Kaip išvengti namų alergenų?

Teksto dydis:

Kaip išvengti namų alergenų?

2013-04-02 00:00

Daugelis žmonių pavasarį užsiima kasmetiniu namų valymu. Jie stengiasi išblizginti kiekvieną namų kampelį, šveičia viską nuo lubų iki pat grindų, iškrausto visas spintas, spinteles ir stalčius. Tačiau kam to reikia?
 
Mūsų namai yra pilni įvairių alergenų, tokių kaip dulkių erkutės, gyvūnų išskyros, pelėsiai ir kiti, kuriais mes privalėtume pasirūpinti kas savaitę, tačiau retai kada taip darome, todėl bent namų valymas po žiemos yra privalomas, ypač alergiškiems žmonės. Tik nuolat palaikydami švarą ir tvarką, mes galime sumažinti namuose esančių alergenų kiekį ir padaryti savo aplinką saugesnę.
 
Nepaisant namų valymo naudos ir būtinybės, jis gali sukelti nemažai problemų daugumai alergiškų žmonių – sustiprinti jau esančius alergijos simptomus. Todėl norint išvengti įkvėpiamų alergenų, valant namus reikėtų užsidėti ant veido kaukę ar respiratorių. Sutvarkius namus, patariama iškart nusiprausti po dušu, taip pat išsitrinkti galvą, kad nuplautumėte nuo savęs visas dulkes ar kitas alergizuojančias daleles. Valant, dalis dulkių ir kitų dalelių patenka į orą ir jame išsilaiko apie aštuonias valandas. Todėl namus geriausia tvarkyti ryte, kad dalelės nusėstų ir nealergizuotų miego metu.
 
Štai keli patarimai žmonėms, kurių alergijos simptomus paaštrina įvairios valymo priemonės:
  • Norėdami išvalyti keramikines plyteles, kur kaupiasi pelėsiai ir grybeliai, naudokite mišinį iš ¼ puodelio sodos, ½ puodelio acto, apie 4 litrus šilto vandens ir 1 puodelio amoniako.
  • Baldų poliravimui sumaišyktie 1 arbatinį šaukštelį citrinų sulčių su 0,5l aliejaus.
  • Valydami tualetą, naudokite sodą, sumaišytą su actu.
  • Veidrodžių ir langų valymui tinka 3 arbatinių šaukštelių amoniako, 1 arbatinio šaukštelio acto ir ¾ puodelio vandens mišinys.
  • Kad neužpultų tarakonai, iš namų reikėtų išnešti visus maisto likučius, laikraščius ir popierinius maišelius. Virtuvinės spintelės ir stalčiai turėtų būti iškraustomi ir išvalomi nuolat. 
Kai namai galų gale išvalyti, jie tampa sveikesne vieta mums gyventi. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad daug patogiau yra reguliariai tvarkyti namus ir palaikyti juose švarą. Todėl geriausia visus darbus pasiskirstyti.
Kasdien:
dinkite vonios kambarį. Kuo sausesnis jis bus, tuo mažesnė tikimybė, kad jame veisis pelėsiai.
Kartą per savaitę:
  • Skalbkite patalynę karštame vandenyje.
  • Maudykite naminius gyvūnėlius.
  • Valykite dulkes nuo paviršių ir siurbkite kambarius.
Kartą per mėnesį:
Išplaukite visus pliušinius žaislus karštame vandenyje arba įdėkite juos į plastikinį maišelį ir palikite šaldiklyje per naktį, kad išnaikintumėte dulkių erkutes.
 
Sėkmės valant namus ir kuriant sveikesnę aplinką! 
Parengta, konsultuojantis su gyd. Aiva Vaivariene 
 

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Get program blank atm card +393512615163 2022-06-16 14:02


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.