Kai šlapimo pūslė diktuoja, kaip gyventi

Teksto dydis:

Kai šlapimo pūslė diktuoja, kaip gyventi

2015 rugp. 6 00:00

Moterų šlapimo takų infekcijas sukelia bakterijos ir virusai, o provokuoja persišaldymas, silpnas imunitetas, nėštumas. Be šių žinomų priežasčių, įtakos turi ir lytiniai santykiai. Taigi, ar šlapimo takų infekcijos vien tik moterų bėdos? Panašu, kad abiejų lyčių sveikata yra ne tik susijusi, bet ir persipynusi. Padėkime moterims, gelbėkime vyrus, saugokime lytinę sveikatą.

Šlapimo takų infekcijos ir vadinamoji dirglioji šlapimo pūslė apsunkina daugelio žmonių – visų pirma, moterų gyvenimą. Maždaug kas antra jų bent kartą gyvenime yra užsikrėtusi šlapimo takų infekcija, o maždaug kas trečiai jos atsirado pakartotinai (recidyvai). Šlapimo pūslės uždegimas, paprastai, yra nepavojingas, bet labai iškamuoja pacientus. 

Kaip suprantama šlapimo takų infekcija?

Šlapimo takų infekcija suprantama kaip nuleidžiamųjų šlapimo takų ir šlapimo pūslės, šlaplės ir/ar šlapimtakių uždegimas. Skiriamos viršutinių ir apatinių šlapimo takų infekcijos. Prie apatinių šlapimo takų priskiriamas šlapimo pūslės uždegimas (cistitas) ir šlaplės uždegimas (uretritas), prie viršutinių – inkstų geldelių uždegimas (pielonefritas). 

Kas sukelia infekciją?

Dažniausiai infekcijų „kaltininkės“ būna nepavojingos žarnyno bakterijos. 80 proc. atvejų – Eschericia coli mikrobai. Per šlaplę pakilę iki šlapimo pūslės, jie gali ten įsitaisyti ir sukelti gleivinės uždegimą. Infekcijai palankios tokios sąlygos kaip šaltis, neteisinga intymioji higiena, per menkas skysčių suvartojimas arba estrogenų trūkumas pereinamuoju laikotarpiu. 

Kodėl dažniau nukenčia moterys?

Iš principo, šlapimo takų infekcija užsikrėsti gali bet kas. Bet dažniau nukenčia moterys, tai paaiškinama moteriškąja anatomija. Moterų šlaplė yra trimis, keturiais centimetrais trumpesnė negu vyrų (maždaug 20 cm). Be to, moterų šlaplės anga yra arčiau žarnyno išeinamosios angos negu vyrų. Todėl žarnyno bakterijos daug lengviau įsiskverbia į moterų šlaplę. 

Kaip pasireiškia šlapimo takų infekcija?

  • skausmas ir deginimas šlapinantis;
  • dažnas noras šlapintis, nors šlapimo išsiskiria mažai;
  • pūlingo, drumsto ir nemaloniai kvepiančio šlapimo išskyrimas;
  • mėšlungis ir skausmas apatinėje kūno dalyje.

Recidyvai gali būti dirglios šlapimo pūslės priežastimi

Šlapimo takų infekcijos linkusios kartotis, ypač tuomet, jeigu nebuvo visiškai išgydytos. Nuolat recidyvuojant šlapimo takų infekcijoms, gali atsirasti dirglios šlapimo pūslės sindromas. Tuomet pasireiškia panašūs simptomai kaip ir užsikrėtus šlapimo takų infekcija, bet nėra organinės priežasties ar bakterinio užkrato.

Kaip gydoma šlapimo takų infekcija?

Šlapimo takų infekcijos gydymo praktikoje, paprastai, pasirenkamas plataus spektro antibiotikas. Antibiotikai sunaikina atsirandančius mikrobus, todėl greitai numalšina simptomus.

O kuo galėtumėte padėti jūs savo vaistinėje? Šalia antibiotikų terapijos arba kaip pavienė priemonė, ypač ką tik atsiradus pirmiesiems infekcijos požymiams ar esant lengviems nusiskundimams, rekomenduojamas augalinis vaistas kartu su nemedikamentinių priemonių kombinacija (pvz., daug gerti, užsidėti šildomąjį buteliuką). 

Canephron® N – pagalba iš gamtos

Kaip pagalba užsikrėtus šlapimo takų infekcijomis yra pasiteisinęs augalinis preparatas Canephron® N, kurį sudaro unikalus augalinis derinys. Jis leidžia pasiekti visus esminius terapijos tikslus:

  • numalšina uždegimą;
  • atpalaiduoja mėšlungį;
  • padeda išskalauti mikrobus;
  • pasižymi antibakteriniu poveikiu ir yra labai gerai toleruojamas.

Jeigu pradėsite vartoti Canephron® N vos tik pasirodžius pirmiesiems šlapimo takų infekcijos požymiams, šis vaistas numalšins jūsų nusiskundimus ir paskatins sveikimą. Paskyrus kartu su antibiotiku, jis paskatins sveikimą, be to, nugalėjus šlapimo takų infekciją, pasitarnaus kaip recidyvų profilaktika. Canephron® N padeda gydyti ne tik šlapimo takų infekciją, bet ir dirgliosios šlapimo pūslės simptomus. Jis atpalaiduoja pernelyg aktyvią ir sudirgusią šlapimo pūslę, pagerina inkstų funkciją. 

Paprastoji širdažolė, vaistinė gelsvė ir rozmarinas – pagalba šlapimo pūslei

Kartu veikiant paprastosios širdažolės, vaistinės gelsvės ir rozmarino lapų veikliesiems komponentams, išgaunamas platus farmakologinis veikimo spektras, visos medžiagos veikia kompleksiškai. Tokiu būdu vienintelis tokios sudėties analogų Lietuvoje neturintis Canephron® N padeda pasiekti esminius terapijos tikslus, nekomplikuotų šlapimo takų infekcijų ir dirgliosios šlapimo pūslės simptomų atveju: sustiprėjus diurezei, dažniau šlapinamasi. Taip išskalaujami mikrobai, kurie nebegali gyventi ir daugintis šlapimo takuose. Spazmolizė padeda atpalaiduoti šlapimo pūslės raumenis. Išnyksta tokie simptomai, kaip spaudimo pojūtis ir mėšlungis. Antiflogistiškai veikiančių komponentų dėka Canephron® N slopina šlapimo pūslės ir šlaplės gleivinės uždegimą. Sušvelnėja tokie nemalonūs simptomai, kaip skausmas ir deginimas šlapinantis ar noras šlapintis. Be to, Canephron® N slopina bakterijų dauginimąsi ir augimą, šalina infekcijos priežastį ir padeda visiškai išgyti. Preparatas yra augalinis, todėl saugus, jį galima vartoti ilgai.

Taip pat Canephron® N tinkamas inkstų akmenligės profilaktikai.

Canephron® N veiksmingumą gydant šlapimo takų infekcijas patvirtino ne viena studija. Įrodyta, kad fitopreparatas kartu su antibiotikų terapija ir paskirtas kaip recidyvų profilaktika gali 73 proc. sumažinti pakartotinės infekcijos riziką.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (7)

Mergyte 2015 bal. 16 12:35

Vygerdai, man toks diskonfortas truka jau beveik 4 metai, 2metus net nezinojau kas man gali buti, prasidejo staigiai ramiai sedint kedeje ir tesiasi lyg siolei, pas daktatus laksciau N kartu, gulejau ligoninese ir nieko, tyrimai geri niekas nezino kas tai ir kuo gydyti, po 2 metu man pavyko patekti pas gera urologa santariskese (daktaras Manikas) jis apziurejas pasake kad pas mane dirgli slapimo pusle, o ja gavau sededama toje kedeje ir nenueidama laiku i tuoleta tiesiog pertempiau kazka ir dabar pusle yra sutrikusi, tiesiog nesupranta kada ji ko nori, iseitis sake gerti vaistus, bet deja, kol kas jie man perbrangus, siaip visos ligos eina nerviniu pobudziu ir taip jusu daktaras buvo teisus gali padeti netgi psichologas, tik reikia tam laiko ir pinigu.:/

Rasa 2014 spal. 14 18:35

Man apsoliuciai tas pats kaip Vygardui.Visi padaryti tyrimai apsoliuciai geri.Pries septynis metus kreipiausi i gydytojus Lietuvoje,bet atsakymas buvo toks pat:"Visi jusu tyrimai puikus".Siuo metu gyvenu Londone,ka tik padaryti tyrimai vel nieko nerodo,nezinau ka bedaryt.Turbut teks skrist i Lietuva ir kreiptis i privacia klinika,jug kazkas tai yra,jei zmogui skauda,vargina nuolatinis noras slapintis ,nekalbant apie nuolatini diskonforta.

Laura 2014 rugp. 14 10:47

Man tas pats, kas Vygerdui, tik kad tai tesiasi 3men, kartais slapinuosi ir tada, kai yra vos vienas lasiukas, atrodo, uzspaudzia viska...