Kai pritrūkstame ašarų

Teksto dydis:

Kai pritrūkstame ašarų

2015-11-30 12:51

Pastebėjote, kad naujagimiai verkia be ašarų? Taip yra todėl, kad jų ašarų liaukos dar ne visiškai išsivysčiusios – jos galutinai susiformuoja 3-6 savaičių kūdikiams. Vėliau mergaitės ir berniukai verkia vienodai, tačiau lytiškai subrendus, manoma, moterys verkia dažniau. Ko gero, dėl to, jog jos yra emociškai jautresnės, jas labiau veikia hormonų audros, be to, stiprus ir socialinis veiksnys („vyrai juk neverkia!“).

Mums reikia ašarų!

Dažnai manome, kad ašaros susijusios tik su labai stipriais išgyvenimais ir emocijomis – verkiame, kai skauda, liūdime, pykstame, o kartais – kai labai apsidžiaugiame ar daug juokiamės. Tokias mokslininkai vadina emocinėmis ašaromis.

Tačiau kartais, kai mus veikia aplinka (tarkim, pučia labai stiprus vėjas) ar į akį patenka svetimkūnis, skruostais taip pat pasipila ašaros, kurios saugo akis nuo bakterijų ir infekcijų.

Bet ar žinote, kad ašarų liaukos ašaras gamina nuolat? Jos reikalingos ragenai ir junginei drėkinti, apvalyti nuo dulkių ir mikrobų. Tiesa, tokių ašarų mes nepastebime – kai mirksime, jos sudrėkina akies obuolius. Todėl labai svarbu nuolat mirksėti.

Pamirštame mirksėti

Deja, dabartinis gyvenimo būdas atpratino mus nuo mirksėjimo, mes nuolat įsitempę žiūrime, pavyzdžiui į kompiuterio, planšetės, mobilaus telefono ar televizoriaus ekranus, nedarydami pertraukų skaitome ar dirbame (ypač tai pasakytina apie tolimųjų reisų vairuotojus, chirurgus ir pan.).

Be to, apie mus daugiau technikos išradimų, kurie taip pat sausina akis, pavyzdžiui, oro kondicionavimo ar šildymo sistemos.

Kai druskos per daug

Mes žinome, kad ašaros pagrindą sudaro vanduo, tačiau jose yra ir apie 1 proc. druskų. Kas vyksta, kai vanduo greitai išgaruoja?

Didėja druskų koncentracija. Dėl to žalojamas akies paviršius, taigi, ašaros praranda apsaugos funkciją. Tuomet akis ima perštėti, deginti, tarsi jaučiamas svetimkūnis ir, kaip bebūtų paradoksalu, prasideda ašarojimas.

Kadangi organizmas pats nebegamina, jam reikia pasiūlyti dirbtinių ašarų. Geriausia rinktis tokias, kurios sulaikytų vandenį akies paviršiuje, drėkintų ir skatintų ląstelių atsinaujinimą. Paprastai tokiomis savybėmis pasižymi tie preparatai, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties.

Hialuronas – tik aukščiausios kokybės

Labai dažnai gamintojai, mažindami savikainą ir nekreipdami dėmesio į kokybę, naudoja pigesnę hialurono rūgštį – tą, kurios molekulinė masė yra maža ar vidutinė. Natūralu, kad tokių dirbtinių ašarų poveikis bus gerokai silpnesnis.

O aukštos molekulinės masės hialurono rūgšties turintys preparatai puikiai atkartoja natūralų, gerai prilimpa prie gleivinės, todėl ašarų plėvelė išsilaiko ilgiau.

Jokių konservantų!

Vieni iš turinčių aukštos molekulinės masės hialurono akių lašų yra „Ocutears“. Jie rekomenduotini ir dėl to, kad pagaminti be konservantų, tad akims nebus jokių papildomų dirgiklių. Be to, jie tiks ir nešiojantiems kontaktinius lęšius.

Tiesa, ar minėjome, kad „Ocutears“ buteliukas pagamintas pagal pažangią patentuotą technologiją – sukurtas specialus filtras, neleidžiantis aplinkos orui patekti į vidų, todėl preparatas ilgiau išsilaiko (net 6 mėn. po atidarymo) ir be konservantų?

Pasistenkime!

Suprantama, naujųjų technologijų vargu ar pavyks mums išvengti, tačiau galime:

  • dirbdami kompiuteriu, žiūrėdami televizorių daryti pertraukas (pakilti nuo darbo stalo, pavaikščioti, pasidaryti arbatos, pakalbėti su kolegomis. Sutikite, dažnai mūsų „poilsis“ nuo darbo dokumento būna naršymas internete!);
  • kasdien bent 10 min. mankštinti akis. Paklauskite savo akių gydytojo, jis tikrai rekomenduos pratimų;
  • laiku kreiptis į gydytoją.

Ocutears

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Get program blank atm card +393512615163 2022-06-14 16:58


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.