūnę apvyniokite šaliku ar skara, kad ji būtų mažiau judinama, esant būtinybei kaip įtvarą panaudokite slidžių lazdą.
 
Nesunkių traumų gydymas
 
Lengvos traumos, tokios kaip raumenų, raiščių patempimas, sumušimai gydomi namie. Tam reikia keturių dalykų: ramybės, ledo, suveržimo, pakėlimo. Nukentėjusi galūnė turi būti nejudinama 24 valandas, kas 30 minučių turi būti dedamas ledas, tai sumažins tinimą, ledą laikykite kol nukentėjusios vietos oda paraus. Pažeistos vietos suveržimas elastiniu bintu ir pakėlimas aukštyn 2-24 valandom irgi padėtų sumažinti patinimą.
Toks gydymas jums padės išvengti uždegimo ir galėsite sugrįžti prie slidinėjimo per trumpą laiką. Vėl pradėkite neskubėdami, įsitikinkite, kad skausmo nejaučiate. Jei vis dėlto skausmas ar patinimas nepraeina pasikonsultuokite su vietiniu gydytoju, kuris reikalui esant paskirs vietinius priešuždegiminius vaistus.
Ypatingai reikia atkreipti dėmesį į kelių sumušimus, jei susitrenkus greitai atsiranda ištinimas, reiškia pakenkti raiščiai, ir jums reikalinga skubiai pasirodyti daktarui. Ypatingai būkite atsargūs jei jau turėjote kelio traumą, nes jos lengvai atsinaujina. Jei esate susirūpinęs dėl savo sveikatos visados išsakykite savo nuogąstavimus daktarui.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-28 00:45


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Kamile 2014-07-08 15:43

Manau, kad kiekvienas iš mūsų turėtų susimąstyti prieš stodamas ant slidžių ar galės užtikrinti saugumą ne tik sau, bet ir aplinkiniams.... Tai labai svarbu, juk niekada nežinai kokia nelaimė Tavęs tyko už kampo. Aš prieš keliaudama visada apsilankau- <a href="http://svarbuszingsnis.lt/?pirmosios-pagalbos-kursai,32">pirmosios pagalbos kursai</a> :) Rekomenduoju tai padaryti kiekvienam