Kaip ištrūkti iš cistito spąstų?

Teksto dydis:

Kaip ištrūkti iš cistito spąstų?

2012-06-13 15:17

Kiekviena liga yra didžiulis stresas organizmui. Patyrusieji šlapimo pūslės uždegimą tvirtina, kad cistitas yra vargiai pakeliamas dėl rėžiančio skausmo, kuris ištinka vien tik pagalvojus apie norą šlapintis. Palyginti šį skausmą galėtume su spąstais: skauda pakliuvus į juos, o dar labiau skauda bandant iš jų išsilaisvinti.

Cistitas – tai šlapimo pūslės uždegimas, kuris išsivysto į šlapimo pūslę patekus patogeniniams mikroorganizmams. Ūminis cistitas gali užklupti staiga. Jam kartojantis rizikuojama susirgti lėtine šios ligos forma. Cistitas gali pasireikšti kaip savarankiška liga ar kartu su inkstų uždegimu (pielonefritu). Tai labai dažna liga. 40-50 proc. moterų yra patyrusios mažiausiai vieną šlapimo takų infekcijos epizodą per savo gyvenimą. Dažniau šlapimo pūslės uždegimu serga jaunos ir vaisingo amžiaus moterys. Dėl intensyvių lytinių santykių, itin būdingų šiuo gyvenimo periodu, liga linkusi kartotis.

Neteisingai gydoma liga smogia stipriau ir skausmingiau

Pats nemaloniausias jausmas lydintis bet kurią ligą, aišku, yra skausmas. Dėl šios priežasties skubame pas gydytoją. Kita vertus, yra negalavimų, kurių nemažai žmonių gėdijasi ir gydytis pradeda savarankiškai. Prisipažinti, kad skauda šlapinantis, bijo ne vienas pacientas. Dėl žinių trūkumo šis varginantis simptomas tapatinamas su neva nepadoraus elgesio pasekmėmis, o baimė būti pasmerktam priverčia geriau kentėti nei ateiti pas gydytoją. Dar blogiau, jeigu kaimynės patarimu suvartojami jos vaistinėlėje užsilikę antibiotikai, o trumpalaikis pagerėjimas vertinamas kaip pergalė prieš "neetišką" ligą. Būtent netinkamai ir iki galo neišgydytas šlapimo pūslės uždegimas yra pats pavojingiausias, nes užklupęs pakartotinai, jis bus daug aršesnis ir daug skausmingesnis.

Diagnozę patvirtins tyrimai

Norint sužinoti, kokia yra diagnozė, pirmiausia, reikia atlikti paprastus šlapimo tyrimus (bendrą analizę). Šie tyrimai padės išaiškinti uždegiminio proceso sukėlėją ir nustatys jo jautrumą antibakteriniams preparatams. Dažniausias sukėlėjas (apie 80 proc. atvejų) yra žarnyno lazdelė (E.coli). Atliekant mikroskopinius tyrimus uždegiminį procesą šlapimo pūslėje galima labai greitai ir objektyviai pastebėti pagal padidėjusį šlapime leukocitų kiekį ir esamas bakterijas. Tai labai svarbu, nes po cistito simptomais gali slėptis kitos ligos (pavyzdžiui, endometritas, apendicitas ar šlapimtakių akmenligė, jei akmuo „įsikūrė” apatinėje šlapimtakio dalyje). Siekiant tikslumo neretai tenka pasitelkti ir ultragarsinių tyrimų galimybes bei konsultuotis su ginekologu ir/ar urologu.

Cistito simptomai

  • Dažnas šlapinimasis
  • Skausmas šlapinantis
  • Nuolatinis noras šlapintis, net esant tuščiai šlapimo pūslei
  • Šlapinimasis po truputį
  • Skausmas pilvo apačioje
  • Šlapimo pūslės skausmas
  • Kraujas šlapime
  • Tamsus, drumstas šlapimas

Šlapimo pūslės uždegimas dažniau užklumpa moteris

Cistitas – tai uždegiminis šlapimo pūslės sienelės procesas. Moterims jis susijęs su vaginos prieangių mikrofloros sutrikimais, dažniausiai jį sukelia žarnyno infekcijos (iki 70% atvejų), kitos priežastys: lytiniu būdu perduodamos infekcijos (chlamidijos, ureoplazmos, mikoplazmos, trichomonos, herpesas). Dėl fiziologinių ypatumų, moterys cistitu serga dažniau nei vyrai. Dailiosios lyties atstovės turi daug trumpesnę šlaplę nei vyrai, šlaplės anga yra arti nuo išangės, todėl žarnyno bakterijos gana lengvai į ją patenka ir gali sukelti cistitą. Tai ką liaudyje vadina „medaus mėnesio liga”, gydytojai įvardija kaip „defloracinį cistitą”. Intensyvūs lytiniai santykiai, seksas tam tikromis pozomis, kai spaudimas į išorinę vaginos sienelę padidėja, taip pat gali tapti veiksniu, provokuojančiu cistitą.

Į pagalbą - vaistiniai augalai

Pastaruoju metu vis populiaresni tampa natūralūs gydymo būdai. Liaudies medicinoje nuo seno žinomi vaistiniai augalai, kurie buvo naudojami esant šlapimo pūslės uždegimui. Dar efektyviau veikia vaistažolių deriniai, kurių sudėtinės dalys ne tik papildo, bet ir sustiprina viena kitos poveikį.

Nuo seno širdažolės žole buvo gydoma daug negalavimų: sutrikus virškinamojo trakto veiklai, tulžies išsiskyrimui skatinti, vartojama apetitui žadinti, sergant kepenų bei inkstų ligomis.

Kiekviena kaimo močiutė žino, kad vaistinės gelsvės nuoviras skatina šlapimo išsiskyrimą bei gerina virškinimą. Taip pat gelsvė gerina medžiagų apykaitą, gydo žarnyno atoniją, rekomenduojama reumatu bei podagra sergantiems asmenims, gydo kvėpavimo takų negalavimus, pagreitina žaizdų gijimą, šalina odos dėmes (atnaujina pigmentaciją).

Liaudies medicinoje kvapusis rozmarinas naudojamas lytinių, širdies, nervų reumatinių ligų gydymui. Arbata slopina klimakterinio periodo negalavimus.

Visų šių vaistinių augalų maksimaliai subalansuotą derinį galima rasti natūraliame vaistiniame preparate Canephron®.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (3)

Order for a blank ATM card now and get millions within a week! +393512615163 2022-06-17 22:39


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

fausta SM 2018-08-13 12:27

Manau tokiu atveju, vaistai jau naminiai nebepadės ir reikia kreiptis į [url=https://www.homosanus.lt]urologo kliniką[/url]...

Ox,px 2016-11-24 12:58

Uminis cistitas ,kaip jis gydomas???.