Kai akims trūksta lipidų

Teksto dydis:

Kai akims trūksta lipidų

2015 spal. 16 07:20

Žvelgiant į istoriją matyti, jog kiekvienas laikmetis turi savitą ne tik visuomenės ir technologijų augimą, bet ir jų nulemtas ligas. Sausų akių ligą drąsiai galime vadinti XXI a. rykšte, mat ji kamuoja kone kas antrą pas oftalmologą apsilankantį pacientą. Dėl to daugelis linkę kaltinti kompiuterius ir buitį lengvinančius išradimus, pvz., kondicionierius. Bet tai nebūtų visiškai teisinga: šia liga žmonės sirgo ir seniau, tačiau ne taip masiškai. Be to, sausų akių ligos priežasčių daug, o kompiuteris – tik viena iš jų. 

Sausų akių ligą dažniausiai sukelia blefaritas (65 proc.), konjunktyvitas (25 proc.) ir kitos priežastys (10 proc.), pavyzdžiui, autoimuninės ligos.

Akys sausėja dėl lipidų trūkumo

Blefaritas yra vokų uždegimas, kuriuo gali sirgti tiek suaugusieji, tiek vaikai. Vokų liaukos (kartais dar vadinamos Meibomo vardu) išskiria lipidus, o jie suformuoja apsauginę ašarų plėvelę. Voko uždegimas pažeidžia liaukas, todėl sutrinka lipidų gamyba ir jų išskiriama nepakankamai.

Kas nutinka, kai ima trūkti lipidų? Ašarų plėvelė netenka apsaugos, nes mažėja riebalinis sluoksnis, todėl viduriniame ašaros sluoksnyje esantis vanduo labai greitai išgaruoja. Akis ima sausėti, gali atsirasti mikroskopinių įtrūkimų ragenoje (būtent todėl ir atrodo, kad akyse tarsi smėlio pripilta).  

Atpažįstamas ne iš karto 

Deja, blefaritas atpažįstamas ne iš karto, nes pirminiai simptomai primena daugelį kitų akių ligų, t. y. paraudusios ir sudirgusios akys, ašarojimas ar atvirkščiai – sausumas, niežtintys vokai, traiškanotos blakstienos. 

Tik vėliau, kai nepadeda jokios profilaktikos priemonės ir atsiranda kitų simptomų (pablogėja regėjimas, akys bijo šviesos, nuolat pasikartoja miežis), galima įtarti esant blefaritą. 

Sukėlėjai – vos matomi parazitai 

Dažniausiai blefaritą sukelia infekcijos. Labiausiai paplitusi – demodekso erkučių (lot. Demodex folliculorum arba Demodex brevis), kurios veisiasi vokų liaukose bei blakstienų folikuluose, platinama infekcija. 

Šie smulkūs parazitai jokios žalos žmogui nedaro tol, kol nėra tam palankių sąlygų. Vos tik nusilpsta imunitetas, jų populiacija dauginasi nepaprastai greitai. Jos maitinasi negyvomis odos ląstelėmis. O nemalonumų kyla dėl šių mikroorganizmų veiklos atliekų, kurios yra nepaprastai stiprūs alergenai, sukeliantys seborėją, blefaritą ir kt. 

Erkutės suaktyvėti gali, veikiamos kosmetinių procedūrų (mechaninio odos valymo, soliariumo ir pan.), nesilaikant higienos (pvz., naudojantis bendru blakstienų tušu). 

Gelbsti nanotechnologijos 

Būtų paprasta, jei suvalgytume kokių daržovių ir vėl mums netrūktų lipidų. Tačiau taip nėra. Vis dėlto nusiminti neverta, nes ir čia gelbsti nanotechnologijos. 

Jų dėka pagaminta riebalų vandeninė emulsija „Cationorm“ padeda apsaugoti akį ir atkurti visus ašarų plėvelės sluoksnius. Žinoma, blefarito neišgydys, bet gelbės tada, kai trūksta lipidų:

  • padės atkurti natūralų riebalinį ir kitus ašarų plėvelės sluoksnius.

Gaminant šį preparatą, riebalų lašeliai smulkinami tūkstančius kartų, kad būtų galima lašinti ant akies paviršiaus. Jie tarsi apvelkami specialia medžiaga, padengta teigiamais jonais. Kadangi akies paviršius turi neigiamą krūvį, „Cationorm“ puikiai prilimpa prie akies paviršiaus ir tolygiai pasiskirsto.

Taip atkuriamas natūralus dėl lipidų trūkumo sumažėjęs riebalinis sluoksnis, kuris stabdo vandens garavimą. Ašarų plėvelė vėl stabiliai funkcionuoja.

  • užpildys akies paviršiaus defektus.

„Cationorm“ lašai, atkurdami natūralią ašarų plėvelę, puikiai užpildo visus akies paviršiaus defektus, dėl to greičiau gyja žaizdos, mažiau juntamas svetimkūnis akyje, graužimas, perštėjimas ir pan.

Svarbu žinoti, kad šie akių lašai tinkami net nešiojantiems kontaktinius lęšius, nes „Cationorm“ pagaminti be konservantų. Neišsigąskite: dėl to galiojimo laikas nesutrumpėja (preparatą naudoti galima iki 3 mėn. nuo buteliuko atidarymo), nes šių akių lašų buteliukas turi ypatingą lašintuvą su specialiu filtru, todėl jokie išorės užkratai yra nebaisūs.

Parengė Ilona Petrulytė

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Blank Atm Card Hack For Sale +393512615163 2022 birž. 15 12:43


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.